Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić to urządzenie, bardzo mi się spodobało. Na wstępie mówię że bardziej zależy mi na "bajerach" typu wi-fi, multitouch, gry i aplikacje niż na odtwarzaniu dźwięku, chodziaż czasami też będe słuchał na nim muzyki. Zapewne najlepszym wyborem jest ipod 4 gen, bo jest najnowszy. MAm kilka pytań

1. Czy lepiej kupić nowy odtwarzacz, z 12 mc gwarancją, wiadomo będzie droższy, czy z allegro jakiś używany ale z jailbreakiem? co nam daje jailbreak?

2.Czy te urządzenia są awaryjne, bo jeśli nie to wolałbym kupić używanego toucha?

3. Czy na rynku są jakieś lepsze urządzenia przenośne od toucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak masz kasę i chcesz mieć nowy, pewny produkt, to kupuj nówkę. sporo osób kupuje używki w dobrym stanie i spora część jest zadowolona z tego. jailbreak daje możliwość instalowania innych appsów, niż te z marketu apple oraz (chyba) piratów

2. chyba nie, ale nie miałem nic od apple, to się nie wypowiem. na pewno lepiej, żeby ci nie spadł :D

3. może jakiś smartfon? jak od apple, to choćby Iphone, najlepiej 4/4s, choć i 3gs też da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tylko szybka przy calowaniu sie z betonem a takto luz.

1. Platne aplikacje za darmo modyfikacje systemu wyglad funkcjonalnosc itp.

3. Tak jak wyzej.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Twoim miejscu brałbym używkę, znacznie taniej a od pewnego sprzedawcy nie ma żadnej obawy. Kupiłem w życiu kilka taczek, wszystkie działały bez żadnych zarzutów czy wad ukrytych

2. Z awaryjnością to mity, w każdej firmie zależy na jaki trafisz egzemplarz. Jeśli nie będziesz nim rzucał o beton to bez problemu posłuży przez lata

3. Jest, wszystkomający iphone 4/4s ale nieporównywalnie jednak droższy. Poniżej 1100 bez simlocka raczej nie znajdziesz. Touch 4g 32gb jest już za 550 spokojnie do wyrwania w stanie bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w recenzje odtwarzaczy i tam masz porownanie toucha 1,2 i 3g. Ja lubie mocny bas wiec na pewno nie kupilbym ani 2 ani 3g a tymardziej zadnego classica bo on jest bardzo malo basowy.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używanego T4G 32GB w bdb stanie czasami nawet z krótką gwarancją kupisz do 600zł.

Na temat jb masz choćby na wiki wszystko wyjaśnione. Jest legalny i odwracalny, ale niezgodny z warunkami gwarancji.

2. Szkło może pęknąć po kontakcie z ziemią (choć mój 4s dwa razy już spadł na chodnik bez pokrowca i nic mu nie jest). Aluminium się rysuje.

Np. rozlane/pęknięte wyświetlacze od uszkodzeń mech. to rzecz normalna, tyle tylko, że do urządzeń apple części zamienne dostaniesz bez żadnych problemów, a do innych wynalazków może być z tym problem. Na nowy zwykły wyświetlacz do Cowona i10 czekałem ponad 2 miesiące ;)

Chyba t1g albo t2g jest dość awaryjny jeśli chodzi o gniazdo jack - lubi się urywać (naprawa może 3-4 dychy).

3. Czy lepsze to trudno powiedzieć. Dla każdego co innego ma inne znaczenie. Samsung Wifi to bezpośrednia konkurencja dla ipodów touch, wysokie modele odtwarzaczy sony, microsoft zune hd (tylko używane), Cowony na androidzie.

Touch to okrojona wersja iphona bez np. dobrego aparatu czy GPS-a.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_iOS_devices

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem chcesz iphone 4s/5 ktory kosztuje/bedzie kosztowal w okolicach 2 tysiecy, a pytasz o odtwarzacz do okolo 500. Ipod touch to iphone bez mozliwosci dzwonienia. Moj tata czeka az ip5 bedzie w t-mobile pod koniec wrzesnia juz powinien byc do wziecia.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mega przeskok. Nie da sie porownac tych odwarzaczy zbyt rozna polka cenowa. Z clipem graly sztywno z touchem mialy na pewno mocniejszy bas bardziej dynamiczny. Nie powiem ci za duzo bo nie mam juz djek, ale roznica bedzie gigantyczna.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie dziala wszystkie urzadzenia apple sa chlodno neutralne, ale kazde z nich ma cos innego lepsze tak jak touch 1 ma swietna fakture basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie dziala wszystkie urzadzenia apple sa chlodno neutralne, ale kazde z nich ma cos innego lepsze tak jak touch 1 ma swietna fakture basu.

 

Słucham rocka i muzyki musicalowej.

Z trójki clip+, i10 i 4S ten ostatni z audeo ma najwięcej basu. Clipa+ miałem przez jakieś 3-4 miesiące (kompletna porażka jak dla mnie z audeo), i10 też przez ok. 3 miesiące.

W porównaniu do i10 (recenzja w boomie), który nie tylko przeze mnie jest oceniony jako równy, neutralny z wysuniętym wokalem 4S gra wyraźną V-ką. Perkusja dominuje, wokal jest lekko wycofany, gitara basowa lepiej słyszalna, w klasycznej muzyce damski wokal jest trochę za bardzo schowany.

4ndr3 pisał, że video + audeo to praktycznie zero basu.

Więc z tym neutralnym/jasnym brzmieniem w przypadku wszystkich DAP-ów od apple nie jest do końca tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 4s to fakt bas wybija sie wszystkimi miejscami. Ale w kazdym razie nano 2g ma chyba podobny chip wolfsona jak nie ten sam co touch 1g a nano do potworow basowych nie nalezy. W kazdym razie mam ipka 3gs i 4s pod reka to moge ew. porownac.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Graja tak jak chocby sgs ten sam chip ale nie jestem pewny czy lepiej od ipoda zagra.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chcaiłbym jeszcze prosić o opinie mp3/4(żeby ktoś nie pomylił z telefonami) samsungów z rodziny galaxy.

czy są lepsze od ipoda? bardzo o nich cicho w internecie.

 

Samsung Galaxy Player 5.8 jest oparty na tej samej platformie sprzętowej co Galaxy S3 tyle że ma większy wyświetlacz 5,8" i nie ma GSM. Dźwiękowo moim zdaniem jest lepszy od itoucha4, no i wyświetlacz na którym coś widać a nie 3,5" jak w zegarku/itouch :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności