Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak mozesz sie nie zgadzac z moim opisem jak opisalem x5 wzgledem grajkow ktorych nie sluchales?????

Wiec z czym sie ne zgadzasz. Uwazasz ze teac czy c4 (nota bene oba tez z dwoch roznych swiatow grania) sa bardziej suche i ostrzejsze?

 

Czytac ze zrozumieniem i zrozumiec ze audio jest i wszedzie mamy wzglednosci a nie bezwzgledne prawdy objawione.

 

Mialem pare dni x5 iii, wygrzany. Do odpowiedniego porownania az nadto. Grajek fajny ale nie ta klasa co przytoczone przeze mnie propozycje. Oczywiscie moim zdaniem

 

zeby bylo precycyjniej - moje notatki z porownania akurat z teac:

Fiio X5 III (testowany na oppo pm3, senngrado i xba-a3)
Dol nieco gorzej kontrolowany, wolniejszy niz TEAC P90. Srodek nieco ciemniejszy, niby pelny... ale jakis taki troche suchy w porownaniu do P90. Brakuje blasku w wokalach, bardziej chrypkowe, szorstkie. Gora lagodna, rowna, ale bardziej plaska, jednostajna i z gorsza holografia niz P90. Bardziej lata po scenie. Jest tez nalot cyforwosci, sztucznosci - przez ta tez taka maniere monotonnosci.
Scena szeroka (choc na senngrado wydawala sie wezsza), troche szersza niz w P90 ale sporo plytsza. Wszystko bardziej plaskie w X5. Holografia sporo gorsza. Instrumenty bardziej rozlozyste. I graja bardziej nerwowo. P90 precyzyjniejszy i duzo spokojniejszy na scenie.
I tez dynamika... tu X5 lezy w stosuknu do P90. Gra po prostu jakby bez zycia, bez werwy.
Na Pure Music mode jest nieco lepiej (troche wiecej dynamiki i wypelnienia dzwiku) ale nadal P90 goruje w tych samych aspektach. Dolozenie Aune B1 (2017) daje przede wszystkim dynamike, nieco powiekszenie i uspokojenie sceny i nieco precyzyjniejsa i mniej cyfrowa gore. Lepiej kontrolowany tez dol. Ale nadal P90 gra ciutke spokojniej, z lepsza holografia  i nadal dzwiek X5 jest minimalnie bardziej suchy, cyfrowy...

 

 

 

 

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubbby, Teaca nie słuchałem, więc o nim się nie wypowiadałem. Samo stwierdzenie o suchej średnicy FiiO jednak mnie zdziwiło. Suchej czy tylko bardziej suchej niż coś tam innego to już różnica. Jednak przez samo to, że pada takie stwierdzenie sugerujesz, że coś z tą średnicą jest nie tak, a wypada ona akurat w X5III świetnie. Dynamiki można akurat się czepiać, ale w porównaniu do innych grajków jak Pioneer, DX200. Cytat z recenzji nie odnosi się do Twojego porównania jako takiego tylko do samej średnicy w FiiO.

Słuchałeś parę dni, a ja ponad miesiąc codziennie. Uważam też, że to jakiej muzyki się słucha i jakich realizacji również ma pewne znaczenie. Blasku w wokalach nie brakuje, a dużo muzyki opartej na wokalach (ale nie rapu)  właśnie słucham, pół na pół z klasyczną elektroniką. Nie bierzesz pod uwagę, że może słuchawki po prostu Ci się nie zgrały, może to PM3 są bez życia i werwy. Gra cały tor, nie sam grajek czy słuchawki.

Dojdziemy do tego, że w ogóle takie polecanie nie ma sensu, bo koledze chodzi chyba tylko o odtwarzacz pod FLCs, przy konkretnych wymaganiach. Wobec czego ja się wyłączam i nie zaśmiecam więcej wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam swoje sluchawki i nie testuje na jednych a kilku calkiem roznych. Wiec potrafie oddzielic co robia sluchawki a co grajek.
Ale zgadzam sie z opisem Macka bo to co trzeba brac pod uwage to subiektywnosc naszej oceny. Bo to co dla Macka neutralne to dla mnie jasne co dla niego naturalne to dla mnie troche zbyt matowe/szare.
Dlatego tez wole pisac o sprzecie wzglednie i tak tez napisalem tutaj.
I wzgledem podanych grajkow tak... x5 ma wskazane "gapy". Bezwzglednie nie porownujac do lepszych jest ok (poza dynamika). Ale jak zwykle... lepsze wrogiem dobrego ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie jeszcze Cayin N5. Lekko analogowa barwa, bardzo solidne wykonanie. Dwa sloty na kartę, śmiga jako DAC w komputerze, wyjście zbalansowane. I ten przepotężny wzmacniacz.

Ja nie wiem jak to Cayin zrobił ale wysterowanie takich HD600 czy K702 to dla niego pikuś. Low gain, 40 kreska z 100, a Senki HD600 chuczą i buczą. Przy Opusie czy FiiO kręciłem pod koniec skali na high gain.

Tutaj alternatywą dla niego jest tylko Colorfly C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności