Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 300 zł


larnacoeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam słuchawek nausznych, portable do mojego iPoda touch drugiej generacji. Słucham głównie rapu ale często również sięgam po ambitniejsze klimaty bo ostatnio pojawiło się trochę rocka, alternatywy jak i jazzu więc szukam słuchawek z dobrze zaznaczonym basem (nie zalewającym reszty pasma), dobrą górą, sceną i muzykalnością. Jako, że dużo czasu spędzam w komunikacji miejskiej duże znaczenie dla mnie ma również izolacja. Zainteresowałem się kilkoma modelami, mianowicie:

 

-AKG K520- tutaj obawiam się izolacji (albo jej braku) i awaryjności jednak dźwiękowo rzekomo najlepsze ze stawki

-AKG K450- izolacja podobno lepsza ale chciałbym poznać opinie któregoś z posiadaczy, jak sprawdzają się w autobusie

-AKG K518DJ- mogą być zbyt basowe

-Soundmagic P30- opinie bardzo pochlebne aczkolwiek nie do końca ufam marce

-CAL!- słuchałem ich i bardzo mi się podobały tylko są zbyt duże więc raczej odpadają (Shure SRH240 niestety też, z tego samego powodu)

 

i oczywiście liczę również na wasze propozycje. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie za bardzo mam ich gdzie posłuchać.

 

Zaintrygowały mnie również Fostexy TH-7B, dołączają do stawki. Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego zbioru K518 jedynie spełnią twoje oczekiwania....i niestety nie wiem gdzie przeczytałeś iż są "zbyt basowe" , ja bym to nazwał raczej idealnym kompromisem...Sam na co dzień używam w zatłoczonym trójmieście swojego egzemplarzu i naprawdę izolację to mają na poziomie dokanałowych , nie słyszę ani silnika autobusa ani moherów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jestem zupełnie pozbawiony zdolności manualnych i boje się modów, a słyszałem, że bez nich Dj'ki dudnią basem. Bardzo interesują mnie te 450-tki i P30. Chciałbym posłuchać opinii ich posiadaczy. Tyczy się to również Fostex-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ja nie słuchałem tych słuchawek a jedynie opieram się na opiniach innych. Poza tym 518 słyną z tego, że bardzo cisną a ponieważ na co dzień noszę okulary to byłby dla mnie problem dlatego skłaniam się raczej ku K450 czy P30 i chciałbym usłyszeć jak to jest z tą izolacją. Na przykład w porównaniu do CAL!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na logikę mi powiedz , jeśli chcesz izolacji to jak to ma fizycznie wynikać ze słuchawek dobrze nie przylegających ? Sam nosze okulary i to dość grubej konstrukcji . Musiałbyś przymierzyć w Saturnie te AKG i wtedy wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcę znaleźć coś pomiędzy. Dlatego usiłuję dowiedzieć się czy tych K450 (bo K520 zupełnie odrzucam ze względu na to, że nie znalazłem opinii o nich bez zdania 'po X miesiącach pękł pałąk'), które uchodzą za dźwiękowo pełniejsze niż DJ, da się w ogóle słuchać w autobusie (moim odnośnikiem jest CAL!). Tak samo, czytam wiele bardzo dobrych opinii o P30 ale chciałbym się dowiedzieć jak z ich wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój wybór zawęża się do P30 i K450. Za P30 przemawia bardziej uniwersalny dźwięk i izolacja natomiast za AKG jakość wykonania, zawartość zestawu i 24 miesięczna gwarancja. Widziałem ostatnio Sony ZX600 .. bardzo mi się spodobały z wyglądu. Jak się mają dźwiękowo do w/w modeli? Słuchał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX600 są z pewnością ciekawe, porównywalne do P30, ale mają trochę mniej basu i chyba więcej środka, ale już nie bardzo pamiętam. Generalnie ZX600 są imo dość podatne na źródło. Gdy słuchałem ich na Cowonie, to były takie bez szału, ale w dalszym ciągu "ok". Dosyć nie dawno podpiąłem je do mojego iRivera i zagrały zdecydowanie lepiej. W sumie prawie je kupiłem, ale ostatecznie padło na P30, które lepiej leżały na głowie i grały również bardzo fajnie (P30 mają milusie pady, takie mięciutkie kapcie).

Osobiście uważam, że pod względem dźwięku P30 = ZX600 > K450. Mnie te AKG nie zachwyciły, graja tak sobie, jakość wykonania może i całkiem niezła, ale nie są jakoś szczególnie wygodne. Ogólnie polecam przesłuchać P30 i ZX600, bo ciężko powiedzieć, które są lepsze. Każdemu podoba się co innego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik P30 mogę o nich parę słów napisać. Grają bardzo dobrze, nieźle izolują i podobno pałąk już w nich nie pęka. Jeżeli masz jednak sporą głowę to zalecam ostrożność z zakupem tych słuchawek. Mnie one troszkę w uszy cisną i muszę robić sobie przerwy podczas słuchania. No ale dzięki temu, że są ciasnawe właśnie dobrze izolują no i solidnie się trzymają na głowie. Zalecam więc przymiarkę przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam dylemat :P Sony są ładniejsze, a nie będę kolorował, że to się dla mnie nie liczy bo będę chodził w nich po mieście i to jest dla mnie ważne. Poza tym uznana marka. No i podstawowa kwestia: 70 zł zostaje w kieszeni. Co sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie kieruj się zdjęciami w internecie. P30 wyglądają w rzeczywistości bardzo ładnie, moja kobieta stwierdziła to samo, więc coś w tym jest. xd Są ogólnie lepiej spasowane, regulacje mają z metalu a nie jak Sony z plastiku. Pady mają z lepszego tworzywa a na głowie wyglądają lepiej od Sony (przynajmniej na mojej) i do tego są wygodniejsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione jednak P30. Chyba mój najlepszy zakup do tej pory :P Jestem zachwycony, nawet out-of-the-box. Szczerze polecam, uniwersalne słuchawki z dobrze zaakcentowanym basem nie zalewającym reszty pasma.

Edytowane przez larnacoeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności