Skocz do zawartości

AVT2850 B Kilka pytan laika


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tematow bylo sporo na temat tego wzmacniacza jednak dla mnie jako nie kompletnego,ale jednak laika

w elektronice bylo to niezrozumiale i ... nawet Google nie pomoglo.Chce zakupic kit AVT jak w temacie.

Jednak mam watpliwosci co do moich kompetencji.Moje pytania:

 

-Czy przy kit'cie od AVT tez bede musial parowac tranzystory?

 

-Po co sie reguluje prąd spoczynkowy? (link do tematu : http://audiohobby.pl/index.php?topic=2115.0 )

 

-Czy bede musial go regulowac?(mowa oczywiscie o pradie spoczynkowym)

 

-Jaki transformator kupic? (do tego KIT'u AVT)

 

-Czy wogole oplaca sie go budowac?Jak wypada on w porownaniu np. do Holdegrona w podstawowej wersji?

 

Dziekuje za wasza pomoc!Z gory dziekuje.Mam nadzieje ze nie wysmiejecie mnie za moj brak wiedzy ;).

 

( i tak czytalem ten temat : http://forum.mp3store.pl/topic/64205-avt2850-poradnik-diy/ )

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pytań jest na zasadzie - zróbcie wszystko za mnie, a ja poskładam i będę się cieszył sprzętem taniej. Po 1 kompletny laik może sobie zrobić krzywde, po 2 jest cała dokumentacja do tego kitu i większość odpowiedzi na Twoje pytania tam się znajduje (gdybyś nie znalazł ich w temacie, który podlinkowałeś, bo tam także jest podany przykładowo transformator, o który pytasz...):

http://arlisklep.pl/files/AVT/AVT2850.pdf

 

Tranzystorów nie musisz parować, ale w efekcie może się to objawić offsetem na wyjściu (im gorsze sparowanie, tym większy może być offset, chociaż to nie reguła, bo mogą się znosić w przypadku niektórych aplikacji).

 

O prądzie spoczynkowym także jest w dokumentacji.

 

Za brak wiedzy to nikt nikogo nie powinien wyśmiewać, ale za lenistwo już tak, bo wystarczyło kliknąć w dokumentację techniczną, którą każdy sklep sprzedający zapewne udostępnia razem z produktem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pytań jest na zasadzie - zróbcie wszystko za mnie, a ja poskładam i będę się cieszył sprzętem taniej. Po 1 kompletny laik może sobie zrobić krzywde, po 2 jest cała dokumentacja do tego kitu i większość odpowiedzi na Twoje pytania tam się znajduje (gdybyś nie znalazł ich w temacie, który podlinkowałeś, bo tam także jest podany przykładowo transformator, o który pytasz...):

http://arlisklep.pl/files/AVT/AVT2850.pdf

 

Tranzystorów nie musisz parować, ale w efekcie może się to objawić offsetem na wyjściu (im gorsze sparowanie, tym większy może być offset, chociaż to nie reguła, bo mogą się znosić w przypadku niektórych aplikacji).

 

O prądzie spoczynkowym także jest w dokumentacji.

 

Za brak wiedzy to nikt nikogo nie powinien wyśmiewać, ale za lenistwo już tak, bo wystarczyło kliknąć w dokumentację techniczną, którą każdy sklep sprzedający zapewne udostępnia razem z produktem.

Chickenek w zasadzie wszystko ci wyjaśnił. Filozofii jakiejś wielkiej w tym nie ma. Jak już tego avt uruchomisz to będziesz mógł w zasadzie każdy wzmacniacz ta tranzystorach zrobić.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filozofia to w tym jest, ale jeśli się chce zrozumieć jak to działa lub zaprojektować coś samemu - jeśli tylko złożyć na podstawie instrukcji i to jeszcze tak rozbudowanej z opisem praktycznie wszystkiego, to w zasadzie, jak dać dorosłemu klocki Lego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności