Skocz do zawartości

czy jest taki kabel - a'la jack


daredevil

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Niestety nie mam w monitorze głośników. Ale mam dwie takie małe kolumny (ze starego magnetofonu - z kablem na metr ;)) - oby dwie te kolumny wpina się do tego magnetofonu przez zwykłe wejście jack (jak normalne gniazdo do słuchawek).

 

Jedną sobie taką kolumnę wziąłem i podłaczyłem do karty dzwiękowej w kompie. No i działa mi ta kolumna... Tylko że mam ją na biurku i wali mi po lewym uchu - jest to dosyć nie przyjemne... :huh:

 

WIęc czy jest jakiś KABEL aby podłączyć drugą kolumnę? Musiałby to być kabel który ma z jednej strony 'jacka' (tak żeby podłączyć do karty dzwiękowej) i dalej rozszczepienie na dwa jacki - żeby podłączyć te dwie kolumienki.

 

No i jak taki kabel się nazywa i czy takie coś wogóle istnieje?

 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=rozgaleznik+jack

 

Sent from Android.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli są to mini-jacki mono, to po podłączeniu do "rozgałęźnika" na obydwu kolumnach będziesz słyszał... ten sam kanał (prawy, lub lewy), a nie stereo....

 

 

już lepiej kupić sobie wtyczkę mini-jack do samodzielnego montażu (koszt 2,5 PLN) i metr dowolnego, trójżyłowego przewodu i przerobić kable z kolumn łącząc ich masy z jedną z 3 żył dokupionego kabla, a pozostałe przewody od kolumn (kanał lewy i prawy) podłączając do pozostałych dwóch żył dokupionego kabla. potem, na końcu tego dokupionego kabla montujesz mini-jacka (idąc od czubka mini-jacka: lewy kanał, prawy kanał, masa)

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też starą wieżę - z tyłu są wejście na tzw. cinch jak się nie mylę. Jest tam na tych cinchach

1. CD L oraz P - czyli dwa wejścia cinch

2. PHONO L oraz P - też dwa wejścia cinch

 

Na tej wieży jest przycisk PHONO

To może za pomocą tego cincha podepnę kartę dzwiękową od tej wiezy tj do PHONO

?

 

Da się taką wieżę podłądczyć do kompa? Tj. do karty dźwiękowej?

Edytowane przez 4ndr3
poprawiona kwestia wiary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, mam nadzieję, że pytasz o wieżę, bo jeżeli piszesz o wierzy, to mod powinien przenieść ten wątek na trwam.pl. ;)

 

jasne, że da się podpiąć kompa pod ten wzmacniacz/wieżę - ale tylko pod wejście CD (potrzebny kabel mini-jack-stereo do 2x chinch).

do wejścia PHONO nie podpinaj niczego (poza gramofonem oczywiście), bo to jest wejście innego typu. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że musi być AUX. Czyli to CD działa tak jak AUX?

 

Reasumując: potrzebny mi jest kabel: z jednej strony 'jack' z drugiej dwa razy 'cinch'...

 

PS

Fakt, zgubułęm się i napisałem 'wierza' ale zaraz (po ok 30s) poprawiłem na 'wieża' nie wiem czemu ktoś mi to wypunktował na czerwono, że ja niby nie wiem jak się pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności