Skocz do zawartości

Sansa M240 - Tagi Id3


_QRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

problem jest taki iż prawie zawsze sansa nie jest mi w stanie rozpoznać poprawnie tagów kilku kawałków. Pomimo tego iż w tagach jest elegancki pożądek zawsze jakieś numery sa jako "unknow" Zarówno jeśli chodzi o artyste jak i album. Jak pokombinuje i coś zrobie np usunę utwór z odtwarzacza , czy zmienie tagi to na jego miejsce wskakuje nowy który do tej pory był ładnie odisany i siedział tam gdzie trzeba...

Troche to irytujące.

 

Wi może ktoś o co z tym chodzi ? Jak próbowałem wgrać amerykański soft - to niby wszystko ok operacja zakończona sukcesem ale nowego softu nie było. Nawet zawartość pamięci nie została wykasowana.

 

Wie może ktoś o co z tym chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo, wczoraj dostalem odtwarzacz i jak wgrywam ladnie otagowane mp3 to zawsze mam jakis album, artyste UNKNOWN :/ a tam np jedna piosenka

 

jak ją jeszcze raz otagujuje to zamiast niej jest inna piosnka ....

 

nie wiem o co w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tagi sa dobre bo sprawdzalem w winampie, no i dodatkowo uzylem tego programu co podales i dalej mam Unknown:( jak wywale ten plik to pojawia sie nastepny ... niby maly problem, ale jak dam zeby otworzylo mi danego artyste to bedzie wszystko oprocz tej piosenki co jest w Unknown:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Miałem ten sam problem z jedną nierozpoznawaną piosenką przy oprogramowaniu 2.2.3 (europejska) ale po aktualizacji na 2.2.5 (europejska) problem został roziwązany. Żeby zbytnio nie komplikować to na stronie sandiska jak już znajdziecie informacje o m240 to będzie tam tez link do programu automatycznie szukającego i aktualizującego oprogramowania - po prostu bajka. Wersje amerykańską mam zamiar zainstalować ale za jakiś czas jak sie naciesze odtwarzaczem :)

 

Witam,

To jeszcze raz ja :) Niestety po aktualizacji oprogramowania problem nadal występuje. Radość moja była przedwczesna :((((. JEżeli ktoś poradzi sobie z tym problemem proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Już raz pisałem o tym problemie na tym forum. Mianowicie doszedłem do wniosku, że Sansa "lubi" mieć jakiś plik jako Unknown. Pewnie jest jakiś bug w firmware. Problem nie dotyczy tylko wersji E, bo na zagranicznych forach też go opisują, również użytkownicy playera w wersji US.

Zauważyłem (i potwierdzają to posty na forach zagranicznych), że liczba Unknown zależy od liczby plików w odtwarzaczu, i tak: <100 plików - brak Unknown, >100 ale <200 - 1 Unknown, <300 - 2 itd.

Rozwiązaniem jest tworzenie list odtwarzania. Ale jednak problem istnieje. Skoro Sandisk chwali się, że odtwarzacz ładnie tworzy bibliotekę mediów, dzięki której wyszukiwanie i odtwarzanie utworów po tagach jest wygodne (nie przeczę, że byłoby, gdyby nie problem Unknown), to dlaczego nie poradzili sobie z bugiem w firmware??

Chyba, że w wersji 4.x.x jest Ok, ale to nie wielki pocieszenie dla użytkowników odtwarzaczy 2.x.x i 3.x.x, bo nie da się ich upgrade'ować do 4.x.x

 

--== EDIT ==--

Aha, w tym wątku jest inne (niż playlisty) rozwiązanie problemu podane przez jednego z użytkowników, ale u mnie nie bardzo działało - możę Tobie zadziała. A poza tym, po wgraniu nowych plików trzeba operację powtarzać - to ja już wolę playlisty, zwłaszcza, że mam programik, który mi aktualizuje automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei ten problem nie istniał aż do teraz-przed chwilą upgradeowałem swoja Sansę do wersji 2.2.5A (na wcześniejszych softach tego problemu na 100% nie było-sprawdzałem kilka razy) i jeden utwór jest ciagle UNKNOWN (artysta oraz tytuł).Piosenek na odtwarzaczu mam 153 więc jest chyba tak jak pisze sjf... :( Zastanawia mnie tylko dlaczego wcześniej nie miałem tego problemu na starszych softach (oryginalnym europejskim i pierwszym amerykańskim,bodajże 2.0.1A)?! :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności