Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki Nauszne ~250 zł


Feat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was specjaliści sprzętu audio ;)

Jestem zielony jeśli chodzi o kwestie związane ze słuchawkami i innymi podobnymi sprzętami, niedługo zbliża się grudzień i dla mnie oznacza to przypływ gotówki a więc czas zainwestować w nowe słuchawki. Obecnie moim sprzętem są Senheiser HD-201, jestem w sumie z nich zadowolonych, miło służą, ale zdecydowałem że czas odłożyć je na półkę i zainwestować w lepszy sprzęt :)

 

 

Jako osoba niezbyt obeznana w sprzętach audio poszukuję opinii oraz rady. Pochodziłem po jednym z najbardziej znanych serwisów aukcyjnych w naszym kraju i natknąłem się na ciekawe modele które zainteresowały mnie ceną oraz wyglądem. Jak to jest z zawartością tych słuchawek? No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć ^_^

 

Interesują mnie modele takie jak:

 

- SHURE SRH240

- Creative AURVANA LIVE!

- AKG K 420

- AKG K 450

- Panasonic RP-DJ600

- KOSS Porta Pro

- AKG K 518 DJ

- SENNHEISER HD 65 TV

- SOUNDMAGIC P30

- AUDIO-TECHNICA ATH-M30

 

i inne im podobne. Obecnie posiadam słuchawki zamknięte ale z chęcią bym się przestawił na otwarte/pół-otwarte, nie przeszkadza mi nic w zamkniętych więc to w sumie bez różnicy.

 

Jestem słuchaczem rapu. Jest to około 95% całej mojej dyskografii (ach, to bycie ograniczonym muzycznie ;) ), reszta to rock, reggae, trochę d'n'b i inne pochodne.

 

Zdarzy się że słuchawek będę używał na zewnątrz, w drodze do sklepu i innych tego typu rzeczach, nie chciałbym wyglądać w nich jak skończony idiota i nie powinny być za duże.

 

Chciałbym by były wytrzymałe, kabel, pałąk etc. powinno być dobrej jakości.

 

Lubię brzmienie ciepłe, gdy bas prowadzi utwór, jest dynamiczny, ale nie ma go za dużo oraz nie wylewa się na inne pasma. Niskie i wysokie tony powinny być wyrównane (lub z naciskiem na wysokie), a wokal powinny brzmieć żywo.

 

Moim domyślnym odtwarzaczem będzie laptop (jeśli będzie trzeba podam kartę muzyczną), a innym będzię telefon (HTC Wildfire) który prawdopodobnie niedługo wymienię. Będę się także zastanawiał nad zakupem wzmacniacza oraz porządnego odtwarzacza. Ale na razie to co mam wystarczy.

 

Miło widziane są wasze opinie, rady i własne propozycje sprzętów.

Edytowane przez Feat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jtsy hp525 sa genialne dzwiekowo, ale trzeba na nie uwazac, powinny ci wystarczyc audio-technica sj 55. Akg k518 tez sa spoko, ale w nich godzina to jest wszystko bo barfzo uciskaja i grzeja uszy.

P.s.

Przy moich niewygrzanych akg jtsy dostaja za dzwiek 6,5/10 w porownaniu do akg.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie uwierz mialem wiem co mowie. Akg przy jstach dzwiekowo to sa smieci taka prawda. Akg byly dla mnie nudne mialy zbyt rzucajacy sie w oczy bas i do tego troche sie rozlewal. Wolalbym te sj55. Powiedz, ze przeczytales chciaz recenzje moich propozycji.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moze troche przesadzilem sostana plus za dobre wykonanie i za czyste zejscie.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o twoich propozycjach i w sumie podeszły mi tylko AT. Te JTS nie interesują mnie gdyż wyglądają jak wyglądają i są ponoć niezbyt wygodne.

A co sądzicie o innych propozycjach? Te Shure chociażby? Zbierają dobre recenzje z tego co czytam. KPP odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa dobre, ale do rocka. To samo sie tyczy do creative.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz, ze gdyby bylo cos warte uwagi do tych gatunkow to bym nie powiedzial? Masz recenzje na forum poczytaj.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, uważam że byś mi powiedział ale jak na razie podajesz szczątkowe informacje (tak mi się przynajmniej wydaje ;) )

 

Poczytałem trochę o moich propozycjach i teraz lista wygląda tak:

 

- SHURE SRH240

- Creative AURVANA LIVE!

- Panasonic RP-DJ600

- KOSS Porta Pro

- AKG K 518 DJ

- SENNHEISER HD 65 TV

-AUDIO-TECHNICA ATH-M30

 

- AKG K 420

- AKG K 450

- SOUNDMAGIC P30

 

Co o nich myślicie? Jak wypadają w porównaniu do siebie? Z tego co czytam to P30 nadadzą się najlepiej do muzyki której słucham ale podobno brakuje im basu w stosunku do AKG. Jeśli macie inne propozycje chciałbym by były to słuchawki Portable w cenie jednak do 200 zł (sprawy osobiste spowodowały zmniejszenie funduszy), ewentualnie mógłbym coś dozbierać ale musiałoby to wtedy mieć sens (czyt. nie będę zbierał na słuchawki droższe o 50 zł bo mają trochę lepszy bas, minimalnie bardziej otwartą scenę etc. [choć kto wie, może jeszcze zmieni się ta kwota którą będę mógł wydać].) Byłoby miło gdyby słuchawki miały jakieś etui (tylko nie materiałowy woreczek) w zestawie. Jak coś mi się przypomni to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P30 brakuje basu wzgledem akg k450 a w tych brakuje basu wzgledem ath sj55 a tym wzgledem akg k518. K420 nie izoluja wogole.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyczuwam w twoim poście ironie? ;)

 

Jeśli czemuś brakuje basów względem czegoś to pamiętajmy że to "czegoś" może mieć za dużo bassów :)

 

Poczytałem i wyszło na to że AKG K450 > K420 Więc te drugie odpadają.

 

Edit:

 

Dobra, stwierdziłem że kupuję P30 albo K450. Także byłoby miło gdy ktoś kto ma oba modele mógłby skomentować jak działają jedne względem drugich. Z internetowych recenzji nie dowiaduje się nic co by mi pomogło bo oba sprzęty są oceniane jako świetne...

Edytowane przez Feat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ironi taka prawda. k450 nie nadaja sie do domu to sa typowe portable. Maja bardzo male pady okolo 5cm. K450 sa raczej chlodnymi sluchawkami, ale kazde sluchawki zagraja lepiej i beda mialy wiecej basu od hd201 bo one nie maja go wogole. Do domu najlepszym rozwiazanie sa sluchawki wokol uszne. Maxell retro dj(kopia bw hm3 z innym znaczkiem) sa wokoluszne i bardzo dobrze graja.

P.S Za duzo basu maja dopiero k518.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj sobie sony mdr-zx600, moim zdaniem biją na głowe k518, mają mniej basu (o to nietrudno, k518 są bardzo basowe), ale fajną scene i są bardzo szczegółowe

 

choć pod rap myśle że CAL! by dobrze grały, co prawda w metalu bas się troche gubi, ale dynamiczna perka to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się ździwiłem, bo wszędzie polecane k518 mnie odrzuciły, obok w tej samej cenie wisiały te zx600 i dla mnie miażdżą, czego niestety nie można powiedzieć o mniejszym bracie (zx300), które są beznadziejne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , są bardzo ładne i świetnie wykonane przy tym bardzo kulturalnie wyglądają na głowie , wioszki nie ma. Cena 200 zł również bardzo akceptowalna , niestety dla mnie słuchacza elektroniki trochę za mało basu ale do rocka idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności