Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo (wzmacniacz + monitory), 12m2, do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba ten wątek zacząć od początku. Dlaczego ?

Dlatego, że jeśli chcesz mieć porządny odsłuch to pokój mebluje się i ustawia w nim sprzęty pod kolumny, a nie kolumny pod rozstawione sprzęty i kombinowanie przy tym co też mogłoby w miarę zagrać przy takim "gotowym pokoju".

Po pierwsze to pójście na łatwiznę i półśrodek, który niczego nie załatwi dobrze.

Po drugie mógłbym te wszystkie spekulacje zrozumieć gdybyśmy byli na jakimś ogólnodostępnym forum o wszystkim, ale przecież jesteśmy na Muzycznym Forum do diaska.

Po trzecie życzę Wszystkim udanego Sylwestra i Wszystkiego Dobrego w nadchodzącym roku.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesna prawda to jest taka, że przywiązujemy się do umeblowania pokojów(rozstawienia mebli) jak wygłodzony Indianin do kawałka suszonego mięsa.

Jakiż to problem poprzestawiać graty, albo coś usunąć ( przenieść do innego pomieszczenia ) ?

Moja córka jeździ z gratami po pokoju średnio raz na 3 m-ce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej - pokój wynajmuję. Regał jest zamocowany do ściany, a w dodatku zapełniony książkami od połowy ściany do sufitu. Jakby to był mój pokój, to nie widziałbym żadnego problemu nawet w jego usunięciu, ale wtedy bym nie pisał, że ogranicza mnie odległość między półkami. A za życzenia dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Tak na poważnie. A co innego zaproponujesz do rapu? Chyba nie kolumny na 10cm albo jeszcze mniej szerokopasmowcu z wieży Yamahy?

Na poważnie,  to poczytaj kolego o akustyce pomieszczeń.

Moja propozycja już padła, a jak zabraknie basu to może się wesprzeć subwooferem.

Z g.... bata nie ukręcisz, bo się nie da , a akustyka to dziedzina fizyki, a tej nie oszukasz.

Ja mam 20m pokój zaadoptowany akustycznie i z tzw. podłogowych Eposów M15.2 przeszedłem na monitory ProAc Response D2 ,które i tak mają masywniejszy i konkretniejszy bas niż wspomniane Eposy. 

Wstawiając kolumny, czy suba z wooferem 18cm czy 20cm do pokoju 12m zabijasz muzykę, chyba że chcesz się męczyć przy słuchaniu muzyki. Rozumiem basolubów, ale żeby aż tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawienia sprzętu i wyboru miejsca odsłuchowego ;). Uwierz Jacku, że i 38cm suba można z powodzeniem ustawić w 12m2 :), nie będzie super kontroli, ale grzmot konkretny gwarantowany, sprawdzone ;). Do rapu, tj. tłustego bitu to najlepsze, co może być, czyli wszechobecny i ciągnący się basior, i najważniejsze, żeby było go czuć każdą częścią ciała :D.

 

Proponuję koledze zestawik "monitorków" pasywnych plus ewentualnie dodatkowo subwoofer.

Tylko jeszcze wzmak trzeba by było dobrać i ściany drżą w posadach :).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sirJax napisał:

Na poważnie,  to poczytaj kolego o akustyce pomieszczeń.

Moja propozycja już padła, a jak zabraknie basu to może się wesprzeć subwooferem.

Z g.... bata nie ukręcisz, bo się nie da , a akustyka to dziedzina fizyki, a tej nie oszukasz.

Ja mam 20m pokój zaadoptowany akustycznie i z tzw. podłogowych Eposów M15.2 przeszedłem na monitory ProAc Response D2 ,które i tak mają masywniejszy i konkretniejszy bas niż wspomniane Eposy. 

Wstawiając kolumny, czy suba z wooferem 18cm czy 20cm do pokoju 12m zabijasz muzykę, chyba że chcesz się męczyć przy słuchaniu muzyki. Rozumiem basolubów, ale żeby aż tak ?

Znam się na akustyce. Jak ktoś słucha rapu to chce mieć pier.... a nie audiofilskie poprawne akustycznie pitu pitu. Świadomie to zaproponowałem. Pamiętaj o jednym. Nie kupujemy kolumn audiofilskich tylko z dużym basem. 

 

Marketowe magnaty? Poważnie? 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - lubię bas, ale nie oczekuję także efektu "łupaniny" zalewającej wszystko, co wydobywa się z głośnika ;) Ten Palladium, to faktycznie coś konkretnego? Z wyglądu nawet mi się podoba :D Patrzeć tylko na NSA, czy NST także? I co z tymi kolumnami - można stawiać na boku, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tuner to może być i NSA i  NST

To jest  produkcja NEC AUA 7000E

tak bas jest i czuć to  jest takie jebnięcie 

http://www.ukaudiomart.com/details/649006395-nec_authentic_series_aua7000_aut7000_auk7000_aut6000/images/457749/

https://sgerasimuk.blogspot.com/2014/10/palladium-nsa-7000.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawo33, jeśli to wynajmowany pokój to naprawdę nie inwestuj w niewiadomo co, później będzie mniej bolało przy odsprzedaży. 

A jak pójdziesz na swoje i z pewnością większe wtedy możesz pomyśleć o czymś lepszym na tą chwilę kup mini zestaw, a w razie potrzeby podepszyj się subem i tyle.

W polskich warunkach mieszkaniowych składanie kina domowego powinno kończyć na subwooferze i to na ostatnim miejscu, a czasem obejdzie się bez. 

Przed chwilą sam napisałeś,  że nie chcesz wszedobylskiego basu,  to dobrze bo jesteś świadom swoich preferencji, a to się liczy. 

Kiedy jeszcze nie byłem na swoim nie miałem 1/4 z tego co napisane jest w mojej stopce, bo nie było sensu zastanów się, bo to twoje pieniądze.

Pzdr

14 minut temu, Oskar2905 napisał:

Znam się na akustyce. Jak ktoś słucha rapu to chce mieć pier.... a nie audiofilskie poprawne akustycznie pitu pitu. Świadomie to zaproponowałem. Pamiętaj o jednym. Nie kupujemy kolumn audiofilskich tylko z dużym basem. 

 

Marketowe magnaty? Poważnie? 

To może z rynku wtórnego jakieś Altusy 140ki woofer jak się patrzy, pier...cie będzie na pewno ???

 

P.S.

O co chodzi z tymi marketowymi magnatami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Oskar2905 napisał:

Marketowe magnaty? Poważnie? 

Oskar, a słuchałeś tych konkretnych "marketowych" Magnatów, czy opierasz swoją opinię na tych utartych sprzed lat, że Magnat to car-audio i w ogóle be..? :)

Proponuję posłuchać i porównać z aktualnymi modelami za nawet 1,5kzł, takich nie "marketowych" firm, jak Kef, B&W, MA itp. masówka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam - co ze stawianiem kolumn na boku? Czy ma to sens? I co ze wzmacniaczami Marantza z serii PM poniżej modelu 68 - rzeczywiście są kiepskie i nie warto w nie inwestować? Choć przyznam, że zainteresował mnie ten Palladium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że chcesz doradzić jak najlepiej, ale jak mówiłem - nie chcę nic na biurko, bo nie jest duże i chcę zrobić na nim miejsce, a nie dodatkowo zastawić :) Chciałem kupić zestaw do TV, bo z niego głównie będzie grać muzyka (PS4 lub laptop podpięty HDMI). I tak, zdaję sobie sprawę, że przy rozwiązaniu, które chcę zastosować, nie będzie to "audiofilskie" i nie będę mógł się skupiać nad każdym detalem odtwarzanej muzyki, ale jak wcześniej wspomniałem - nie tego oczekuję. Szukam zestawu do relaksu na kanapie, a nie do laptopa. Więc jeśli nie ma nic lepszego od poleconych przez @amrowek Canton Plus S (bo te bez problemu się zmieszczą), to chyba się na nie zdecyduję. Ewentualnie Isophon HiFi-Diamant 2000, Realistic Minimus-7. Do tego prawdopodobnie Marantz PM63 lub Onkyo A8250, gdyż z tego, co wyczytałem - powinny grać tak, jak lubię, a w dodatku podobają mi się wizualnie. Myślałem jeszcze np. o Harman Kardon PM655vxi/665vxi, ale ten już by wystawał z półki :) Z czasem (albo od razu, jeśli wydarzy się jakiś przypływ gotówki) dokupię jakiegoś ciepłego DAC'a z wejściem optycznym. A jeśli z Cantonów nie wystarczy mi basu, to dokupię subwoofer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Akai zagrał ładnym dociążonym ciepłym dźwiękiem , z niemęczącą góra ale  nie jest taki słodkawy jak luxman w odbiorze z serii L190-230

optymalny był by 2400  . lub też i 2450  cenowo w granicach 300 zł 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie Twój pokój, do tego nie za duży, a ustawieniem nic zrobić nie możesz to dałem ci jedyną rozsądną propozycję, a nie kloce po kilkanaście kilo żywej wagi o rozmiarach często ponad pół metra szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uda ci się zbić cenę

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-amplifier-scott-420a-vintage-CID99-IDqAdt7.html#851d7766e7

 

PM 63 porównać mógłbym jak bym miał możliwość posłuchać na tych samych głośnikach

a słyszałem go raz ,  i to dość krótko  , wiec moja opinia może być  nie miarodajna,  szału jednak nie było

Ale każdy ma inny słuch więc....

wszystko zleży od tego w jakiej  kwocie porównujemy  ewentualnie w jakiej  kupimy dany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności