Skocz do zawartości

zestaw do 1k zł (player + doki)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Temat zapewne by nie powstał, gdyby z dniem wczorajszym mój stary, sterany e2 się nie zbiesił, zawiesił i generalnie odmówił posługi. Dobrze mi służył, nie przeczę, choć miałem do niego pewne zastrzeżenia związane ze zbyt krótkim czasem działania na jednym ładowaniu i - jakkolwiek wyświetlacz nie jest mi niezbędny - przydałby się wskaźnik stanu baterii. Używałem do niego a-jays three i xears tdIII blackwood i nie miałem powodów do narzekań.

W każdym razie pomyślałem sobie, że sprawie sobie na święta nowy zestaw (budżet w temacie), a że za cholere nie wiem jaki, zwracam się do Was z prośbą o radę.

 

Odpowiadał mi dźwięk jaki oferował e2, ale i nie mam specjalnego doświadczenia z playerami - przed nim miałem sanse fuze, a jeszcze przed nią jakiegoś creative'a, którego nazwy już nie pomnę; w każdym razie e2 dźwiękowo wypadał z nich najlepiej.

Jeśli idzie o słuchaną muzykę - naprawdę szeroki przekrój, odpada więc dopasowywanie brzmienia pod konkretny jej rodzaj.

Co do playera: musi obsługiwać pliki flac, bo lwią część muzyki mam w tym właśnie formacie, a nie chce mi się konwertować ich do mp3 (co chyba nikogo nie dziwi). Chciałbym też, żeby nie miał za dużych gabarytów, przyciski fizyczne są mile widziane (bezwzrokowa obsługa to dla mnie spory atut). Przydałoby się 8GB, ewentualnie możliwość rozszerzenia pamięci. I to chyba na tyle.

Co do słuchawek: chcę doki z tego względu, że zapewniają dobrą izolację i nie przeszkadzają np. w noszeniu czapki w zimie ;] Pewne jest, że nie będę ich oszczędzał, chciałbym więc, by były naprawdę solidne, tym bardziej, że mam sporego pecha w tym względzie - zawsze któryś z kabli szlag trafi.

Jeśli idzie o brzmienie - nic nowego; zależy mi na dobrej dynamice i szczegółowości przekazu, zrównoważne, może lekko ocieplone, nie "przebassowione". Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę zestaw był raczej ciepły. Co Ty na iPoda Nano + Shure SE215?

No właśnie nie wiem co ja na to, nigdy nie miałem z nimi do czynienia ;] Ale ale - ten ipod zdaje się trzeba obsługiwać klikając w ekran, to mi tak średnio leży. Odnośnie Shure SE215 - jw. Szczerze mówiąc, myślę, że mógłbym jeszcze z 2 stówki dołożyć do słuchawek w zw. z czym mam pytanie o westone - 1, UM-1 tudzież i TS1 (za diabła nie wiem czy m się różnią; cena wszak jest podobna, ale słyszałem pochlebne opinie nt. UM-1 na ten przykład) - czy warto i z czym ew. by się zgrywały.

 

@cub3

I jak się sprawdza to połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM1 podobno grają samym środkiem (dosłownie) i są słabe. W1 testowałem i są nawet nawet tyle że mają spadki na wyższej górze i najniższym basie (na Audiohead jest recenzja). TS1 to W1 z pilotem do Apple'a.

Nie wiem jak UM1 ale od W1 da się lepiej.

 

Spory problem, player musi mieć przyciski? Clickwheel jak w starszych iPodach może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cub3

I jak się sprawdza to połączenie?

 

 

JetEffect to świetna sprawa (ustawienia EQ+ustawienia Basu, Surround itd.). Pozwala na naprawdę szerokie pasmo wyboru dźwięku i dostrojenia go do własnych potrzeb.

 

Tylko z tego co piszesz, nie lubisz przebasowienia - no i tu pojawia się mały dylemat, bo player sam w sobie możesz ustawić jak chcesz i polecam go w 100% ale preferuję przede wszystkim dobrze wypełniony środek + mnóstwo basu. A E10 grają naprawdę basowo i w takim połączeniu bas uświadczysz na każdym kroku.

 

Jeżeli nie i9, możesz wziąć też pod uwagę i10, który tak jak pisałem jest znacznie większy...

 

BTW., masz może możliwość złożenia wizyty w którymś ze sklepów mp3store? Najlepiej jakbyś się tak pojawił i spędził trochę czasu na testach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności