Skocz do zawartości

Problem Z Akumulatorami Aaa


arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

jw

 

Dostałem akumulatorki w nowym opakowaniu, podłączyłem je do ładowania w ładowarce GP Power Bank Rapid 2. Ładowałem je dopóki dioda nie zmieniła koloru z czerwonego na zielony, co oznacza, że baterie zostały naładowane. czas ładowania był około godziny(myślę nawet, że niecałej) Po wyciągnięciu akumulatorów wsadziłem je do iRivera T30 i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że oba akumulatory wytrzymały tylko około 6 godzin słuchania. Nie wiem w czym tkwi problem, ale nie wygląda mi to zbyt ciekawie. Te raz podłączyłem je znów do ładowania. nie wiem czy ta ładowarka to ładowarka jednoprocesowa i czy się wyłącza po nałądowaniu. Nie wiem też czy akumulatory mają efekt pamięci. czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać ile akumulatory powinny być ładowane? i w czym może tkwić problem. z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimhy nie mają efektu pamięci. Jeśli jest tylko jedna dioda to jest to ładowarka jednoprocesorowa, ale to nie powinno wpływać na czas działania akumulatorków. Standardowo ładowarki po ukończeniu ładowania powinny przechodzić w tryb podtrzymywania. Może słuchasz głośno i z włączonymi wszytkimi bajerami? To znacząco skraca czas działania akumulatorków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimhy nie mają efektu pamięci. Jeśli jest tylko jedna dioda to jest to ładowarka jednoprocesorowa, ale to nie powinno wpływać na czas działania akumulatorków. Standardowo ładowarki po ukończeniu ładowania powinny przechodzić w tryb podtrzymywania. Może słuchasz głośno i z włączonymi wszytkimi bajerami? To znacząco skraca czas działania akumulatorków

 

Z tymi diodami to niekoniecznie. Ja mam 1 diode, a ładowarka jest wieloprocesorowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ładowałem je jeden raz. tylko ze mam je ładować tyle ile pokazuje ładowarka, czy dłużej? i ewentualnie po ilu cyklach te akumy będą miały juz pełną pojemność? no i na początku były chyba trochę naładowane bo jak wsadziłem na chwilkę do odtwarzacza to pokazał mi dwie kreski na baterii z trzech. no chyb a że to błąd był. nie wiesz czy te akumulatory mają efekt pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? A jak rozróżniasz która konkretnie bateria się już naładowała?

 

O tym projektanci już zapomnieli ;). Ale ładowarka to GP Travel, jest wieloprockowa, zobacz na http://www.powerbank.pl/pb.php?section=pro...y&produkt=9.

 

[EDIT] Ładowarka po naładowaniu daje bateriom prąd podtrzymujący (bez niego aku po paru miesiącach się same rozładują), ale ich nie ładuje. Aku NIMH nie mają efektu pamięci, ale zaleca się je ładować dopiero po rozładowaniu (niektóre ładowarki mają opcje rozładowania przed naładowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. słucham na roznych poziomach glosnosci a reszta bajerow to nie wiem o co biega. ustawienia srs? jesli o to to rzeczywiscie slucham na wlasnych ustawieniach. ale 6 h to i tak chyba za malo choc jak napisano wczesniej trzeba kilka ladowan, zeby baterie byly w pelni sprawne. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arbuz sformatuj te aku czyli rozładuj aż sie wyłaczy odtwarzacz i ładuj je przez 12 godzin nawet jak dioda zmieni sie na kolor zielony. I tak 3 razy i pamietaj ,że aku odrazu nie będe tyle trzymały po kilku ladowaniach dopiero dojda do swojej prawdziwej pojemnosci.

 

Czemu ładować 12 godzin? Przecież po naładowaniu ładowarka procesorowa daje baterii tylko prąd podtrzymujący (30 mA chyba) i trzymanie jej dłuzej nic nie da... Co do cykli, to akumulator osiąga swoją pojemność po około 5 cyklach (przyjmuje się, że po 5 cyklach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym projektanci już zapomnieli ;). Ale ładowarka to GP Travel, jest wieloprockowa, zobacz na http://www.powerbank.pl/pb.php?section=pro...y&produkt=9.

 

W linku, który podałeś jest instrukcja. Tam "jak wół" jest napisane, ze dioda sie swieci na zielono jak wszystkie AKU są naładowane. Wiec wkładając kilka "różnych" nie wiemy, które z nich się naładowały - dopóki ładowarka, nie uzna, że wszystkie są "pełne".

 

Moja rada jest taka. W tej dokumentacji jest dokładnie napisane jak długo powinien się ładować AKU o podanej pojemnosci. Rozładuj AKU prawie do zera (az T30 zacznie dawac sygnal, ze "zdycha") i naładuj AKU. Jezeli czas będzie sie pokrywał z podanym to wszystko jest OK. Jak nie to problem moze tkwic w ładowarce :(. Za wczesnie uznaje AKU za naładowane. Ja mam zatrzesienie AKU niMH (AA i AAA). Zadnego nie formatowalem, ładuję, kiedy uwazam, tyle ile pokazują mi ładowarki, wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności