Skocz do zawartości

Fiio E10-czy warto kupic?


m99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozważam kupno DACa Fiio E10 i chciałbym zasięgnąć opinii czy warto.

Aktualny sprzęt, który posiadam to:

 

Laptop z integrą: Realtek HD(chyba ALC888),

Sprzęt grający: wieza Philips MZ-7 http://www.p4c.phili...&scy=AU&slg=ENG

Słuchawki: AKG K518 DJ

 

Najczęściej słucham muzyki głównie poprzez podpięcie wieży do laptopa i poprzez kupno DACa chciałbym polepszyć jakość i tu właśnie moje pytanie, jak myślicie czy Fiio E10 pomoże coś w tym temacie? Muzyka to głównie mp3 w jakości 256-320 kbps.

Rzadziej stosuje połączenie słuchawki+laptop, ale chętnie dowiedziałbym się też jak wypada połączenie AKG K518 z Fiio E10.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej słuchasz muzyki i jakiej "poprawy" oczekujesz. Czy oczekujesz szerokiej sceny, czy raczej bezpośredniego dźwięku? Ważny jest dla Ciebie bas, czy cenisz sobie dobrze kontrolowany, niewychodzący poza resztę pasm? Wolisz ciepły czy zimny dźwięk? Podaj więcej info, bo dla jednej osoby charakterystyka FiiO E10 będzie odpowiadać, a dla innej zagra gorzej niż integra (co jest dla mnie kompletną bzdurą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham bardzo różnorakiej, ale głównie rock(różne odmiany), elektronika, alternatywa, czasem coś z rapu i metalu. Co do drugiego pytania to ciężko mi się ustosunkować ponieważ nie mam wystarczającego doświadczenia żeby coś sensownie nazwać. Lubię bas, dlatego też kupiłem AKG K518, które mają go dużo. Jeśli chodzi o pozostałe parametry to ciężko mi sie wypowiadać :)

W pytaniu chodziło mi bardziej o to czy DAC ma mozliwość napędzenia wiezy Philips MZ-7.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wpływ e10 na ten system może wcale nie być odczuwalny i możesz mieć poczucie wywalenia kasy w błoto, chociaż z drugiej strony nie znam tej wieży i nie wiem jak gra

Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam podobny problem co autor posta wiec postanowilem przylaczyc sie do pytania nie zakladajac oddzielnego watku. Moje sluchawki to Grado sr60i ale posiadany przeze mnie laptop kompletnie sobie z nimi nie radzi (graja cicho a dzwiek strasznej jakosci) wiec na razie graja tylko podlaczone do mp3 Cowon e2 z ktorym graja w miare dobrze. I teraz pytanie, czy polaczenie grado i fiio e10 to bedzie dobre rozwiazanie? Czy dzwiek poprawi sie w stosunku do cowona? Oczekuje od tego polaczenia sporo basu i zeby grado w koncu "pokazaly pazurki" chociaz takie jakie pokazaly mi kiedys kossy porta pro z ktorych przesiadlem sie na grado, zeby gitarki w koncu zabrzmialy tak jak powinny. Z cowonem graja dobrze ale chyba przez jego mala moc przy wiekszym basie slychac jakby sie "krztusily" i zaczynaja go znieksztalcac...To wina malej mocy mp3 czy koniec mozliwosci sluchawek?.. do fiio podpialbym tez glosniki 2.1 philips spa5300, czy one cos na tym zyskaja czy beda graly jak z integry?

Prosze o jakies wskazowki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności