Skocz do zawartości

Czy odtwarzacz do 500zł zagra lepiej niż iPhone 6?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od ponad tygodnia słucham zestawu iPhone 6 i Bose QC25. Muzyka słuchana ze Spotify w jakości 320kb/s. Zacząłem się zastanawiać czy mogę jakoś jeszcze poprawić jakość dźwięku? Wymyśliłem 3 opcje:

 

1. Niedrogi wzmacniacz słuchawkowy, bo odnoszę wrażenie, że iPhone nie jest zbyt mocnym źródłem do tych słuchawek.

 

2. Zmiana plików na lepszej jakości, np. WiMP HiFi lub pliki bezstratne.

 

3. Zakup odtwarzacza do powiedzmy 500zł, myślałem o FiiO X1 może. Zagrałby wyraźnie lepiej od iPhone'a i warto by było poświęcić wygodę noszenia jednego urządzenia?

 

Z góry dzięki za pomoc, liczę na wszelkie podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie ingerowałabym w cudowanie oprogramowaniem telefonu, zwłaszcza w wersji 6 czy 6 plus. Ajos to zawsze Ajos, :D Może w starszch iphonach ma to sens.

Ja swoją "piątkę" sparowałam początkowo z Fiio e07k, teraz współgra z fiio e12 MB i mnie to w zupełności wystarcza. Standardowo nie odtwarza flac'ów ale jakościowo radzi sobie z 320. Tak więc oddaję głos na wzmacniacz

Edytowane przez malina_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na takie cuda, jak Fiio E18, czyli taka przenośna karta dźwiękowa. powinno to zagrać lepiej, niż sam ajfon, a przy okazji bedziesz mógł sobie dalej ze Spotify słuchać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ostatnio na forum przeczytalem, ze iphone6 gra na poziomie x5/dx50/90 wiec nie widze sensu dokupywac nawet wzmaka, no chyba, ze dana osoba sie mylila xD, co jest wielce w mej opinni prawdopodobne

#w mej ocenie kanapki to nie najlepszy pomysl na sprzet portable, sam uzywalem tak imoda jakis okres czasu i dzwiekowo jest ok, ale nie wygodne to raz, a dwa trza ladowac oba urzadzenia, ponadto w wypadku iphona6 bedzie to dodatkowy kontrargument z racji, ze dzisiejsze font przy normalnym urzytkowaniu ciagna 1-2dni, choc taki e18 to ponoc tez powerbank...

Sam nie wiem... Ja bym jedbak szedl w jakis dodatkowy plejer

 

Sent from iPhone by Tapatalk

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Skoro prawdziwie widoczna różnica mogłaby być dopiero przy FiiO E18, to chyba sobie odpuszczę, zresztą kanapka to chyba faktycznie średni pomysł, szczególnie, że sporo korzystam z telefonu.

 

W takim razie jeszcze drugie pytanie: Są jakieś niedrogie urządzenia, które pozwoliłyby poprawić jakość muzyki, która idzie na moje słuchawki z komputera (MacBook Air)? Audiotrak Maya U5 może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same telefony Iphona to nie jest jakaś rewelacja pod kątem jakości dźwięku .Bardziej same odtwarzacze są oki .

A z pewnością taczka 5 .

Lepiej kupić dodatkowego grajka lub wzmaka do tela .

Moja rada dozbieraj do 800 zł i zakup Ibasso dx-50 lub i tu jeszcze lepiej Hifimana hm-700.

Nie pożałujesz i nie będziesz chciał słuchać tela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same telefony Iphona to nie jest jakaś rewelacja pod kątem jakości dźwięku .Bardziej same odtwarzacze są oki .

A z pewnością taczka 5 .

Lepiej kupić dodatkowego grajka lub wzmaka do tela .

Moja rada dozbieraj do 800 zł i zakup Ibasso dx-50 lub i tu jeszcze lepiej Hifimana hm-700.

Nie pożałujesz i nie będziesz chciał słuchać tela .

iPhone gra jak Taczka :)

Dx50 to mały upgrade a hm700 ma zbalansowane wyjście.

Lepiej x5/dx90.

iPhone gra zacnie, ale płasko wg mnie tj brak głębi.

 

Jeśli kanapka nie przeszkadza to wzmaki e12diy/c5 albo e18, wg mnie e18 idealny bo to dac/AMP + bank energii.

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jailbreak zniesienie limitu eu plus èq w każdym plajerze i z głowy. Dx50 mały skok. Dx90 już lepiej ale za 300 pln to nie poszalejesz. Powiedziałbym ze okolice 700+ coś zmienia ale kanapka z telefonem to bardzo słabe połączenie. Za sam kabel cck do iPhone zapłacisz 90 pln. iPhone bez eq to nudny player. Do znawców pytanie czym różni sie taczka od IP tej samej generacji ?

Moze warto wymienić słuchawki bo jakieś wybitne nie są a tu bym upatrywał znacznej poprawy.

 

Hatori wydanie 800 pln na dx50 bo by chyba był najgorszy możliwy wybór. Micro zmiana za mega cenę. Denon z komisu to tak.

 

E18 nie dział z IP jako bank i musisz używać przejściówek żeby uruchomić dac. Masa kabli.

 

Qc są fajne ale jednak nc to główna ich zaleta i dla samej jakości dźwięku raczej są daleko za czołówka w tej cenie. Jako ze słuchawki nie domagają z dynamiką plus IP który bez jb tez ma ją mega średnią ( oraz dzięki eu 30% mniej mocy na wyjściu) będzie ciężko coś z tego duetu fajnego wycisnąć.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Gdzies ostatnio na forum przeczytalem, ze iphone6 gra na poziomie x5/dx50/90 wiec nie widze sensu dokupywac nawet wzmaka, no chyba, ze dana osoba sie mylila xD, co jest wielce w mej opinni prawdopodobne

#w mej ocenie kanapki to nie najlepszy pomysl na sprzet portable, sam uzywalem tak imoda jakis okres czasu i dzwiekowo jest ok, ale nie wygodne to raz, a dwa trza ladowac oba urzadzenia, ponadto w wypadku iphona6 bedzie to dodatkowy kontrargument z racji, ze dzisiejsze font przy normalnym urzytkowaniu ciagna 1-2dni, choc taki e18 to ponoc tez powerbank...

Sam nie wiem... Ja bym jedbak szedl w jakis dodatkowy plejer

 

Sent from iPhone by Tapatalk

Na poziomie dx50. Czytanie ze zrozumienim sie kłania. Ale jak już trolujesz to rób to umiejętnie

M.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx90 ..o tak ...ale nie wiem czy ciągła zmiana softu nie wkurzy przyszłego użytkownika .

Chyba ,że lubi grzebanie w sofcie grajka i traktuje jako swoisty upgrade :)

Dx50 przy odpowiednim sofcie także potrafi zaskoczyć i zbliżyć się do DX90 .

Co do hm-700 ...to dynamit i nie sądze aby zagroził mu Applowski produkt i inne telefony .

Moja siostra posiada tego grajka, jak i jest fanatyczką Apple ale Hifiman rozkłada na łopatki

Iphony i taczki . Takie jest moje i jej zdanie .

Miałem 5s i słuchałem długo taczki 5 i wg mnie taczka o wiele lepiej radziła sobie z muzyką .

Ale może to tylko fatamorgana ^_^

Co do IPhone 6 ..możliwe ,że jest niesamowity w brzmieniu ..posłucham ,ocenię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawny jak i poprawny jest dx50. Żaden nie urywa pup,y. Zmiana softu w dx90 po zakupie spotkała mnie raz i była znacznie szybsza niż w ios czy walkmanie. Ja nie twierdzę że IP to wybitny player. Ale na ulicę w wiejskim zgiełku to te mikro smaczki dx50 uciekają. Ja jako dapa na codzień używam dx90/zx1 więc wydaje mi się że jakoś mocno stronniczy nie jestem.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatorii77, mam bardzo podobne zdanie na ten temat, nie rozumniem czemu @pankracy_waw zarzuca mi trolowanie, to raczej ja Tobie moglbym to zarzucic bo z tego co sie orientuje to jestes w grubej mniejszosci twierdzacych ze ip6 zagra na poziomie dxow i inny high end plajerow czy to z iemami, czy to innymi nausznikami

 

 

Sent from iPhone by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło mssz dobre, usługi streamingowe dostępne - dokup wzmacniacz. Co z tego że mam dx90 jak nie mam w nim spotify/wimpa. Mając te programy odkrywasz cały świat muzyki bez wydawania sporych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatorii77, mam bardzo podobne zdanie na ten temat, nie rozumniem czemu @pankracy_waw zarzuca mi trolowanie, to raczej ja Tobie moglbym to zarzucic bo z tego co sie orientuje to jestes w grubej mniejszosci twierdzacych ze ip6 zagra na poziomie dxow i inny high end plajerow czy to z iemami, czy to innymi nausznikami

 

 

Sent from iPhone by Tapatalk

Babicz ja nie twierdzę że gra na poziomie highendowych playerow bo do dx90 mu daleko ale taki x1 czy x3 albo dx50 to entry level jest i tutaj jest bardzo podobnie

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawny jak i poprawny jest dx50. Żaden nie urywa pup,y. Zmiana softu w dx90 po zakupie spotkała mnie raz i była znacznie szybsza niż w ios czy walkmanie. Ja nie twierdzę że IP to wybitny player. Ale na ulicę w wiejskim zgiełku to te mikro smaczki dx50 uciekają. Ja jako dapa na codzień używam dx90/zx1 więc wydaje mi się że jakoś mocno stronniczy nie jestem.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Niestety nie zgodze sie. Dx50 to jest wiecej niz tylko uciekajace smaczki. Zaden telefon na tym poziomie nie zagra. Dynamika, wypelnienie, czystosc... slychac od razu.

Dobry telefon jak ip, g2 itp. gra tak w olowie drogi od sansa clip do dx50 wlasnie. Taka moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon da-10 jest daciem i wzmakiem dla i-urządzeń. Konwertuje sygnał cyfrowy na analogowy i wzmacnia go. Rymcymcym, znawca portable, jakich mało twierdzi, że z i-urządzeniami urywa tyłek. :D czytając ten ten temat wczoraj szybko postanowiłem go profilaktycznie z komisu sprzątnąć. Jeśli jest tak, jak twierdzi Rymcymcym - nie mam powodów , mu nie wierzyć, odwrotnie raczej, raczej go już nie wypuszczę dalej, jako posiadacz touch4 i 5 i IPada mini :D

Tylko plan jest u mnie, żeby za stacjonarkę robił, tj, chcę go wpuścić jako dac i/lub w trybie i-urządzenie /w tym trybie ma najlepszy dźwięk/ - w duży wzmak słuchawkowy.

Ciekawość mnie zżera. Tym bardziej, że ostatnio i tak w jednym torze za źródło robił IPad mini - streaming FLAC z Wimp do apple tv - dac magic 100 - gruba hybryda - Rapture amp :D

Bo to, ze do portable z i-urządzeniem denon da-10 kosi konkurencję, znając doświadczenie Rymcymcym'a, to pewna :D

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię kanapki. Z Ican ifi nano i touch 4 albo 5 ze szlachetną łaczowką FAW lub Audeos - steruje perfekt wszystkie dynamiki jakie miałem, choc z ciepłymi synergia jest mniejsza... E18 też fajne było z taczkami - a ten denon - wyłącznie z applem - podobno - jednak ponad poziomy wylata :)

Sprawdzimy i łopiszemy...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię kanapki. Z Ican ifi nano i touch 4 albo 5 ze szlachetną łaczowką FAW lub Audeos - steruje perfekt wszystkie dynamiki jakie miałem, choc z ciepłymi synergia jest mniejsza... E18 też fajne było z taczkami - a ten denon - wyłącznie z applem - podobno - jednak ponad poziomy wylata :)

Sprawdzimy i łopiszemy...

A kto nie lubi kanapek...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności