Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne max 200zł


3Force

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że post mój to pierwszy to witam Wszystkich serdecznie :)

 

Bez owijania, główny temat:

 

Chce kupic słuchawki nauszne (moga byc wokółuszne - nawet lepiej) cena maksymalna 200 zł.

Słuchawki uzywane bedą głównie na zewnątrz - miasto, dojazd do szkoły, autobusy itp.

Słucham głównie rockowych, metalowych brzmień itp. (Np. Disturbed, System of a Down, Epica)

Słuchawki nie mogą być otwarte z racji na znikomą izolację od świata.

 

Modele, którymi jestem zainteresowany (liczę na wasze propozycje):

- AKG K512

- AKG K514

- Superlux HD-668B

- Superlux HD-681

- Sennheiser HD 202

 

Przeczytalem już wiele tematów i recenzji, jadnak często są to domysły, nie pewne opinie typu "może te będą dobre"

Potrzebuje stanowczych opinii na temat danego modelu. Najlepiej by osoby, które mówia, że dane słuchawki sa dobre mówiły to na własnych doświadczeniach, a nie tylko na opini przeczytanej w internecie.

 

PS: Wiem, że dość surowe te warunki, ale potrzebuje wyraźnej opini i porady, a nie linku do słuchawek i zdania "te sa fajne!"

PS2: Wygląd to kwestia drugorzędna - po prostu żeby nie wyglądały jak słuchawki za 2 dychy, które za raz sie rozpadną - AKG K518, Superlux HD-681 wyglądają dla mnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamkniętych z niezbyt dużą liczbą basu możesz rozważyć też Brainwavz HM3.

Czytałem o nich sporo, ale najtańsze jakie znalazłem były po 230zł, a jadnak niestety budżet mam mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecałą stówkę masz Maxell Retro DJ, które są tańszym odpowiednikiem HM3. ;)

Czytałem, że są niezłe, na allegro za 70 zł schodzą, bardzo tanio.Mają dużą impedancje - czy zwykła xperia x8 z Fiio E3 wystarczy by jakoś zagrały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zagra...aczkolwiek Fiio E3 to porażka , strasznie pierdzi. Podłączałem E3 do Iphona i na fullu pierdziało. Grać jakoś będzie , na pewno je uciągnie

Masz może jakąś alternatywe? Nie kupiłem go jeszcze - podałem go jako przykład, gdyż jest mały i tani (Jeśli kupiłbym te słuchawki to zostało by sporo na lepszy wzmacniacz, przenośny oczywiście i maly).

Edytowane przez 3Force
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie E6 z opinii forumowiczów , niestety sam szukam kogoś by posłuchać ten wzmacniacz.

 

E3 miałem pożyczony jeszcze za czasów Iphona 3GS i totalnie wydane pieniądze w błoto...lepiej za to kupić Whisky

 

Do rocka polecam zestaw SE X8 + Fiio E6 + Superlux HD661 / Sony ZX-600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka polecam zestaw SE X8 + Fiio E6 + Superlux HD661 / Sony ZX-600

Białe superluxy wyglądają ******ście :). Tak myslałem że Fiio E6 byłby niezły tylko kosztuje tyle co te słuchawki. Ehhh może kiedyś :)

Swoją droga ciekawia mnie te Maxelle Retro DJ, jak to jest z tym patrzeniem na ceny, im wyzsza to pozornie lepszy sprzęt? Czy słuchawki za 7 dych zagrają lepiej od tych za 150zł.?

Edytowane przez 3Force
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają dostatecznie , szału nie ma , jak prawie każde w tym segmencie. Słaba izolacja , wylewanie dźwięku , mohery nie będą zadowolone w autobusie no i co najgorsze dla mnie brak fanu , brak basu , po ustawieniach w korektorze zaczyna to pierdzieć. Za 70 zł jak nie masz więcej środków to bierz...i tak nic lepszego nie ma. Idź do Tesco rozpakuj sobie i zweryfikuj moje słowa.

 

Nie patrz na cene , ona nie ma znaczenia dzisiaj. Przykład tanich dokanałowych za 20 zł które grają lepiej niż te za 100 zł pokazał na tym forum że cena nie jest najważniejsza w tym biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem teraz, że skoro miałbym kupić Fiio E6 za ok. 100 zł. to nie byłby lepszy jakiś odtwarzacz mp3 mp4? za stówkę dorwałbym już chyba cos na czym by zagrały te słuchawki.

 

Czytam o tych superluxach i coraz bardziej mnie zachęcają. Muszę sprawdzić czu w saturnie w katowicach mają je na stanie.

 

Przykład tanich dokanałowych za 20 zł które grają lepiej niż te za 100 zł pokazał na tym forum że cena nie jest najważniejsza w tym biznesie.

 

Z tym sie zgodzę ;). Ojciec kupił telefon i w zestawie miał jakies tam dokanałówki, które grały identycznie jak moje M9 :)

Edytowane przez 3Force
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ z Rockboxem + Maxelle Retro DJ i będzie dobrze albo totalnie zmodowany SE X8. Przed kupnem Clipa zrób roota , wgraj ten mod

 

http://www.xperiasite.pl/xpe-hibrid-music-v2-1-t6272.html#p49828

 

i wtedy pójdź przesłuchać Maxelle , jak będzie ok to super a jak za cicho to atakuj Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ z Rockboxem + Maxelle Retro DJ i będzie dobrze albo totalnie zmodowany SE X8. Przed kupnem Clipa zrób roota , wgraj ten mod

 

http://www.xperiasit...272.html#p49828

 

i wtedy pójdź przesłuchać Maxelle , jak będzie ok to super a jak za cicho to atakuj Clipa.

Jak ostatnio wgrywałem moda na dźwięk to mi się system posypał :D, mam juz wgrany xLoud i Beats Audio, ale zrobie backup i spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj wszystko , wgraj CM + mod. Potem wgraj muzykę i zasuwaj do Tesco

 

Dobra wszystko na szczęście działa na aktualnym romie, narazie słysze nawet niezłą poprawę basu, potem się dogłębniej przysłucham.

Wypróbuje Maxelle jak mi nie przypadną do gustu to zamawiam superluxy HD661

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj wszystko , wgraj CM + mod. Potem wgraj muzykę i zasuwaj do Tesco

 

Dobra wszystko na szczęście działa na aktualnym romie, narazie słysze nawet niezłą poprawę basu, potem się dogłębniej przysłucham.

Wypróbuje Maxelle jak mi nie przypadną do gustu to zamawiam superluxy HD661

Jeśli mają być do rocka, metalu to obstawiam, że Maxelle bardziej CI podejdą, bo HD661 mają za mało basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś zarąbał....a Maxelle go mają ? Obydwa modele mają jego unormowaną ilość tylko że w Superluxach po podbiciu nie ma efektu pierdzenia.

A tak się zkłada, że Maxelle go mają. Więcej niż w HD661.

Jest to umiarkowany bas. Po przesłuchaniu K518 dla każdego inne słuchawki nie mają basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Venio :) Aczkolwiek nawet jak patrze obiektywnie to i tak Superluxy lepiej grały niż Maxelle , no chyba żebym je musiał na spokojnie na swoim domowym sprzęcie przesłuchać a nie w Tesco przy harmiderze

Możliwe, jednak HD661 są 2x droższe.

Myślę, że aż takiej przepaści mniędzy nimi nie ma.

Ale generalnie do rocka bardziej nadają się Maxelle, bo "mają więcej basu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Venio :) Aczkolwiek nawet jak patrze obiektywnie to i tak Superluxy lepiej grały niż Maxelle , no chyba żebym je musiał na spokojnie na swoim domowym sprzęcie przesłuchać a nie w Tesco przy harmiderze

Możliwe, jednak HD661 są 2x droższe.

Myślę, że aż takiej przepaści mniędzy nimi nie ma.

Ale generalnie do rocka bardziej nadają się Maxelle, bo "mają więcej basu" :)

 

Wszystko wyjdzie w praniu, gdy je przesłucham, nie wiem jak bedzie z wygoda, a ważna sprawa to jest i wolałbym wokółuszne a maxelle takie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności