Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam odtwarzacz cd Philipsa model 482 i generalnie jestem z niego zadowolony, jednak brakuje mi jednej rzeczy.

Mianowicie regulacji głośności wyjścia słuchawkowego. Głośność na wyjściu jest na takim poziomie, że nie da się normalnię słuchać na słuchawkach bo można ogłuchnąć. Z kolei tor słuchawkowy we wzmacniaczu jest tak beznadziejny, że szkoda gadać. Także używam go tylko do słuchania na kolumnach a chciałbym również móc słuchać płyt na słuchawkach.

Ważne, żeby to był odtwarzacz na podobnym poziomie lub lepszy. Z tego co się orientowalem z Philipsa modele, które mają potencjometr (te produkowane po 90') są gorsze od posiadanego przeze mnie modelu. Może jakiegoś Marantza polecicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu dokupiłbym wzmacniacz słuchawkowy i podłączył go do tego cedeka. Nie znam odtwarzacza CD w rozsądnej cenie, który miałby dobre wyjście słuchawkowe, zawsze się na tym oszczędzało. Są pewnie jakieś accuphase albo mcintoshe które są wyjątkiem od reguły, ale to raczej jako ciekawostka. A w tym Philipsie masz niezły napęd, i niezłego DAC-a, jeżeli lubisz dłubać, to można z niego jeszcze sporo wykrzesać :) Napisz tylko jakie słuchawki chcesz pod niego podpinać, może wystarczy niedrogi wzmacniacz.

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki jak na razie to Superlux 660 po modach. Co do tuningu audio to jestem zielony, chociaż nie mówię że nie chciałbym spróbować, z lutownicą daje sobie radę, ale brakuje wiedzy, bo zepsuć jest łatwo, ale poprawić po producencie nie tak prosto. Jaki wzmacniacz możesz zaproponować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względnie niedrogich i sensownych wzmacniaczy szukałbym wśród tzw. klonów lehmanna - to koszt w okolicach 500zł. Ciekawą i tańszą opcją jest Zenek Duo, do dostania u Perula u nas na forum, poprzednia jego wersja była bardzo chwalona w relacji cena/jakość, ja osobiście nie miałem przyjemności. Wzmaki typu The Wire, Black Pearl produkcji Majkela, czy FCL - klon produkcji Fatso to już nieco droższa zabawa. ~800zł

Z tańszych rzeczy to Fiio robi jakieś wzmacniacze, akurat w tym temacie jestem zielony, więc za dużo Ci nie powiem.

 

Ale tak na prawdę, skoro nie boisz się lutownicy, to polecam wydać 15-20zł na części, zarezerwować kilka wieczorów, i zbudować sobie najprostszy wzmacniacz słuchawkowy - cmoy. Tutaj kompendium wiedzy na ten temat: http://tangentsoft.net/audio/cmoy/ (w języku angielskim, ale po naszemu też się sporo znajdzie, to bardzo popularny układ). Ja od niego zacząłem, i nie żałuje, nie dość że gra i prawie nic nie kosztuje, to jeszcze można się czegoś nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Szczerze to średnio uśmiecha mi się dokładanie kolejnego pudełka na biurko, bo już z miejscem krucho. Michauczok powiedz czy dołożenie jakiegoś potencjometru do regulacji dźwięku w tym odtwarzaczu to duży problem? Bo wydaje mi się, że to wyjście jest w miarę przyzwoite, tylko tak jak wspomniałem brakuje regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

każdy dedykowany wzmak słuchawkowy, nawet jakieś maleństwo za grosze zagra lepiej niż dziurka w cd, więc koledzy dobrze radzą, lepiej poszukać miejsca, skoro ten cd Tobie odpowiada.

 

No nie wiem. Miałem ostatnio okazję posłuchać HD600 jak grają z dziurki wysokiego modelu CD Marantza 11 czy 15 coś tam ( nie pamiętam dokładnie) i grało to wyśmienicie, powiedział bym, że lepiej niż Espressivo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc proponujesz Marantza cd11 czy 15 zamian za Philipsa cd482, bo gra lepiej z dziurki :) Masz rację, tylko musisz koledze trochę$ dołożyć.

Nie proponuję. Zwracam tylko uwagę na fakt, że są CD, które mają lepszy wzmacniacz słuchawkowy od osobnego wzmacniacza, a tym bardziej od jakiego "maleństwa za grosze". Nawet mój Sony CDP-750 ma dość przyzwoicie grająca dziurkę i czasami słuchając z niej nie odczuwam dyskomfortu na tle moich wzmacniaczy stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności