Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] basowe dokanałowe 150-200zł


mecenas91

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu chiałem się przywitać gdyż jest to mój pierwszy wpis na forum :) ale do rzeczy.

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem wytwornym audiofilem ale cenie sobie dobrą jakość dzwięku.

Tak jak w temacie poszukuje sluchawek do 150, max 200zł (jeśli będzie warto)

Do tej pory używałem a-Jays Two na zewnątrz, w domu Sony XB500 i z obu jestem bardzo zadwolony. e-jays niestety odmówiły posłuszeństwa stąd decyzja o zakupie nowych. Przeszukując forum natknąłem się na takie określenie- basshead i myślę, że to okrelsenie najlepiej opisuje moje gusta dzwiękowe/muzyczne. Lubie głęboki, mięsisty, czasami aż niepoprawny- i to jeden z priorytetów przy wyborze suchawek. Drugi to wygoda użytkowania i dobra izolacja. Używane będą głównie poza domem, w kominikacji itp.

Źródło: niestety Samsung Galxy Young- i tu pytanie czy zasadne jest wydawanie takiej kwoty przy takim źródle ?

Muzyka: rap, hip-hop i właściwie tylko to

 

Moje propozycje:

-NuForce NE700

-Brainwavz M2

-MEElectronics M9P (atrakcyjna cena)

-Soundmagic e10

 

W chwili obecnej słanialbym się ku e10 ze względu na stosunek ceny/jakości oraz wygode użytkowania ale chciałbym poznać wasze opinie. zapomiałbym o wtyku, raczej kątowy, nie prosty.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mecenas91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundmagic, NuForce szybko się rozpadają, w MEE zaś gdzieś po roku izolacja na kablu pęka. Wybrałbym M2 ze względu na bass, jeżeli chcesz coś tańszego to Xkdun CK-700 lub Awei ES-Q3 (klasa wyżej od MEE M9).

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundmagic, NuForce szybko rozpadają, w MEE zaś gdzieś po roku izolacja na kablu pęka. Wybrałbym M2, jeżeli chcesz coś tańszego to Xkdun CK-700 lub Awei ES-Q3 (klasa wyżej od MEE M9).

Nie dodałem, że w gre wchodza tylko słuchawki dostępne w PL. Z różnych przycyzn nie chce bawić sie w ściaganie z zagranicy. Twoje dwie ww. propozycje dostanę w PL ?

dziękuje za odpowiedź i czekam na inne propozycje

Edytowane przez mecenas91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.focalpric...UR#.UHxgjcUxobg czeka się na nie od 2 tyg. do 1 msc, a na forum nie wiem czy są jeszcze dostępne. Ja je kupiłem od użytkownika JBM, ale wydaje mi się że lepiej by było dopłacić do Xkdun CK-700 http://www.focalprice.com/EP771W/Stereo_Inear_Earphone_with_35mm_Jack_White.html?SSAID=314743&Currency=EUR Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od siebie polecić mogę jeszcze jbm mj 700. Też chińczyki, ale mają chyba trochę więcej bassu od Awei. Są metalowe, mają solidny kabel, dostajemy do nich pokrowiec i 4 komplety silikonów, które też nie są najgorsze. No i też kosztują kilka dolców. Jak w porównaniu do xk dunów to nie wiem bo tych nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę poczytałem, poszperałem, pooglądałem wasze propozycję i mam teraz jescze większy mętlik w głowie niż wczesniej.

tak więc do gry włączyły się:

-AWEI ES800M

-Xkdun CK-700

-Brainwavz Aplha/Proalpha (podobno najlepsze basowe doki do 100zł ? )

 

z zestawienia wypadają:

-NuForce NE700 (z powodu ich "kruchliwości")

-MEElectronics M9P

 

ktoś jeszcze się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem obie pary chińskich eksperymentów a do tego chyba zdecyduje sie na alphy tak bardzo chwalone a i oszczędności trochę zostanie :)

dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Jak kupiłeś AWEI ES800M oraz Xkdun CK-700 to chyba alph nie ma sensu brać bo one raczej nie zagrają lepiej , choć moge sie mylić :P

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem obie pary chińskich eksperymentów a do tego chyba zdecyduje sie na alphy tak bardzo chwalone a i oszczędności trochę zostanie :)

dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Jak kupiłeś AWEI ES800M oraz Xkdun CK-700 to chyba alph nie ma sensu brać bo one raczej nie zagrają lepiej , choć moge sie mylić :P

zobaczymy jak dojdą, na razie mam alphy i jestem bardzo zadowolony z dzwieku gdyby nie to, że dzień po zakupie jedna słuchawka gra ciszej ;] w następnym tygodniu jade oddać na gwaranacji.

skoro już odświezyliśmy temat to jak się ma taki pojedynek: Brainwavez Alpha vs MEElectronics M9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym poziomie , różnią się tylko wykonaniem , w dźwięku nie odczułem większych różnic poza bardziej wyeksponowanym basem w Brainwavz .Brain jak Mee jak dla mnie mają słabą separację , w mee trochę lepsza scena. Zresztą dla mnie już te słuchawki nie istnieją po przesłuchaniu JBM MJ900. Totalny bezsens dawać za nie prawie 100 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym poziomie , różnią się tylko wykonaniem , w dźwięku nie odczułem większych różnic poza bardziej wyeksponowanym basem w Brainwavz .Brain jak Mee jak dla mnie mają słabą separację , w mee trochę lepsza scena. Zresztą dla mnie już te słuchawki nie istnieją po przesłuchaniu JBM MJ900. Totalny bezsens dawać za nie prawie 100 zł .

kurde teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem zamawiając xk dunki i awei :/ może lepsze byłyby właśnie JBM.

ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie , one kosztują 3 paczki fajek albo dwie vódki , kupisz sobie potem.... 14 $

 

http://www.focalprice.com/EP0219S/JBM_MJ900_Bass_InEar_Headphone_with_Microphone_Silver.html#.UIm0hsUxqB8

 

Tylko że one są z mikrofonem , z firmowym SII działają :)

 

Są jeszczem MJ800 ale ich nie słuchałem. Krążą plotki że grają inaczej więc zapewne tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym poziomie , różnią się tylko wykonaniem , w dźwięku nie odczułem większych różnic poza bardziej wyeksponowanym basem w Brainwavz .Brain jak Mee jak dla mnie mają słabą separację , w mee trochę lepsza scena. Zresztą dla mnie już te słuchawki nie istnieją po przesłuchaniu JBM MJ900. Totalny bezsens dawać za nie prawie 100 zł .

kurde teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem zamawiając xk dunki i awei :/ może lepsze byłyby właśnie JBM.

ech..

Na tym samym poziomie , różnią się tylko wykonaniem , w dźwięku nie odczułem większych różnic poza bardziej wyeksponowanym basem w Brainwavz .Brain jak Mee jak dla mnie mają słabą separację , w mee trochę lepsza scena. Zresztą dla mnie już te słuchawki nie istnieją po przesłuchaniu JBM MJ900. Totalny bezsens dawać za nie prawie 100 zł .

kurde teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem zamawiając xk dunki i awei :/ może lepsze byłyby właśnie JBM.

ech..

A mnie JBM900 specjalnie nie powaliły to znaczy grają fajnie ale na kolana nie rzucą ,dźwiękowo to jest właśnie poziom xdun CK-700 oraz awei tyle ze mają pilot i mikrofon no i może jakość wykonania ciut lepsza.Producenci zdecydowanie zaczerpnęli wygląd z Philips SHE9000 Do takich SoundmagiC E10 to jednak brakuje...

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom AWEI ES-Q3 / ES-Q5 ? Trochę bym się kłócił no ale nie wypada :) Zresztą przy cenach rzędu 4 $ - 13 $ można sobie zamówić kilka par , najwyższej odsprzedaż a zostawisz te które Ci się podobają.

 

może :P ciut wyższy ale MJ900 miały dla mnie jedną zasadniczą wadę ,były za ciche. W stosunku do E10 różnica w głośności znaczna a ja mam dość cichego grajka :P Gdyby nie to może bym sobie je nawet zostawił kto wie..

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności