Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] NuForce NE-700M vs Fischer Audio Eterna vs MEElectronics MEE A151


Feat

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, a więc zastanawiam się nad jednymi z tych słuchawek, ale nie mogę się zdecydować od dość długiego czasu.

 

- Słucham rapu

- Chciałbym żeby słuchawki były wytrzymałe

- Powinny być wygodne

- Będę ich słuchał głównie na zewnątrz więc chciałbym by dobrze tłumiły, żebym nie musiał ich słuchać na maksymalnie głośności

- Dynamiczny bas, powinien prowadzić, ale nie powinien zalewać innych dźwięków

- Muszą grać żywo, ciepło.

- Mam HTC Wildfire (jako odtwarzacz ofc) i chciałbym żeby pilot (jeśli będzie dołączony) działał.

- To tyle jeśli mi się coś przypomni to dopiszę.

 

Czytałem o tych słuchawkach i:

 

Nuforce ponoć są niezbyt wygodne, w zimie i lecie są problemy z tym aluminiowym materiałem

 

Fischery są ponoć wytrzymałe, ale nie wyglądają na takie, ich jack zdaje się lichy i boję się właśnie o niego.

 

MEE podobno grają bardzo podobnie do moich poprzednich słuchawek, Brainwavz proAlpha, co by mi odpowiadało ale są ponoć niezbyt wytrzymałe.

 

A więc co myślicie? Niestety nie mam możliwości pożyczenie/przesłuchania więc muszę się zdecydować na pomoc on-line :)

 

.

Edytowane przez Feat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nuforsy 700m i jak dla mnie pasują idealnie po dobrym dobraniu gumek, nie wypadają i nie męczą uszu. Tłumią świetnie (aż za dobrze, na rower raczej się nie nadają) i tak też grają. Bas jest dobry, dynamiczny i kontrolowany. Ponoć właśnie 700m w tej cenie mają najmocniejszy bas, ale nie miałem z czym porównać. Co do wytrzymałości, wyglądają dość solidnie (poza kabelkami od rozgałęziacza do samych przetworników. Kabelek może wydawać się dość cienki, ale używam ich już ponad pół roku i nie miałem większych problemów), jack ma gumowane wyprowadzenie kabla co by się nie przyłamał za szybko, a i wyglądają świetnie (może poza pilotem, który jest ciut duży). Słuchawki te są bardzo czułe na szum elektroniki. Wcześniej miałem sgs'a i dźwięk był idealny. Teraz mam htc one v i słychać delikatny szum. Pewnie to też zależy od telefonu, ale po wildfire cudów cym się nie spodziewał. Na htc pilot działa bez przejściówki (sgs ją potrzebował), sam słucham na powerampie i działa wszystko (podwójne, potrójne naciśnięcie, sygnał itp. etc.). Ogólnie jestem z tych słuchawek bardzo zadowolony z tym, że sam słucham raczej rocka, soundtracków i klasyki. Myślę że w tej cenie ciężko będzie o coś lepszego. Tyle ode mnie. Pozostałych słuchawek nie używałem także się nie wypowiadam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje :)

 

Jest tu może jakiś posiadacz tych MEElectronics? Przydałaby mi się jakaś opinia dotycząca jakości i wytrzymałości gdyż w internecie w recenzjach informacje kończą się na jednym zdaniu.

 

A co myślicie o słuchawkach Soundmagic PL50?

Edytowane przez Feat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co myślicie o słuchawkach Soundmagic PL50?

 

miałem je, dźwięk bardzo ok ,to są armatury więc basu nie za wiele,izolacja kiepska, do rapu bym ich na pewno nie brał,dla mnie były nie wygodne i padły po roku,nie polecam do takie muzyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fishery tu pasuja szczegolnie do rapu. Nuforce ne 700 w wiekszocsi przypadkow koncza w komisie z zepsutym jackiem. Nie wiem czy czytales recke na audiomagic.pl tych fisherow jak nie to przeczytaj. Proalpha to raczej szczegolowsc nie fun i potezny bas zamiast proalph proponuje bw m1.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podlinkować tą recenzje bo nie mogę znaleźć tej na audiomagic.pl ;) Czytał wiele i mi by te słuchawki pasowały ale chciałem także rozważyć inne opcje. Skoro faktycznie te NuForcy tak padają to chciałbym się zapytać ile kosztuje tak średnio rejacking i recabling doków (czy jest to zależne od firmy? rodzaju? modelu? etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recabling sie nie oplaca, rejacking tak z 30 zl moze do 40.

www.audiohead.pl/index.php/2010/06/recenzja-fischer-audio-eterna/

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomagic to sklep i podlinkowal ta dlatego tak napisalem. Nie zastanawiaj sie i kup, a na pewno bedziesz zadowolony.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to oznaczac odslona pierwsza i druga. Po prostu kup z audiomagic :D.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności