Skocz do zawartości

Wzmacniacz+zrodlo pod Hifimany HE-5LE


rerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staram sie skompletowac dobrego seta pod te sluchawki. Zalezy mi aby wykreowac ich glowne zalety. Najwazniejsze cechy dla mnie to:

przestrzen (naprawde realistyczna oczywiscie bez przesady)

moc(Hifimany naprawde zadowolaja POTEGA dzwieku)

szczegolowosc(Moim zdaniem na poziomie HD650 co jest duzym atutem:>)

Fajnie gdyby caly zestaw byl subtelnie ocieplony:) Ceny poki co nie mam ustalonej(ze wzgledow finansowych - tych negatywnych oczywiscie) ale nie zamierzam czegos brac aby "jakos to gralo". Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego punktu widzenia do tych Hifimanow nie potrzebujesz zadnych wzmacniaczy o potwornej mocy. Owszem potrzebuja wydajnego wzmaka, ale mysle, ze 1 W nawet bedzie ok. Zalezy tez od tego jak glosno lubisz sluchac. Ja juz drazylem mocno temat i wiem ile one potrzebuja pradu dla okreslonych glosnosci bez utraty walorow brzmieniowych ( jesli dane producenta sa wiarygodne).

Baaa, tak drazylem temat, ze pisalem nawet do wlasciciela Schiita, Jasona Stoddarda w tej sprawie. pozwole sobie Go zacytowac:

 

2W into our HE5LEs seems to be plenty--actually, we have a new 1W class A proto that works very well with them overall--I don't think it's just a power thing. I never understood the vintage receiver crowd, though I agree there are some speaker amps that can be very nice, providing their noise profile works with headphones.

Nie ma wyjscia, trzeba wiecej sluchac niz pisac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresl jakis przyblizony budzet chociaz - 1, 2, 5 tys.? BP jako wzmak bedzie najsensoniejsza opcja, ale i stosunkowo droga - ~1900 w wersji standardowej. Gdzies o polowe taniej mozna lovely cube poskladac.

 

DACa w przyzwoitej cenie mozna wziac smsla, sd-793 / 1955 w starych wersjach. Po odpowiednich przerobkach - samego smsla, wymianie opampa i zasilacza - zamknie sie w okolicach 600-700 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności