Skocz do zawartości

Grajek do ok 200 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem tyle tych tematów już było, ale dalej mam wątpliwości, dlatego pytam. Co do tej kwoty lepsze E2, Clip+, czy może jeszcze coś innego ? Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku na "suchych" ustawieniach, bez EQ i innych ulepszaczy. Zależy mi przede wszystkim na dobrej szczegółowości i separacji instrumentów głównie w średnim i wysokim paśmie, basów może nie być wcale.

Muzyka jakiej m/w słucham to symfoniczna + elektroniczna ale bez jakiegoś łupnięcia. Tak właśnie czytam i dalej mam dylemat co zagrałoby tak jak choć trochę bym tego chciał. Na razie mam stare MX400 ale z czasem zamierzam dokupić jeszcze jakieś słuchawki. Z góry dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie clip+ jest podkolorowany , bassowy , cieplutki . Wiec musialbys kupic jakies sluchawki neutralne , zimne . antybasowe bo zamulisz sie tym basem ( efekt bedzie jakbys mial glowe w szklanej kuli a muzyka w kolo bebni)

 

cowon jest spoko jesli nie przeszkadza Ci brak wyswietlacza. za 200 z groszami masz irivera e40 o klase wyzej czy tez ipoda shuffle.

Wczoraj tez poznalem Nationite Nanite N2 a ludzie go chwala :Dtylko ze musialbys go sciagnac chyba z chin.

 

wybierz grajka i podaj kwote na sluchawki . na pewno coś Ci pomozemy . ale pamietaj ze wybor nalezy do Ciebie i jak nie posluchasz , nie zaryzukujesz to nigdy nic nie usłyszysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dzięki :D. Właśnie mam ten problem, że ludzie zachwalają wszystkie te odtwarzacze i do tego każdy na inny sposób, więc mam już trochę namieszane od tego w głowie, a w sklepie raczej nie wyjmą mi tego z opakowania i nie dadzą przesłuchać. Słuchawki planuję kupić jakieś nie za drogie w granicy 120-150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za wszystkie podpowiedzi, z tego napięcia nerwowego wybrałem clipa także konflikt już mam zażegnany. Co do Rockboxa to chyba jednak poczekam aż mi gwarancja minie, thx.

Czekać 2 lata żeby cieszyć się lepszym dźwiękiem? Please ;>

Jak coś to zawsze możesz go usunąć i wgrać oryginalny firmare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venio masz racje ale clip+ jest ocieplony i podkolorowany a nie neutralny ( jak dla mnie i 90 % ludzi )

 

clip + to mądry wybór z rockboxem ( jesli ktoś nie patrz aż tak na wyglad , wielkosc wyswietlacza itd)

 

204zł iriver e40 też dobry sprzęt wygladajacy na produkt z wyzszej pólki i moim zdaniem troche lepiej grajacy od clipa . za to clip ma wieksze mozliwosci . dałbym im remis a co do sluchawek to nie mogą to być strikte basowe, ciepłe bo zamulisz caly dzwiek .Do 130 zł jest spory wybor sluchawek z charakterystyka pod Twoja muzyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzejmi Wierzę, tobie, że to dobrze gra, badziewia przecież byś mi nie polecał. Co do grania Clipa na sucho to jest tak sobie. Faktycznie gra to zimno bez funu, ale niestety kompletnie jest (jak dla mnie) brak szczegółowości. Wysokie tony bardzo wyeksponowane, ostre, średnie tony no tutaj kuleje - tzn mam wrażenie jakby instrumenty były zlane w jedną całość, do tego muszę dość mocno wysilać się żeby żeby usłyszeć cokolwiek gra w tle, z basami jest to samo, niby czuć że coś tam gra ale nie wiadomo tak naprawdę co.Mam wrażenie, że mój stary odtwarzacz mimo tego, że był właśnie trochę cieplejszy i trochę syczał to jakoś bardziej dawał radę w tym względzie. Oczywiście mam prehistoryczne słuchawki i być może to one po prostu nie zgrały się z tym odtwarzaczem, może to tylko efekt sentymentu i muszę się po prostu przyzwyczaić. Venio: są może jakieś presety do rockboxa, które by wyrównały trochę tę średnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :P tak źle to nie jest. Player gra czyściutko, Instrumenty (zwłaszcza perkusja) brzmią jak na żywo, tylko właśnie coś mi z tym środkiem(gitara, fortepian) tak za bardzo nie pasuje. Rockboxa wgrałem i w sumie nie ma za wielkiej różnicy, może

to dla tego że słucham raczej cicho, może właśnie trzeba pobawić się w EQ i do tego zmienić słuchawki. Spróbuję jeszcze z jakimiś flacami i zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności