Skocz do zawartości
  • 0

Creative Aurvana Live! vs AKG 518dj


Vujo

Pytanie

Witam, potrzebuję słuchawek zamkniętych lub półotwartych. Głównie słucham Rapu, Dubstepu, Metalu. Lubię także pograć w jakiegoś FPSa w sieci Górna granica kwoty jaką chcę przeznaczyć na słuchawki to 200 zł. Słuchawki będą połączone do PCta z SB0240 Sansy Clip+ i awaryjnie Xperii S. Czy któreś z podanych słuchawek spełnią moje wymagania? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, czytałem recenzje na forum i czy mógłbyś przybliżyć czym się różnią te słuchawki?

 

Nie przybliżę Ci , sam posłuchaj i zdecyduj. Jeśli chcesz do domu to CAL a jak więcej będziesz używał na dworze to tylko AKG. Nie ma uniwersalnego środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG mają moim zdaniem za dużo niskich, dźwięk szybko muli, słuchawki niewygodne (mocno uciskają głowę), w zasadzie jedyną ich przewagą wobec CAL! jest świetne wygłuszenie. Dźwięk w CAL! i tak jest ocieplony, więc na brak basu nie można narzekać. Mam/miałem obie pary i zdecydowanie CAL! są lepsze, a słucham rapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem lepiej grają Creativy miałem K518 i grały fajnie ,ale Creativy w moim odczuciu były znacznie lepsze ;) Posłuchaj sobie w jakimś sklepie i porównaj :) Ja osobiście wybrał bym Creativy :)

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To,że akg mają więcej basu nie znaczy,że w CAL jest go za mało tam jest bardzo dużo basu na pewno go nie zabraknie do rapu nie wiem jak ktoś może mówić,że jest go mało to już musi być bashead są dobre dla rapu jak i dla elektroniki cal grają bardzo ciepło, znacznie lepiej niż akg tyle,że ja mam starą wersję zrekablowaną więc za dużo Ci nie pomogę jak wyżej koledzy pisali powinieneś wybrać się na odsłuch i sam zdecydować,ale jak zamierzasz używać ich częściej na zewnątrz to jednak brał bym 518 bo mają dużo lepszą izolacje cal na ulice się nie nadają ^_^ Może śledź komis czasami ktoś sprzedaję starą wersję cal zrekablowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bzdurą totalną jest to, że CAL! nie nadają się na dwór/do komunikacji miejskiej, bo są zbyt ciche i za słabo izolują. Dwa lata, dzień w dzień, jeździłem tramwajami z CAL! pod Creative ZEN/ ZEN x-fi, a także pod HTC Desire i absolutnie nigdy nie było potrzeby, aby przesadnie podwyższać głośność. Jako słuchawki outdoor CAL! mają jedną, znaczącą wadę: są delikatne. Dbałem o nie bardzo, a i tak po 1.5 roku poodpadały obie muszle. Woreczek ochronny Ci nic nie pomoże - wrzucisz do torby, zbyt energicznie ściągniesz z szyi, spotkasz dziewczynę na mieście i ją uściśniesz ze zsuniętymi słuchawkami i masz je z głowy. Tylko pod tym względem 518DJ są lepsze, bo pancerne. Jeśli chodzi o brzmienie, to starych CAL - póki działały - nie zamieniłbym w życiu na te słuchawki. Problem jest taki, że będąc ostatnio w MP3Store, dostałem informację, że Creative pakuje do nowych CAL! inne przetworniki i już nie grają tak dobrze. Na Twoim miejscu bym dorwał rekablowane, zadbane i używane CAL! i dbał o nie - bo warto. A z tymi gatunkami, których słuchasz, na pewno nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Taaa chyba w lesie.....a po drugie xperia s nigdy ich nie napedzi w takim stopniu abys slyszal tylko muzyke....bedzie mega cicho.

 

Stuknięte z mojego Samsung Nexus

 

Wtopa z twojej strony. Mylisz pojecia napedzic nie znaczy uzyskac odpowiednia glosnosc, bo rownie dobrze mozesz podbic cale eq do gory i bedziesz mial wieksza moc? To samo napedzic nie znaczy wysterowac.

 

Tu nie ma porownania k518 bez startu do cal. Pomijajac wygode k518 graja calkowicie w glowe raczej ciezko sie tu doszukac jakiejkolwiek przestrzeni i do tego natarczywy bas. One nie sa zle one sa NUDNE kazda piosenka brzmi monotonnie i tak jak ta poprzednia. Do tego ta skrzeczaca gora ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki ale naprawdę nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, gdybym znalazł, na pewno nie zadawałbym niepotrzebnych pytań :)

Tak konkretniej, to wszystkie cal mają przetworniki Foster, ale w późniejszych egzemplarzach jest większy rozważa w brzmieniu pomiędzy różnymi sztukami słuchawek. Jedne są bardziej V, inne rowniejsze. Ale to chyba loteria jest i nie da się rozpoznać po serii. Zmienić brzmienie pod siebie zawsze można modami, a cale są na nie podatne.

 

PS. Z tą łopata to taki żarcik

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności