Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Do słuchawek tipsy...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy to dobry dział, ale gdzie indziej brak odpowiedzi -> może tu mi ktoś szybko pomoże, przepraszam moderatorów jeżeli nabroiłem!

 

Mój obecny sprzęt grający to dokanałóweczki UHP 336 oraz Ipod Nano 6G, bardzo zresztą mile dla ucha grający!

Posiadałem do tego stockowe tipsy, które niestety mi się zdematerializowały. Potrzebuję nowych, gdyż reszta po prostu nie pasuje na moje ucho. Tipsy czy gąbeczki, silikony? (nie znam się nawet z nazewnictwie) Jakie?

 

Cena ... myślę, że nie ma większego znaczenia, rozsądna - nie wiem, 20 zł kosztuje takie coś?

Zależy mi na dobrej izolacji, wygodzie i jakości muzyki oczywiście ;)

 

Czy ma jakiekolwiek znaczenie gatunek słuchanej muzyki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshikuni - serdecznie dziękuję za zainteresowanie.

Będą pasowały na moje? Pianek w sumie nie używałem, ale po opisie myślę, że powinny być dobre. Może od razu oprócz pianek zamówić sobie też jakieś silikony? Ponoć pianki szybko się zużywają (proszę mnie sprostować jeżeli się mylę ;) )

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonujecie. Może w takim razie warto od razu zamówić dwie sztuki?

I w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar na moje słuchawki - oraz na moje ucho? To drugie wiem, że muszę oczywiście sam ustalić, te stockowe średnie były najlepsze kojarzę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo to szukaj takich jak masz gumki. Warto kupić od razu dwie pary, żeby mieć na zapas jak tamte się zniszczą. Uprzedzam cię, że na źle dobranym rozmiarze nie osiągniesz oczkiwanego efektu. Mi kiedyś przysłali za duże i było dużo gorzej niż na gumkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Dla mnie M były za duże, wysuwały się z ucha. Od ciągłego wciskania ich w ucho całe się porwały. W dodatku po założeniu mniejszych pianek dźwięk był o wiele lepszy. Mógłbym z czystym sumieniem stwierdzić, że to niebo, a ziemia.

Dlatego najpierw warto się zastanowić nad rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności