Skocz do zawartości

Pro-Ject Head Box SE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje schematu do pro-ject head box se, stara wersja , chcialbym tez wiedziec czy mozna go jakos zmodyfikowac zeby mial lepsze brzmienie i zeby wysterowal akg k 702 , jesli ktos ma takie informacje to bede wdzieczny za porady

pozdrawiam amati74

przepraszam za odwrocone foto , nie wiem dla czego obrocilo mi zdjecie

20150721_061551.jpg

Edytowane przez amati74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy raczej mu nie podniesiesz, chyba że dobierzesz odpowiedni punkt pracy dla tranzystorów końcowych, ale to i tak w granicach ok 100mA ze względu na typ obudowy tranzystorów, moim zdaniem szkoda zachodu. Co do poprawy brzmienia to możesz wymienić parę elektrolitów z hongkongu które tam siedzą na jakieś lepsze, z bipolarnymi sprzęgającymi trzeba ostrożnie żeby nie zmienić drastycznie barwy trzeba szukać coś o podobnych gabarytach ze względu na indukcyjność, możesz wstawić też lepsze stabilizatory np LT317/337 ale trzeba też mieć jakieś granice bo może lepiej kupić lehmana z większą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy raczej mu nie podniesiesz, chyba że dobierzesz odpowiedni punkt pracy dla tranzystorów końcowych, ale to i tak w granicach ok 100mA ze względu na typ obudowy tranzystorów, moim zdaniem szkoda zachodu. Co do poprawy brzmienia to możesz wymienić parę elektrolitów z hongkongu które tam siedzą na jakieś lepsze, z bipolarnymi sprzęgającymi trzeba ostrożnie żeby nie zmienić drastycznie barwy trzeba szukać coś o podobnych gabarytach ze względu na indukcyjność, możesz wstawić też lepsze stabilizatory np LT317/337 ale trzeba też mieć jakieś granice bo może lepiej kupić lehmana z większą mocą.

Dziękuje za informacje , widze że to nie ma sensu sie pakować w takie poprawki , czy moge w takim razie prosic o poradę jaki inny wzmacniacz 2.5k-3k mógłbym zastosowac do tych słuchawek , biorę pod uwage zarówno wzmacniacz tranzystorowy jak i lampe . Przyznam ze wolałbym lampe , słucham zazwyczaj jazz , funk I okolice ...

 

 

 

dziękuje amati74

Edytowane przez amati74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie skleroza nie myli to twoje AKG mają 64ohmy jest to dość trudne obciążenie dla lamp, ewentualnie wchodził by w grę wzmacniacz z transformatorem na wyjściu, albo jakiś z mocarną lampą na wyjściu najlepiej w układzie push end pull(np skorpion, WBA Sensarius tylko czy on używa obu połówek lampy?), możesz też pójść w stronę hybrydy np sohę3 na początek, aktualnie używam i jestem zadowolony :) rozdzielczość jest zbliżona do Lehmana więcej barw i wybrzmień, scena jest trochę płytsza, a raczej nie narzuca się tak bardzo na ucho jej obecność, oba wzmacniacze to moje DIY zrobione na bogato, nawet bardzo. Generalnie bardzo dużo ciekawych konstrukcji oprócz sohy popełnił Cavalli, możesz zajrzeć na jego stronkę i jak czujesz się na siłach zbudować sobie coś.

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności