Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wiem, że one są stworzone do pianek... ale może jakieś silicony pasują? Czytałem gdzieś, że dają rade z Spinfit.

 

Nie tylko żadne silikony nie zagrają, ale nawet pianki inne niż Comply psują dźwięk (sprawdzałem 3 rodzaje innych pianek).

A Spinfit to najgorsze chyba silikony jakie istnieją - z niczym mi to nie zagrało jeszcze, a i seal trudniejszy w uzyskaniu.

 

Mam też do nich custom tips zrobione przez Custom Art - też nie grają...

a sprawdzałeś comply txs? te sferyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że one są stworzone do pianek... ale może jakieś silicony pasują? Czytałem gdzieś, że dają rade z Spinfit.

Nie tylko żadne silikony nie zagrają, ale nawet pianki inne niż Comply psują dźwięk (sprawdzałem 3 rodzaje innych pianek).

A Spinfit to najgorsze chyba silikony jakie istnieją - z niczym mi to nie zagrało jeszcze, a i seal trudniejszy w uzyskaniu.

 

Mam też do nich custom tips zrobione przez Custom Art - też nie grają...

a sprawdzałeś comply txs? te sferyczne

 

 

Tak, tu już tonalnie jest tak samo ale trochę mniejsza izolacja.

 

Ciekawy bardzo ich jestem. Czy będą lepsze od XBA-A3.

 

Awayeah, Ty masz też MDR-EX800ST?

 

Tak jest :) Grają praktycznie tak samo jak EX1000 - może jedynie minimalnie mniej ostro w górnej średnicy (ale EX1000 jakoś specjalnie ostre w tym aspekcie nie są). Lepsza góra niż we Flare'ach, scenicznie lepiej pod względem głębi, ale kosztem odchudzenia źródeł pozornych, lepszy subbas (najlepszy:) ). Flare wygrywają w midbasie i średnicy (minimalnie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah: oczywiscie podokrecalem kopulki w swoich R2S. Doczytalem sie na headfi, ze zrobiles dokladnie to samo :)) - odsylac, czy jest sposob "na miejscu", zeby dokladnie zestroic balans?

Oczywiscie mozesz powiedziec "na sluch", ale moja paranoja do konca zycia tych sluchawek bedzie zastanawiac siem, czy aby na pewno nie jest zle ...

 

ja tez zamawialem po rekomendacji @awayeah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah: oczywiscie podokrecalem kopulki w swoich R2S. Doczytalem sie na headfi, ze zrobiles dokladnie to samo :)) - odsylac, czy jest sposob "na miejscu", zeby dokladnie zestroic balans?

Oczywiscie mozesz powiedziec "na sluch", ale moja paranoja do konca zycia tych sluchawek bedzie zastanawiac siem, czy aby na pewno nie jest zle ...

 

ja tez zamawialem po rekomendacji @awayeah :)

 

"na miejscu" musiałbyś znaleźć kogoś kto ma odpowiedni sprzęt żeby wykonać pomiary. Kurier DPD do UK zamówiony przez sender24 kosztuje 60zł, więc wysyłka do Flare to chyba najtańsza metoda na dostrojenie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają coś w sobie. Wszystko brzmi "jakoś" inaczej. Brakuje dociążenia, nawet na high-gainie Qperka, na low było płasko i nijako - one muszą lubić prąd. Nie wiem czy telefon je wysteruje poprawnie. Pewnie lepiej dogadują się z ciepłym grajkiem. Z C4? Kwestia oczywiście preferencji.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły. Bardzo ładne odwzorowanie wokali, co jest dla mnie istotne. Duża szczegółowość. Niestety efektu wow brak, pewnie dlatego że są po jasnej stronie. Maluteńkie, praktycznie nie czuć ich w uszach.

Po jasnej? hmmm ja wręcz odwrotnie, jak dla mnie są dość muzykalne :)

Edytowane przez pekin93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły. Bardzo ładne odwzorowanie wokali, co jest dla mnie istotne. Duża szczegółowość. Niestety efektu wow brak, pewnie dlatego że są po jasnej stronie. Maluteńkie, praktycznie nie czuć ich w uszach.

Efektu Wow nie ma i nie będzie, to nie ten typ słuchawek. Dla mnie są dobrze zbalansowane z odpowiednim dociążeniem, żeby uznać je za uniwersalne. Jasnymi bym ich nie nazwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarły R2A.Z QP1R gra to piknie ☺.Słucham i szukam czegoś na siłę co bym poprawił.Nie wiem czy coś lepszego w tej cenie i z tym grajkiem da się znaleźć.Wątpię.Polecam niezdecydowabym.Z przesyłka wychodzą 523 zł ze sklepu,który podałem wyżej. Po 5 dniach od zamówienia słuchawki dostarczone z Anglii.

Sprawdziłem zostały ostatnie czarne w tej cenie.Pozostałe sa droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają coś w sobie. Wszystko brzmi "jakoś" inaczej. Brakuje dociążenia, nawet na high-gainie Qperka, na low było płasko i nijako - one muszą lubić prąd. Nie wiem czy telefon je wysteruje poprawnie. Pewnie lepiej dogadują się z ciepłym grajkiem. Z C4? Kwestia oczywiście preferencji.

 

Jak grają jasno i nie ma dociążenia to prawdopodobnie źle je zaaplikowałeś. Pianki muszą siedzieć głęboko w kanałach, bardzo głęboko.One nie potrzebują prądu, grają genialnie z S7edge, podobnie było z Note 4 i S6e+. Wystarczy im wyższe napięcie.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno mają coś w sobie. Wszystko brzmi "jakoś" inaczej. Brakuje dociążenia, nawet na high-gainie Qperka, na low było płasko i nijako - one muszą lubić prąd. Nie wiem czy telefon je wysteruje poprawnie. Pewnie lepiej dogadują się z ciepłym grajkiem. Z C4? Kwestia oczywiście preferencji.

 

Jak grają jasno i nie ma dociążenia to prawdopodobnie źle je zaaplikowałeś. Pianki muszą siedzieć głęboko w kanałach, bardzo głęboko.One nie potrzebują prądu, grają genialnie z S7edge, podobnie było z Note 4 i S6e+. Wystarczy im wyższe napięcie.

 

 

Potwierdzam świetną synergię z S7edge, własnie słucham. Co do aplikacji to chyba jest kwestia mocno indywidualna, ja ze względu na wąskie i niesymetryczne kanały, nie mogę aplikować bardzo głęboko. Raczej coś między średnio, a głęboko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno mają coś w sobie. Wszystko brzmi "jakoś" inaczej. Brakuje dociążenia, nawet na high-gainie Qperka, na low było płasko i nijako - one muszą lubić prąd. Nie wiem czy telefon je wysteruje poprawnie. Pewnie lepiej dogadują się z ciepłym grajkiem. Z C4? Kwestia oczywiście preferencji.

 

Jak grają jasno i nie ma dociążenia to prawdopodobnie źle je zaaplikowałeś. Pianki muszą siedzieć głęboko w kanałach, bardzo głęboko.One nie potrzebują prądu, grają genialnie z S7edge, podobnie było z Note 4 i S6e+. Wystarczy im wyższe napięcie.

 

Używam pianek Comply z większością dokanałowych słuchawek, potrafię aplikować. Z reguły wsadzam głęboko, wczoraj włożyłem jeszcze dalej, na granicy dyskomfortu - nic to nie zmieniło. Na jakim gainie w QP1R słuchasz?

 

Z opisu na zakupek.pl wynika, że dla mnie lepsza byłaby wersja Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno mają coś w sobie. Wszystko brzmi "jakoś" inaczej. Brakuje dociążenia, nawet na high-gainie Qperka, na low było płasko i nijako - one muszą lubić prąd. Nie wiem czy telefon je wysteruje poprawnie. Pewnie lepiej dogadują się z ciepłym grajkiem. Z C4? Kwestia oczywiście preferencji.

 

Jak grają jasno i nie ma dociążenia to prawdopodobnie źle je zaaplikowałeś. Pianki muszą siedzieć głęboko w kanałach, bardzo głęboko.One nie potrzebują prądu, grają genialnie z S7edge, podobnie było z Note 4 i S6e+. Wystarczy im wyższe napięcie.

 

Używam pianek Comply z większością dokanałowych słuchawek, potrafię aplikować. Z reguły wsadzam głęboko, wczoraj włożyłem jeszcze dalej, na granicy dyskomfortu - nic to nie zmieniło. Na jakim gainie w QP1R słuchasz?

 

Z opisu na zakupek.pl wynika, że dla mnie lepsza byłaby wersja Pro.

 

 

Raczej nie słucham R2S na QP1R, ale jak już to średni gain.

Też wcześniej używałem większość dokanałówek z piankami, ale Flare są bardziej wybredne w aplikacji dlatego o tym pisałem. Warto popróbować różne rozmiary pianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też lubię bas. Tu mi go nie brakuje, ale to nie są słuchawki dla bassheada. Po prostu posłuchaj ich parę godzin, nie porównując do innych słuchawek.

 

Ok, widzę je w komisie.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły i moje R2S:

b4aacac3af240fecbe2ac5494016825e.jpg

Wyposażenie faktycznie nie powala, ale jakość dźwięku już tak, oj tak. Co prawda nie miałem zbyt wielu droższych niż 500 zł doków jednak Flare biją wszystko na głowę. Od ergonomii począwszy poprzez świetną moim zdaniem izolację, a na SQ skończywszy.

Świetna separacja, wokale urzekły mnie od samego początku, kiedy trzeba potrafią nieźle łupnąć basem. Brzmienie podobne nieco do Vsonic GR07 BE, ale o conajmniej klasę lepsze w każdą stronę. Obecnie słucham już chyba 3 godzinę i nie mogę ich wyjąć z ucha...

 

Niestety obecnie nie mam nic innego pod ręką i rozmiarowo mogę porównać je jedynie do VSD3S:

709140495c6027292014fd4c7b94e06d.jpg

 

Moim skromnym zdaniem hype nie był przesadzony. Zdecydowanie za te niespełna 100 GBP to BEST BUY

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też lubię bas. Tu mi go nie brakuje, ale to nie są słuchawki dla bassheada. Po prostu posłuchaj ich parę godzin, nie porównując do innych słuchawek.

 

Ok, widzę je w komisie.

Podepnę je jeszcze pod Iphona jak dotrze.

 

Generalnie dźwięk przez nie generowany jest bardzo dobry ale jak dla mnie mało angażujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności