Skocz do zawartości

Przenośny odtwarzacz muzyki do AKG K550, HIFIMAN HE400S


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Piszę do Was z prośbą o poradę. Aktualnie posiadam w domu zestaw słuchawek HIFIMAN HE400S, AKG K550 oraz Brainwavza HM5 (te ostatnie po kupnie K550 prawie nie słucham) oraz głośniki Edifier R2600. Wszystkie te sprzęty, jak również konsolę PS4 podłączam w domu do Aune X1S (słuchawki i głośniki korzystając z PC). Z zestawu jestem naprawdę zadowolony, całość zyskała nowy blask, życie, jakość.

 

Jednakże chciałbym też móc K550 (miasto - przejazdy komunikacją), HE400S (balkon lub na łonie natury na działce) móc słuchać outdoorowo. Mam co prawda Galaxy S5, ale jakość dźwięku z tego jest dla mnie nieakceptowalna, o discmanie wieloletnim co dostałem kiedyś w prezencie, to powiem tylko, że jest tragiczna.. W każdym razie tak mam od kiedy mam nowy zestaw stacjonarny do słuchania muzyki.

 

Jeśli idzie o brzmienie to HE400S z posiadanych słuchawek najbardziej mi leżą i przedstawiają zdecydowanie najbardziej naturalną szkołę grania z wskazanych - dynamika, detal (ale nie sztuczny ani też broń Boże nie senneheiserowski koc na dźwiękach w tym na wokalu, którego nie trawię - jak w HD650), bogate, żywe dźwięki, naturalne wokale, spora doza muzykalności i przejrzystości, bas w charakterze nie wypełniacza a spoiwa (ale też nie taki dziadowski jak w K550, bo musi odpowiednio zaznaczyć się).

 

Zastanawiam się zatem nad przenośnym odtwarzaczem, który spełniałby takie warunki np. :

 

1) Dobrze zgrywał się z moimi słuchawkami - zwł. z HE400S i K550. W najbliższym czasie nie zamierzam tu robić większych przetasowań.

2) By miał dobrą jakość brzmienia. Tu jestem ciekaw ile trzeba zapłacić i za jaki np. model by mieć brzmienie zbliżone jakościowo (i brzmieniowo może też) do X1S, a ile by po prostu to brzmienie mogło mi się podobać.

3) Obsługiwał wszystkie popularne formaty plików.

4) Mógł robić za zewnętrzną kartę dźwiękową po USB i robić to bezproblemowo (by na działkę nie musieć targać tego Aune'a X1S np. a zabierać tego DAP-a).

5) By nie był limitowany jakąś jedynie wewnętrzną pamięcią w postaci 8,16 czy 32 GB na pokładzie, a miał miejsce na dodatkową/dodatkowe karty pamięci..

6) By mógł ładować się tak jak Galaxy S5 jej ładowarką, bo słyszałem, że to możliwe (przez micro USB - bo tak się chyba nazywa to wejście/wyjście w S5 tak?) i przez USB w kompie.

7) By nie miał limitów jakichś plików, bo czytałem, że niektóre mają takie limity - rozumiem, że są to limity na pliki do ułożenia w bibliotece?? Że wtedy te co się tam nie zmieszczą, to będzie trzeba wtedy ich szukać jak w śmietniku pośród czasem tys. innych plików muzycznych.

8) No i wiadomo że wygoda obsługi nie jest bez znaczenia, intuicyjność, bezawaryjność systemu, czytelny wyświetlacz, także w Słońcu.

9) By miał to wejście/wyjście Toslink umożliwiające podpięcie z konsolą PS4 przez Toslinka dla lepszej jakości dźwięku - choć z tym ostatnim to nie wiem czy jakiś DAP to umożliwia - przesył dźwięku z konsoli na DAP-a i następnie na słuchawki..

 

Budżet - nie podaję - mam trochę wolnego grosza, ale po prostu wolę się zastanowić ile i czy wydać na takie urządzenie.

 

Osobiście myślałem np. nad iBasso DX80, w sumie zastanawiam się jaka to klasa i jak wypada np. na tle X1S.., bo jednak generalnie chciałbym by ten odtwarzacz był raczej już porządny z porządnej jakości dźwiękiem. Ale nic nie sugeruję, podaję jedynie to na czym aktualnie się "zaczepiłem" trochę.

 

Polecano mi np. The Bit Opus #1 - z tym, że wydawanie 3 tys. (ponad) na DAP-a, to duużo jak dla mnie (za Aune X1S dałem jakieś 1100).

 

Z tego co wyczytałem z recenzji to np. FiiO X3K to jest raczej średnia mocno jakość jeśli idzie o brzmienie i pewnie przegrywa z X1S b. wyraźnie (??), słyszałem też coś jak ktoś mówił coś o jakimś "cyfrowym nalocie", które to zjawisko rozumiem niekoniecznie musi być pozytywnie odbierane (?).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności