Skocz do zawartości

Alternatywne oprogramowanie dla Sansa Fuze+


urban07

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie, witam wszystkich forumowiczów!(to jest mój pierwszy post, a wypada się przywitać :P ) Mam do was pytanie(a właściwie kilka):

1.Czy znacie jakieś alternatywne firmware'y inne niż Rockbox?

2.Czy po instalacji Rockboxa jest możliwość przełączania między nim, a oficjalnym systemem?

3.Czy w Rockboxie można zmienić... hm... jak to nazwać... styl menu? Chodzi mi o to, żeby menu główne było takie jak w oficjalnym fw, tj. przesuwam sobie palcem i mi się ładnie przesuwają podmenu :)

 

 

Playerka mam od kilku dni i jakoś nie jestem przekonany co do Rockboxa :/

 

 

P.S. Mam Sansę fuze plus - zapomniałem napisać:)

Edytowane przez urban07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba Rockbox to jedyne alternatywne oprogramowanie.

2. Tak, masz "podwójnego boota", jak wciśniesz przycisk "w lewo" i włączenia naraz, odpalisz stockowy soft.

3. Chyba animacji przesuwania nie wprowadzisz :P

 

Daj rockboxowi chwilę czasu, zobaczysz, że warto - więcej linijek tekstu i zachowanie czytelności, lepsze zarządzanie playlistą, rozbudowany equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... niby tak, ale jeśli się zepsuje i nie będzie się włączać to nie przyjmą w serwisie a ja Rockboxa nie odinstaluję.

 

A tak przy okazji, widzę, ze też masz Fuze plus. Możesz napisać jak się sprawuje RB? I czy aplikacje i gry dobrze działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci się zepsuje.. Te grajki, jak się szanuje, to chyba się tak łatwo nie popsują :)

 

Co do RB, to moim zdaniem warto. Nie wiem, czy to placebo, ale na oryginalnym opr. grajek grał jakoś bez duszy. Po wgraniu RB się to zmieniło :)

 

Do tego można sobie ustawić, tylko nie pamiętam jak się to nazywało, że dźwięk jest w podobny sposób odbierany przez ludzkie ucho jak dźwięk z głośników. Nie kłuje tak w uszy przy dłuższym słuchaniu. Oczywiście to ustawienie jest opcjonalne.

 

Co do wyglądu, to przy wgrywaniu RB można wgrać dodatkowe skórki.

 

Ogólnie RB ma masę ustawień, a nawet aplikacji i ..gier!

 

Jedynie do czego się mogę doczepić, to trzask w słuchawkach przy włączeniu playera.

 

Jak nie oglądasz filmów, a Fuze kupiłeś dla słuchania muzyki, to, moim zdaniem i pewnie nie tylko moim, RB jest obowiązkowym krokiem przed rozpoczęciem słuchania muzyki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zainteresowanie tematem :D

 

Hm... Fuze kupiłem właśnie dlatego, że można na nim nie tylko słuchać muzyki, ale też oglądać filmy(Tak to bym pewnie wybrał Clip/Clip+), ale z tego co widziałem na różnych filmach na yt to włączenie oryginalnego fw nie stanowi dużego problemu po zainstalowaniu RB. Jak ktoś siedzi głęboko w tym Rockboxie to ja poproszę jakiś skrypt, żeby automatycznie włączał się oryginalny soft, a dopiero po wprowadzeniu jakiejś kombinacji - RB :) A' propos jak w końcu jest z tym uruchamianiem of? Czytałem, że żeby odpalić of trzeba przytrzymać przycisk Vol i power, a kolega bachankas napisał "[...]jak wciśniesz przycisk "w lewo" i włączenia naraz, odpalisz stockowy soft."

 

 

EDIT: Może mi ktoś podesłać kompletną listę gier działających na Fuze+? (Mam nadzieję, że Doom do nich należy ;) )

Edytowane przez urban07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz włączyć oryginalne opr. to musisz przytrzymać Volume Down + Power :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB dobrze odtwarza mi muzykę na Fuze Plus. Można też obejrzeć zdjęcia, fotki. O filmach, grach nic nie wiem niestety. Nie próbowałem. Zresztą oglądanie ich na fuze to strata czasu i oczu. To już mój pierwszy player EON Cineo miał większy ekran. Obecnie dopiero telefon Galaxy Note jest dobry do filmów,ze względu na duży wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności