Skocz do zawartości

Jaki stary (niedotykowych) ipod jest najlepszy?


arni120189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam na stanie ipoda 5,5G z CF modem i szukam czegoś mniejszego o takim samym dźwięku (szeroko, z bdb górą i spokojnym basem). Czy jest mniejszy iPodzik który gra podobnie i można zainstalować na nim rockbox?

Szukam czegoś mniejszego gabarytowo ale co potrafi wysterować przyzwoicie słuchawki z przedziału 32-68 Ohm.

Na pewno ktoś z Was ma większe doświadczenie i może mi zrobić takie zestawienie 3-5 iPodów z podaniem mocy wyjściowej.

Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mW ma nano 2g, a ile video? Są jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boli ale na ten temat nic nie znalazłem tylko jakieś dyskusje na head-fi. Oświeć mnie i daj linka gdzie ten parametr jest podany;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bodajże Arthass zaczynał wątek z zestawieniem mocy wyjściowych grajków. Co do iPodów to tylko wyjściową impedancję wyłuskał.

 

Edyta: Znalazłem

 

https://tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum.mp3store.pl%2Findex.php?/topic/102983-Odtwarzacze-przenośne:-zestawienie-mocy-i-impedancji-wyjściowej&share_tid=102983&share_fid=45984

Odtwarzacze przenośne: zestawienie mocy i impedancji wyjściowej

 

Nie za dużo info o iPodach, ale dobry punkt startu.

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest mniejszy iPodzik który gra podobnie i można zainstalować na nim rockbox?

 

Na to pytanie jest jedna odpowiedź: iPod Nano 1G.

Miałam przez chwilę, dźwięk był świetny. Chip audio Wolfson WM8975G.

Słuchałam z dużymi senkami 32Ohm.

 

Chyba ciężko dostać teraz tego Nano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odróżnienia obstawiałbym Mini 2G, mały, poręczny, karty cf pasują bez kombinacji, sporo mocy na wyjściu, i możliwa instalacja rockboxa, do tego były swego czasu bardzo tanie, nie wiem jak teraz. Ma Wolfsona, można z niego zrobic imoda. Wadą jest niewielki pobór prądu nawet gdy nie jest używany, lepiej sie nadaje do regularnego użytkowania niż słuchania raz na tydzień - po tygodniu może być już pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiło się już rzeczowo dzięki wam i zaczynam widzieć światełko w tunelu. A ktoś z Was miał kilka iPodów i może zrobić swoje subiektywne zestawienie jakości dźwięku?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem jakbym to widział.

Wszystkie propozycje jakie padły są tutaj bardzo ciekawe jednak jak mają być zachowane kryteria z pierwszego postu to najbardziej pasuje tutaj właśnie Nano 2g. Mały, rockbox, granie zbliżone do classica oraz poradzi sobie z większością słuchawek z wspomnianego przedziału impedacyjnego. Jest to również "bezpieczniejszy" zakup aniżeli pozostałe wspomniane bo łatwiej dostać grajka z niezajechaną baterią.

Nano 1g ciężko dostać a jak już to ceny są wysokie. Mini 2g ciężko dostać w dobrym stanie (bateria, a wymiana jest dosyć problematyczna), a jak już trafimy lepszego to przychodzi za to zapłacić. Plusem jest natomiast możliwość wrzucenia tam karty cf i nie jest to wcale taki duży grajek jednak już większy od nano2g. Warto wspomnieć jeszcze o classicu 4g bo to moim zdaniem chyba najlepiej grający ipod. Ale tutaj już wielkość robi swoje i inne granie niż 5g.

Jeżeli wykluczony z pierwszego postu rockboxa i podoba Ci się classic 5g to proponuje dorzucić gdzieś alternatywnie toucha 3g. Trochę niedoceniany odtwarzacz. Chłodny grajek z dużą sceną/przestrzenią i jeżeli ktoś lubi takie granie to jest tociekawy grajek do sprawdzenia. Plusem w porównaniu do poprzednich jest czas pracy, minusem brak rockboxa oraz przywiązanie do itunes. Chociaż są ciekawe alternatywy dla tego programu.

 

Ja bym to widział tak :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 2g pasuje bardzo dobrze, mini odpada to praktycznie odwrotne tonalnie granie choć nie są to ekstremalne zmiany.

Z małych ipodów polecę nano 6g, bo jest mały ma klispa, ma EQ i jest całkiem mocny, z audeo ( na czarnych podobne do r50) gra cudnie więc mam dylemat sprzedać czy nie ...

 

Miałem po po 1-3 modele każdej lini ipodów, bo ja jabłkowy jestem ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rozjaśnienie tematu. Wiem już na czym stoję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra nano 3g model A1236?

Tanio chodzą na allegro.

Można mu zaaplikować rockbox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jak gra nano 3g model A1236?

Tanio chodzą na allegro.

Można mu zaaplikować rockbox?

Wejdź na stronę RockBox'a i sprawdź, jakie grajki mają stabilny soft.

Jeśli zależy Ci na RB to może znajdziesz jakąś alternatywę dla Jabłka. :)

 

z całkiem małych to jak powyżej Nano2g oraz Sansa Clip+.

Karty SD, 64GB na pewno obsługuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak gra nano 3g model A1236?

Tanio chodzą na allegro.

Można mu zaaplikować rockbox?

Wejdź na stronę RockBox'a i sprawdź, jakie grajki mają stabilny soft.

Jeśli zależy Ci na RB to może znajdziesz jakąś alternatywę dla Jabłka. :)

 

z całkiem małych to jak powyżej Nano2g oraz Sansa Clip+.

Karty SD, 64GB na pewno obsługuję.

 

Łap w nagrodę:

 

eb20d5a6ce7f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności