Skocz do zawartości

wyrównywanie głośności w windows 7


GumaHa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rozwiązania irytującego wyrównywania głośności w win 7(64bity), przykłady, gra winamp i odezwie się gg dźwięk winampa na chwile cichnie, np gra dżwięk silnika i dochodzi dźwięk np wjechania w dziurę i dzw silnika na tą chwile zostaje wyciszony. Karta zintegrowana 5.1 HD Realte, stery alc622, 6.0.1.6662, podłącze kino domowe przez kabel jack. W realteku wyłączone wyrównywanie głośności, w ustawieniach głośności ->komunikacja zaznaczone "nic nie rób". Rozwiązania szukałem już na kilku forach, ale zwykle bez odpowiedzi.

Edytowane przez GumaHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A prawym klawiszem myszy na głośniczku (obok zegara na pasku) -> otwórz mikser głośności i wycisz GG? O jaki silnik Ci chodzi? Swoją drogą- jak można używać oficjalnego GG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba działanie samego windowsa, bawiłem się w mikserze i nic. Nie dotyczy samego winampa czy gg. Jak wspomniałem gra - symulator omsi dźwięk silnika o jakimś stałym natęrzeniu i kiedy w tło wchodzą dźwięki pokonywanych nierówności, dźwięk silnika na tą chwile sie wycisza. Chodzi o ty, by te wyciszanie/wyrównywanie nie miało mijsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk silnika w grze, tak? I jak najedziesz na jakąś dziurę, to Ci wycisza dźwięk silnika? Ciekawe.. a w innych grach masz podobnie? To na pewno nie wina systemu, bo sam mam Win7, gram w wiele gier i nic mi nie wycisza - jak można byłoby tak grać? Masz aktualne sterowniki? No, ale ja mam X-fi, integrę porzuciłem już dawno :)

 

Może jakiś robak? Ściągnij Malwarebytes Anti-Malware i zrób full scana - usuń wszystko, co Ci znajdzie.

 

Próbowałeś podłączyć pod coś innego, np. słuchawki? Podpięte z tyłu, czy przez panel przedni na obudowie?

 

Jaki masz zasilacz? Firma, model.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wycisza go zupełnie, jakby system chciał by głośność ogólna była o stałym natężeniu. Zainstalowałem ten skaner, ale nie wykrył nic szcsególnego, mam kasperskiego KIS 2012. Kino domowe mam podpięte z tyłu kompa.

 

http://www.komputron..._400_F007_.html

 

to mój komp dla jasności.

Edytowane przez GumaHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale zasilacz 500W nie wiele mi mówi - masz kompa jeszcze na gwarancji, czy możesz zdjąć obudowę i sprawdzić model, firmę zasilacza? No.. chyba, że to zasilacz No-Name, więc to może być jedna z przyczyn.

 

Sugerowałbym też napisać bezpośrednio do pomocy technicznej Realteku.

 

Masz kogoś, kto mógłby Ci pożyczyć jakąś kartę dźwiękową, by wykluczyć problem ze strony Realteku?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy z tym zasilaczem? To jest ustawie dźwięku z poziomu systemu. Też tak kiedyś miałem i nie pamiętam jak to wyłączyłem. Było to chyba coś związanego z komunikacją dźwiękowo. Pewność mam na 85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było coś nie tak z zasilaczem to wcale by nie grało. Jak wspomniał kolega D@rkSid3 to może być coś z samym ustawieniem. Jeśli sobie przypomnisz gdzie to było napisz, w komunikacji dźwięków mam zaznaczona opcję "nic nie rób".

 

zrobiłem tak jak w filmiku, jak spojrzeć w rozmowę poniżej podobny problem ma więcej użytkowników. Da się z tym żyć ale kapkę irytuję

Edytowane przez GumaHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu ta normalizacja nie dotyczy tylko gg+ winamp. Używam komunikatora aqq. Spójrz wyżej w rozmowę. Nawet w grze gdy mamy jakiś dźwięk np silnika auta i dochodzi dżwięk pokonywanych nierówności to na chwile pojawienia się owych nierówności silnik lekko sie wycisza, jakby system dbał by dźwięki ciągle miały ten sam poziom.

Edytowane przez GumaHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz windowsową normalizację włączoną? to chyba zależy w szczególności od sterowników, ale zobacz co znajdziesz pod ikonka głośniczka -> urządzenia do odtwarzania -> odtwarzanie -> źródło -> właściwości -> filtry... czy jakoś te okolice

 

sprawdź też że nie masz włączonej (różnie się to może nazywać) normalizacji, kompresji dynamiki albo "trybu nocnego" gdzieś w ustawieniach kina domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jaką masz płytę główną? (sprawdzić możesz np. programem CPU-Z - zakładka Mainboard)
     
  2. Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do niej, a zwłaszcza do chipsetu?
     
  3. Czy system jest zaktualizowany?
     
  4. Nie mówi mi nic ta wersja sterowników - kiedy je instalowałeś i skąd je ściągałeś? Realtek radzi, by ściągać sterowniki bezpośrednio ze strony płyty głównej. Może spróbuj je przeinstalować? (odinsatlować i zainstalować na nowo)
     
  5. Jaką masz ustawioną głośność na głośniczku na pasku zadań? Jeżeli na 100%, to zmniejsz na poniżej 75%.
     
  6. Masz włączone EQ? Spróbuj wyłączyć.
     
  7. Kino domowe na pewno sprawne? Na słuchawkach jest ten sam problem?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności