Skocz do zawartości

Denon ahd1100 - wymiana jacka ?


Yelen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

no i przyszła pora na Denona ! Po 1,5 roku użykowania (sporadycznie latem) pałąki są w opłakanym stanie (widoczne pęknięcia), mata na pałąku odchodzi od elementów dekoracyjnych. Nie tego się spodziewałem, ale cóż ;) Plusem jest wytrzymałość kabla, ale i ten poległ. Stąd moje pytanie: jak sprawdzić czy aby na pewno padł jack ? Kabel zahaczył mi się o ławkę i wstając chyba go zerwałem. Próbowałem trochę domowymi sposobami z kontrolką na 12V, ale chyba za mały prąd jest podawany, próbowałem z diodą dwukierunkową, ale również nie zdało egzaminu. Myślałem o pomiarze omomierzem lub innym urzadzeniem, ale nie za bardzo wiem jak ?

No i pytanie o lutowanie, czy kabel się odbezpiecza w jakiś sposób ? Widziałem, że jest w otoczce jakby bawełnianej, ale to chyba bardzo łatwo można go spalić przy lutowaniu.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi !

(jeśli kogoś zainteresują pęknięcia jestem w stanie wrzucić zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyginałem cały :D Myślałem o tym, aby podłączyć np. omomierz lub inne urządzenie pomiarowe do kanały prawego na jacku i kabla w muszli i sprawdzić odczyt. Jeśli zerwany to nic bym nie miał, potem uciąć jacka i zobaczyć w kablu za jackiem. Swojądrogą pewnei Denon też robi nierozbieralne w żaden sposób jacki ?

Edytowane przez Yelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ty tak urywasz kable to pomysl wstawic gniazda RCA w muszle albo gniazdo jack co by przy kolejnym szarpnieciu rozłaczy ci połaczenie a nie rozwalisz kabla.

Szczerze powiem, że aż tak chyba nie chciałbym się bawić. To akurat boję się zrobić :)

 

Pobaw się tym omomierzem, tak najszybciej sprawdzisz dokładnie przewód.

Jeśli nie da się jacka rozkręcić, to śmiało go można uznać za nierozbieralnego.

Wiem, że dużo osób narzeka na ten kabel, ale moim zdaniem jest on dobry jakościowo i czystość dźwięku też jest dobra (słuchałem na recablowanych ahd1100 i były odrobinkę wyraźniejsze wysokie tony), dlatego chciałbym przy nim pozostać. A mam pytanie podnośnie tej izloacji wokół kabla: to jest sznurek ? No i jaki jest to rząd podawanego napięcia przez kabel? 0,5 V?

 

Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być odebrany za wybrednego, ale z racji stanu w jakim słuchawki się znajdują (ten popękany pałąk), chciałbym aby nadal czysto grały i wychodził jeden kabelek z każdej muszli. Faktycznie, że pomysł wręcz rewelacyjny na przeróbkę, pamiętam, że kiedyś chyba też Denony oglądałem z tym rozwiązaniem i mi się podobało. Tam nawet można by się pokusić o wstawienie małego gniazdka, bo miejsce teoretycznie jest (po wywaleniu supełka i kapturka ozdobnego). Kiedyś myślałem o próbie dorobienia elementu pękającego na pałąku (sztuk 2 ) z drewna, np. dębowego. Ładnie by to wyglądało, tylko pytanie o wytrzymałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności