Skocz do zawartości

Zestaw stereo (wzmacniacz + monitory), 12m2, do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam Zestawu stereo i bardzo bym prosił o doradzenie w tej kwestii. Kwota do zadysponowania, to 1000zł, choć im taniej, tym lepiej, ale jeśli będzie to poziom grania zauważalnie lepszy, to jestem w stanie zagospodarować trochę więcej. Muzyka, jakiej słucham, to głównie rap, ale także rock, alternatywa - ogólnie rzecz biorąc, różnie. Lubię ciepłe brzmienie ze sporą ilością niskich rejestrów oraz niekującą górą. Pokój, to 12m2. Monitory oraz wzmacniacz postawione by były w miejscach wyznaczonych na grafice. Zamieściłem także wymiary głębokości oraz odstępu między półkami regału. Jak widać, odległość między półkami nie jest zbyt duża, więc albo monitory nie będą zbyt wysokie, albo będą postawione na boku, ale tego rozwiązania nie jestem pewien. Sprzęt używany, jak najbardziej mile widziany. DIY także. Marzy mi się wzmacniacz lampowy - raz, że z tego, co czytałem, to powinien mi odpowiadać, a dwa, że nieobudowane lampy mi się bardzo podobają. Obawiam się jednak, że w tym budżecie nic ciekawego nie znajdę, ale jeśli by się taki znalazł, to super. Myślałem także o rozwiązaniu w postaci wzmacniacza tranzystorowego + jakiś mały PreAMP lampowy dla uzyskania efektu lampowego wzmacniacza w torze audio, jednak jestem otwarty na propozycje i jeśli nie będzie to miało sensu, to zdecyduję się na sam AMP tranzystorowy. Zanim zabrałem się do założenia tematu, to trochę poczytałem i widziałem sporo pozytywnych opinii o Marantz PM-68 oraz Harman&Kardon PM655/PM655vxi. Z tego, co wiem, to te wzmacniacze grają dość ciepło. Czytałem także, że nie warto inwestować w mdoele Marantz'a PM poniżej 68. Czytałem także, że fajnym rozwiązaniem są np monitorki Canton Plus S, ale nie wiem, czy dadzą mi to, czego oczekuję. Poza tym - nie wiem czy przykładowe, wyżej wymienione wzmacniacze nie byłyby "zbyt dobre" do takich monitorów i nie byłby to po prostu "overkill". Jeśli chodzi o bas, to lubię, jak jest go dużo, ale też nie na tyle, żeby to była zwykła "łupanina", a nie muzyka. Dla porównania przenośnie używam HTC M9 z equalizerem w Power AMP'ie + Triple.Fi 10 Pro (zastanawiam się nad DragonFly Black). Jeśli chodzi o kwestię wizualną, to również jest ona dla mnie ważna (nie najważniejsza) - podoba mi się budowa prosta - najbardziej coś, jak PM-68, ale także coś pokroju PM655, Denony (te z zaokrąglonym frontem, jak PM-68). Wzmacniacz byłby podpięty do telewizora lub laptopa za pomocą Jack + Chinch - w przyszłości chcę zakupić DAC'a i podpiąć go do telewizora optykiem. Chyba, że od razu, w założonym budżecie znalazłoby się coś fajnego. Z telewizora muzyki słucham ze spotify (PlayStation 4). Mam nadzieję, że udzieliłem niezbędnych informacji - teraz proszę o pomoc :)
 

ihD7oRxRanG8WZZKW-i9lM47POfYITDcasPSvUbowhLK2YitrtWp3U25Nz5-Hz5CrVrGemEUTSS0IXNjd3bTFPZNoUJH18ssFO6j_JaGKRye2m3zVjn4nkr1oqhPUxGHdSrXu8xS6BJ-UL__PDIEq3DxyvN3uovE

Edytowane przez slawo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pustego to i Salomon nie naleje. Do rapu to minimum 16 a najlepiej 18cm woofer. Mniejszy nie da Ci wystarczającego basu, a kolumny z takim wooferem nie będą tak małe. Te cantony sobie odpuść. Są za małe.

Albo zgodzisz się na większe kolumny albo nie będziesz zadowolony ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że nie dadzą sobie rady... Niestety jestem ograniczony wymiarami podanymi na grafice, bo nie mam innej możliwości ustawienia (tylko w regale). Podstawkowe odpadają - za mało miejsca w rogu od strony okna i na końcu regału od strony drzwi, bo będzie wadzić właśnie o nie. A jeśli jakieś większe, ale postawione na boku (w regale)? Zdałoby to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym pokoju i z takim ustawieniem mebli  chyba bym sobie dał spokój z zestawem stereo.

Regał to nie najlepsze miejsce dla monitorów i sprzętu, sensownych odległości kolumienek od tylnych ścian też nie zachowasz, a wtedy scena dźwiękowa i wrażenia lokalizacji i stereofonii będą takie sobie delikatnie mówiąc.

Jeśli to ma być zestaw dla samego plumkania bez sensownych wrażeń muzycznych to wtedy tak w przeciwnym razie to sztuka dla sztuki.

Chyba wolałbym w jakiś zestaw słuchawkowy zainwestować wtedy odpada wpływ słabej akustyki takiego pokoju.

Pzdr

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem ;) Nie zależy mi na idealnie dobranym sprzęcie, gdzie liczy się akustyka pomieszczenia, czy super źródło dźwięku, a sam miałbym przy słuchaniu muzyki siedzieć w wyliczonym miejscu i się z niego nie ruszać. Może nie tyle też interesuje mnie "plumkanie" w tle, co po prostu możliwie jak najlepsza jakość dźwięku do rozrywkowego słuchania muzyki i relaksu ;) Co do zestawu słuchawkowego - odkąd zakupiłem TF10, to moje Fidelio M1 (które z resztą bardzo lubię) leżą i odpoczywają, także słuchawki już mam bardzo zadowalające :) 

Edytowane przez slawo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żadnych zestawów mini ani MIDI ;) . To nie gra raczej ;) . Może w takim razie coś na biurko? Jakieś monitory aktywne? Nie będzie to też miało takiej świetnej stereofonii bo jednak fizyki się nie pokona i o ile nie masz 1.5-2 metrowego biurka to rewelki nie będzie, ale poza tym to chyba najlepsze rozwiązanie. Nie ograniczało by cię wtedy też miejsce wokół kolumny o czym wspominano wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem gdzie Ty miałbyś tego słuchać. Siedząc przy biurku, na kanapie czy wszędzie? 

Z takim rozstawieniem miałby sens jedynie odsłuch na kanapie z monitorami które mają bass reflex z przodu, z resztą jak koledzy podkreślili - szału nie będzie.

W takiej sytuacji ja bym szedł w monitory na biurku, np Fostexy 0.3d albo 0.4d ale są bardzo małe więc do rapu tak se. Tzn basu nie będzie, ale za to stereofonia będzie piękna.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś 2.1 ale aby to grało muzykę tanio nie będzie bo zestawy 2.1 pod filmy to co innego niż nadające się do muzyki.

Dwa musiałbyś wywalić 2 dolne półki z tego regału wtedy może coś tam postawisz ale ze względu na bliskość ściany wylot BR nie może być z tyłu, a scena też nie będzie powalająca. 

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim ustawieniu używana Yamaha MCR 040 lub 140 i tyle. Gra to zadziwiająco czasami jak na takie maleństwo. Za stówkę możesz do tego kupić ipoda, umieścić w stacji dokującej i sterować tym za pomocą pilota lub w wersji 140 trzymac ipoda w ręce który wtedy od razu robi za pilota. Nie ma co się kopać z koniem przy braku możliwości w miarę sensownego ustawienia zestawu.

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Czy stereofonia będzie piękna to zależy od szerokości biurka :)

...i odległości od tylnej ściany.

 

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amrowek ten tensai raczej nie gra ciepło. To wszystko co podałeś ma za małe woofery. Do rapu 16 to minimalne minimum i to koniecznie w bass reflexie. Ogólnie kolumny z b-r do rapu się o wiele lepiej sprawdzą. Ja bym osobiście bez 18 albo lepiej 20cm woofera nie podchodził. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sirJax napisał:

...i odległości od tylnej ściany 

Odległość od tylnej ściany to jeszcze jak cię mogę (jakby postawił na biurku to będzie ok przecież bo będzie pełno przestrzeni wokoło) ale jak nie rozstawi ich na szerokość odpowiednio (czyli minimalnie półtora metra) to będzie kompletna kicha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oskar2905 napisał:

Odległość od tylnej ściany to jeszcze jak cię mogę (jakby postawił na biurku to będzie ok przecież bo będzie pełno przestrzeni wokoło) ale jak nie rozstawi ich na szerokość odpowiednio (czyli minimalnie półtora metra) to będzie kompletna kicha.

Scena dźwiękowa nie rozkłada się tylko na boki, tutaj zasada jest ta sama co dla kolumn podłogowych niestety..., często ludki o tym zapominają. Slawo nie jest audiofilem jak zaznaczył, więc patrz niżej :)

Natomiast w omawianym przypadku niestety nie da się inaczej więc zestaw mini jest tu sensownym rozwiązaniem, choćby taki jaki zaproponował Rafacio.

24 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Ogólnie kolumny z b-r do rapu się o wiele lepiej sprawdzą. Ja bym osobiście bez 18 albo lepiej 20cm woofera nie podchodził. 

 

W 12 metrach? Ty tak na poważnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za takie zainteresowanie tematem! Muzyki słuchałbym głównie z kanapy. Chyba, że siedziałbym przy kompie, to wtedy "plumkałoby" sobie w tle. Biurko nie jest też za duże (100x73cm) i między innymi dlatego chciałem zestaw ustawić na półce. Co do tych półek właśnie - pokój wynajmuję i regał jest właściciela - nie mam pewności, ale wydaje mi się, że każda półka jest zawieszona samodzielnie, a razem ze sobą są skręcone tymi metalowymi słupkami. Z tych też powodów "wywalenie" półki odpada. W pierwszym poście pytałem o to, czy można ewentualnie ciut większe kolumienki od tych Canton Plus S postawić na boku - co o tym sądzicie? Zdałoby to egzamin? Szczerze mówiąc nie jestem przekonany ani do Mini, ani do Midi - wolałbym albo DAC + aktywne lub właśnie AMP (oraz później DAC przed AMP'em) + pasywne kolumienki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności