Skocz do zawartości

Sennheiser CX-400 II wątpliwości...


Medykoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem dzisiaj słuchawki Sennheiser cx-400 II w cenie 195 zł w sklepie redcoon.pl. Wątpliwosci mam przez to że czytałem gdzieś ze etui owych słuchawek powinno miec matowe logo Senna, a jest jakieś błyszczące. Równiez obiło mi sie że nie powinny miec na słuchawce pod gumką żadnych liczb. Moje mają na obu słuchawkach liczbę 25. Dodam że w opakowaniu nie było żadnej gwarancji. Takie gumowe "coś" na które można zawinąc słuchawki wygląda całkiem nieźle. Niestety nie powiem nic na temat dźwięku ponieważ przesiadłem się z pchełek. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat o fejkach CX400-II i masa fotek. Poczytaj http://www.head-fi.org/t/593823/help-identifing-fake-or-genuine-sennheiser-cx400-ii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza połyskiem te etui są identyczne. Nie sugeruj się etui, bardziej czcionką na splitterze i rowkiem na srebrnym pierścieniu na słuchawce (jak jest na samym środku to ponoć fake). Tak samo siateczka chyba w oryginałach jest lekko wypukła a w fejkach płaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczka wygląda na płaską, tylko przy samych jej krawędziach widac lekkie zagłębienie.

Taki jest w oryginałach.

 

37733.png

 

Ja stawiam że masz oryginały. A podoba się jak grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podoba się jak grają?

Nie znam sie za bardzo. Przesiadłem się z oryginalnych słuchawek noki normalnych nie dokanałowych. Różnice słyszę. Ale boje sie ze to nie jest to co mają do zaoferowania oryginalne... Ogólnie to mi sie podoba.

 

EDIT:

Zauważyłem dziwną właściwosc podczas słuchania muzyki. Gdy wyłączyłem muzykę przez kilka sekund słyszę szum po czym sie wyłącza z lekkim pisknięciem. Sprawdzałem i w komputerze i w telefonie. Jest tak samo.

Edytowane przez Medykoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redcoon raczej nie sprzedaje podróbek, ja właśnie odebrałem od nich Sennheiser IE80 i są oryginalne.

Edit: Poza tym do lepszego dźwięku musisz przyzwyczaić mózg. To nie jest tak, że włożysz jakieś słuchawki i od razu opadnie Ci szczena, na pewno nie usłyszysz wszystkiego przy pierwszym odsłuchu (nawet jeśli słuchawki byłyby wygrzane).

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze (odkąd pamiętam) opis przesiadki na dokanałówki wygląda tak:

- to nie gra tak jak należy (zbyt wysokie oczekiwania albo po prostu niewygrzane słuchawki)

- słyszę szum (dokanałówki to najbardziej czułe słuchawki - od razu wychodzi szum odtwarzacza i co gorsze niedoskonałości nagrania)

- tu przecież nie ma basu (źle włożone do ucha słuchawki - bas "ucieka", to przechodzi z czasem w miarę nauki poprawnego zakładania słuchawek)

 

szum który wyłącza się dopiero po paru sekundach od wyłączenia muzyki, to najpewniej szum elektroniki odtwarzacza (związanej z torem audio), która może fizycznie wyłączać się chwilę po tym, jak przestanie grać muzyka... choć (to jeszcze oczywiście zależy od konkretnego modelu karty dźwiękowej) na komputerze ten szum powinien być słyszalny raczej non-stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzewanie starych kotletów, ale przy okazji coś znalazłem, więc zostanie dla potomnych. Zgodnie z http://www.ebay.com/gds/identifying-fake-sennheiser-cx-400-earphones-hi-res/10000000009657302/g.html etui oryginalnych CX 400 powinno być wykonane ze skóry, a nie z tworzywa skóropodobnego. Przyjmując że to prawda - możemy zastosować metodę, którą posłużył się w Egipcie sprzedawca torebek dowodząc mojej małżonce, iż oferuje on prawdziwą skórę - przykładamy zapaloną zapalniczkę i jedziemy! Skóry nie ruszy takie krótkie przypalanie, tworzywo skóropodobne - owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności