Skocz do zawartości

Kolumny do 2000zł


visage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce sobie kupic w tym roku jakies fajne kolumny do 2000zł (min 2 kolumny). Narazie w ta cene nie wliczam wzmacniacza tylko same kolumny. Zastanawialem sie nad Tonsil Altus 300. Slucham glownie muzyki klubowej (house, trance, dubstep, d&b, electro itd.) Zalezy mi glownie na mocnym bassie ale nie jestem tez takim czlowiekiem ze moglbym sluchac tylko bassu...dobra gore i czystosc dzwieku tez sobie cenie. Kolumny beda glownie uzytkowane w domu ale beda zazwyczaj grac glosno bo mam zawsze wolna chate a lubie sluchac glosno muzyki. Rzadko bede ich uzywal na imprezach... no chyba ze jakies tam domowki itd. I jeszcze jedno... chcialbym zeby te kolumny byly tez ozdoba dla pokoju, wiec jakis design tez by sie przydal. W tych Tonsilach strasznie podoba mi sie wyglad

 

Mam nadzieje ze mi pomozecie jakies znalezc :) Jutro postaram sie napisac wymiary pokoju jezeli to bedzie potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A300, też nie napędzisz wzmacniaczem za 300zł..

Mają podobne wymagania co zeusy.

Moim zdaniem lepiej poszukać używane kolumny w dobrym stanie i obejrzeć je osobiście, zaoszczędzone pieniądze dołożyć na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz chce kupic jakis do 500zl uzywany ;D A jesli chodzi o uzywane glosniki to nie jest mi to za bardzo na reke bo nie lubie kupowac uzywanych rzeczy ktore sie zuzywaja xd

 

 

Alee kurde macie racje ze te Zeusy beda swietnym wyborem :D np. patrzac na ten filmik widac ich potencjal... ale jeszcze trzeba uslyszec na zywo :)http://www.youtube.com/watch?v=EmUNHt4-rzo

Edytowane przez visage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsile to bardziej głośniki estradowe czyli pazurki pokazą przy bardzo głośnym słuchaniu natomiast Klipsch to namiastka luksusu , wejście w sfery audiofilskie , nawet przy minimalnej głośności będzie się delektował każdym detalem w muzyce. Po drugie jakość wykonania , same zawieszenie głośnika , zastosowane komponenty....no niestety Kipsch to Klipsch. Po drugie bas w Tonsilach będzie charakterystyczny dla takich konstrukcji , nie będzie schodził bardzo nisko raczej będzie sie skupiał na wyższych zakresach

 

Mowiąc w skrócie...kiedyś szokowały , dziś tylko można powspominać o nich. Bo za 2 tys jest masa lepszych glośników..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie.

 

Mi akurat brzmienie zeusów w 100% odpowiada, lubię takie estradowe, potężne brzmienie, inne kolumny przy nich jakoś tak spokojnie grają.

Jednak możliwe, że w cenie 2000zł znajdziemy kolumny, które jakościowo zagrają lepiej, chociaż nie tak potężnie jak zeusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pokój ma 18m2 (nie wiem jak zrobic mala dwojke xD) No tak te Klipschy moga byc lepsze ale jest jeden problem... cena. W rzeczywistosci na kolumny mialem wydac max 1500zl ale że te Zeusy kosztuja o 300zl wiecej to moge doplacic ale 800zl doplacic to juz bedzie mi ciezko ;/ Ale ten wzmacniacz to bardzo fajna propozycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się , powiem ci tylko tyle , sprzęt grający nie zmienia się co 2 msc , dozbieraj i wtedy się zdecyduj . Najpierw szukaj Yamaszki na auckjach , może nawet zagranicznych , potem rozejrzyj się za kablami a jak już będą środki to kup Klipsch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo chyba że kupie najlepierw 1 kolumne + wzmacniacz a pozniej sobie naskladam na druga :D Troche glupi pomysl ale moze sie sprawdzi. Jeszcze mam takie pytanko: czy wzmacniacz mozna podlaczyc do komputera? Tzn. zeby odtwarzal muzyke jaka puscilem na kompie.

Edytowane przez visage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najpierw kup kolumny , są aukcję po 2100 zł tych Klipschów , na pewno będą z tobą przez kolejne 15 lat.... a wzmacniacz powolutku szukaj.

 

Wzmachola podłączasz tym kablem

 

http://allegro.pl/techlink-kabel-stereo-mini-jack-3-5mm-2x-rca-3m-i2902659516.html

 

Możesz kupić tańszy....ale wiesz jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności