Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] iRiver S100 + AKG K618DJ?


Strodus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Poszukuje nowych słuchawek nausznych do iRivera S100. Pierwszy warunek: musza być portable (nie za duże), będą użytkowane w drodze do pracy (autobus, pociąg). Z wiadomych przyczyn interesuje mnie konstrukcja zamknięta, dobra jakość wykonania, wygoda użytkowania i przyjemny, lekko ocieplony dźwięk. :) Słucham głównie szeroko pojętego metalu, rocka, trochę rapu.

Na zakup mogę przeznaczyć mniej więcej 400 zł. Zastanawiałem się, czy K618 zgrają się dobrze z S100 i czy w tej cenie istnieje może jakaś sensowna alternatywa? Myślałem o AKG K450/Q460, ATH-SJ55/WS55 albo jakiś przenośnych Sennheiserach (PX 360?), jednak K618 byłyby chyba lepsze.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, chociaż i tak je rozważam. Zebrały dużo pozytywnych opinii, nie są wielkie i wizualnie prezentują się bardzo pozytywnie. Są co prawda trochę droższe od K618 (jakieś 50 zł), ale może jakimś cudem bardziej by mi przypasowały. Przed zakupem i tak postaram się je przesłuchać, K618 też, ale chciałem najpierw zebrać trochę informacji. Interesują mnie również te AKG, to co prawda nowość, ale pierwsze opinie użytkowników były bardzo pochlebne. Może celować własnie w nie? :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dzisiaj AKG K618DJ i grają świetnie, bardzo odpowiada mi ich dźwięk. Okazało się jednak, że są .. za małe (damn u AKG!).

Próbowałem je założyć na rożne sposoby, no po prostu nie pasują... a szkoda, są genialne.

 

Szukałem jakiejś alternatywy, myślę że przesłucham jeszcze ATH WS55/WS70 i PX 360 (70-tki są trochę droższe, ale jeśli zagrają tak jak chce, to w ostateczności mogę dopłacić).

Testował ktoś WS70, warto do nich dopłacić względem WS55?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się i wyszło na to, że K618 > PX360 > WS55. Tylko K618 i WS55 są na moją głowę trochę za małe a PX360 strasznie odstają, co mi się ogólnie średnio podobało.

Ostatecznie zdecydowałem się na Soundmagic P30, bo potrzebowałem coś przenośnego "na już". Nie są bardzo drogie a grają jak na mój gust bardzo dobrze. Za jakiś czas zmienię je na coś z wyższej półki (może V-Moda M100? :rolleyes: ).

 

Jeśli K618 Ci się podobają i pasują rozmiarowo, to nawet bym się nie zastanawiał na twoim miejscu. Super słuchawki w przystępnej cenie. :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak P30 w porownaniu z k618? Chodzi mi o brzmienie - k450 grały dla mnie zdecydowanie za ciemno. Za mało miałem środka i góry. Nie nadawały się do rocka i cięższej muzyki.

k618 jak mówiłem pod tym względem dużo bardziej mi się spodobały - jak natomiast P30? Bo na forum stało, że też bardzo ciemne, potem nawet ciemnieją z czasem ale na koniec się poprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K618 są dźwiękowo lepsze. P30 nie mają tyle środka, są trochę ciemniejsze. Z czasem grają jednak coraz lepiej. Ja swoich nie wygrzewałem w ogóle a teraz z tygodnia na tydzień coraz bardziej mi się podobają. Jako przenośne spisują się naprawdę bardzo dobrze. Chociaż nie ukrywam, że bez zastanowienia dopłaciłbym do K618 gdyby te były trochę większe. :P

 

Ale jeśli ktoś ma do wydania powiedzmy 200-250 zł, to P30 są dobrym wyborem, według mnie dużo lepszym niż przykładowo K450. Podobają mi się nawet bardziej od K518.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak... ale tak na prawde dyskusje na temat klasyfikacji brzmienia moga trwac latami i zawsze będzie problem zeby wszyscy tak samo zdefiniowali dzwiek... zawsze jest kwestia subiektywizmu

 

moim zdaniem k450 graja ciezko - m.in. przez to ze sa basowe i dol przeslania inne pasma. dlatego okreslilem je mianem ciemniejszymi. ciemniejszymi niż k618, które mają moim zdaniem bardziej zrównoważone brzmienie we wszystkich pasmach.

poza tym zauważ, że użyłem stwierdzenia, że "dla mnie grały za ciemno". Określenie "dla mnie za ciemno" nie koniecznie znaczy, że to najciemniejsze słuchawki na świecie... ale może po prostu ja wole jaśniejsze, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polece od siebie px360 swietnie tlumia dobrze sie składają i maja pokrowiec więc nie ma problemu z transportem. I są to jedne z wygodniejszych słuchawek jakie miałem a zarazem nie spadają z głowy. Dzwiekowo tez są super wszystkie pasma są wyraźne i nie zagluszaja sie. Scena jest duża jak na słuchawki zamknięte. Nie wiem jak z s100 ale z ipodem zgrywaja sie swietnie. Więc uważam ze jest to pozycja naprawdę godna uwagi. Z moich dotychczasowych słuchawek a były nimi akg k450 sm p30 i sennheisery hd238 te są zdecydowanie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze bede mial trudny wybor pomiedzy px360 i k618 bo glosy tradycyjnie podzielone :)

po przesluchaniu px360 - sa wygodne i pierwszy kontakt na glowie jest mily :) rzeczywiscie wszystkie pasma sa obecne i szczegolowe... jednak mam drobne watpliwosci odnosie ich proporcji.

dolu moze troszke brakowac... ale nie czepiam sie tu bardzo. dla mnie jest jeszcze ok. srodek nie jest cofniety, nie przysloniety dolem co czesto mialo miejsce w sluchawkach ktore testowalem.

ale strasznie duzo jest gory... czasem az mnie w uszy kulo! nie przypuszczalem ze w kawalku korn - freak on the leash moze dojsc do sybilizacji na wokalu Davisa :/

lecz moze to sie poprawiac po wygrzaniu, bo te powyzsze wrazenia sa na nowiutkich prosto z pudelka sluchawkach.

chyba ze ktos ma podobne wrazenia po dluzszych odsluchach?

 

w weekend czeka mnie ponowny odsluch k618 i px360 w jednym czasie... i decyzja :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy z jakiego miasta jestes - najlepiej w sklepie gdzie te sluchawki maja i gdzie udostepniaja do odsluchu :)

we Wroclawiu na pewno sa w mp3store i Saturnach

podejrzewam ze w innych miastach tez duze prawdopodobienstwo ze beda w powyzszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między K450 a K618. Nie do końca się zgadzam. DJki mają więcej powietrza w dźwięku. Ale brakuję im średnicy i wyższego basu, które K450 mają bardzo fajną.

 

K618 są ciemniejsze od K450, które mają pełniejsze pasmo z wyraźnym środkiem którego brak mi dokucza w DJkach. Technicznie, K618 stoją znacznie wyżej niż K450. Ale po przesiadce z K450 to właśnie w tych drugich czuć strasznie braki w środkowym paśmie. Gdyby AKG coś z tym zrobiło. To były by killery do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zaintrygowałeś bo akurat na średnicy mi zależy... w takim razie jeszcze raz muszę posluchac, a najlepiej bezposrednio porownac k450 i k618. moze cos bylo nie tak akurat z tym egzemplarzem k450 co sluchalem :)

 

@D@ekSid3 - a jak Twoim zdaniem wypada dol i srodek sennheiser px360 w stosunku do powyzszych akg? bo gore to IMO maja zdecydowanie najostrzejsza (choc sluchalem tylko niewygrzanych). miales okazje ich sluchac wygrzanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć inne wrażenia ponieważ moje są wygrzane. Ale nigdy jeszcze nie miałem kujacej góry moimi poprzednimi sluchawkami były k450 i jak dla mnie sennheisery są lepsze chyba pod każdym względem od wykonania poprzez tlumienie aż do dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem okazję porównać bezpośrednio px360 i k618. tak jak myślałem decyzja nie była łatwa. Oba modele oceniam bardzo pozytywnie... oba mają niestety jakieś wady.

Ostatecznie zwycięzcą okazały się akg k618... o włos :) moje odczucia są takie:

- k618 zdecydowanie więcej się dzieje w dolnych pasmach niż w px360. tak jak pisałem słucham zarówno metal/rock jak i czasami coś co potrzebuje mocniejszego zejścia (rnb czy hh). w px trochę jednak brakowało dołu przy tym drugim typie muzyki. Nie mówię, że jest źle, ale trzeba było słuchać głośniej żeby uzyskać taki sam fun.

 

- k618 skolei brakuje trochę góry. o ile jak pisałem wcześniej dla mnie px360 trochę ma za bardzo wyeksponowaną górę (która dodatkowo jakoś super szczegółowa moim zdaniem nie jest) to k618 trochę w tym porównaniu jej brakuje... coś dokładnie pomiędzy tymi modelami byłoby fajne :)

 

- k618, również ze względu na powyższe grają dla mnie cieplej... przynajmniej w moim rozumienie tego słowa - jeśli jest mylne proszę o korektę :) - czyli bardziej miękko, dłużej rozbrzmiewający bas, nienarzucająca się góra, bardziej miękki środek. Odnośnie px360 cały czas mam wrażenie, że dominuje tam góra (słuchawki miały tylko ok 12h grania). Bas jest dość punktowy. Także w k618 trochę zbyt dominujący dół z brakami u góry, w px360 trochę zbyt dominująca góra z brakami w dole :) Bez zwycięzcy :)

 

- k618 odebrałem jako trochę mniej szczegółowe (chyba ze względu na lekko lejący dół w porównaniu z px360, który utrudniał wyłapanie wszystkich dźwięków). px360 w dole i średnicy były bardziej szczegółowe. Choć wydały mi się mało szczegółowe w górnych pasmach - za dużo się tam działo i działo się często chaotycznie w ostrzejszych kawałkach z dużą ilością talerzy.

 

- k618 wydały mi się minimalnie łatwiejsze do napędzenie z mojego soniaka

 

- k618 są zdecydowanie mniej wygodne od px360. Czuje się ucisk na uszach, kiedy to pady px360 mięciutko opadają w okół nich (tak - moje uszy praktycznie mieściły się wewnątrz :) Jednak dzięki tej innej konstrukcji k618 mniej odstają i nie eksponują się tak na głowie, co dla mnie było ważne. Są zgrabniejsze.

 

Tak analizując wady i zalety doszedłem do wniosku że biorę k618 :) Najchętniej te i te bym nabył. PX360 bardziej na fotelik, do domu gdzie można delektować się lżejszą muzyką i wyłapywać niuanse z każdego z instrumentów z osobna, k618 natomiast na ulice, gdzie liczy się fun :)

 

dodatkowo px360 wydały mi się podobne brzmieniowo do brainwavz m3, które mam od niedawna - więc dla równowagi wziąłem teraz inny styl grania :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności