Skocz do zawartości

smartphone do muzyki


xipe

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsuł mi się odtwarzacz i planuję zakupić smartfona, który służył by mi też do słuchania muzyki. Będzie to mój pierwszy smartfon i w ogóle telefon z ekranem dotykowym. Musi on mieć przede wszystkim dobrą baterię, dobry odtwarzacz muzyki. Rozejrzałem się i wychodzi mi na to, że najbardziej odpowiada mi wave 3 i nokia n8. jak się mają do siebie te telefony pod względem dźwięku? mam słuchawki panasonic htx 7 i nie chciałbym dokupować dodatkowych wzmacniaczy. będzie to jakoś grało? miałem i7 który umarł i teraz słucham muzyki na se 901 i niezbyt mi się to podoba.

 

z góry dziękuję za opinie.

 

edit:

a od razu mam jeszcze kilka pytań. może użytkownicy tych telefonów mi odpowiedzą i nie będę musiał już pytać na innych forach.

 

1. czy w nokii w pozycji pionowej da się w końcu pisać na klawiaturze qwerty czy nie?

 

2. jak to jest z tym symbianem? muli czy nie? niektórzy (na tym forum) piszą, że żeby sprawdzić rozkład pkp trzeba poświęcić 4 minuty, ale np. na youtubie nokia jest tylko trochę wolniejsza od sgs.

 

3. nokia ma darmową nawigację. a ile taka nawigacją kosztuję w smasungu? rozumiem, że płaci się za mapy. a z korzystanie z nich? w sensie skoro te telefony mają moduł gps to nie płaci się za korzystanie z nawigacji?

Edytowane przez xipe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave 3 PODOBNO* gra nieźle, ale wciąż gorzej od jedynki.

 

1. Zależy w której, Nokia Nokii nierówna.

 

2. Nowsze wersje symbiana już nei są takie tragiczne, jest przynajmniej stabilny i dość szybki.

 

3. W Samsungu zawsze możesz doinstalować darmową nawigację.

Jeżeli korzystasz z samego modułu GPS to nie płacisz nic, jeżeli używasz A-GPS to bulisz za transfer.

 

*Podobno bo nie słuchałem, bazuję na tym, co wyczytałem.

 

Btw Wave 3 ma taką samą pojemność baterii co Wave I, za to sporo większy ekran i mocniejszy procek więc nie napalałbym się na mega długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wave I? Nie różni się wiele od Wave 3 (oprócz designu i większego wyświetlacza), a jest to świetny grajek (chyba najlepiej grający telefon), możesz wyrwać używkę za 350zł.

Jak na pierwszego smatfona to bym się długo nie zastanawiał.

Za mapy się w nokii nie płaci, za korzystanie też nie (jeśli telefon ma gps, n8 ma), w innych telefonach masz zazwyczaj nawigację opartą o mapy google (płacisz za transfer przy pobieraniu map), lub kupujesz/wgrywasz jakieś inne mapy. Tylko czy będziesz z tego korzystać?

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave 3 ma mocniejszy procek, więcej ramu, szybsze HSDPA, HSUPA i WiFi w standardzie a, więc parę zmian jest.

 

Mimo wszystko jestem za Wave I - systemowo to praktycznie jeden kij, a jest mniejszy, dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu i rzekomo lepiej gra.

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nokia ma dużo plusów, ale jest ciut za droga jednak.

wave I też byłby fajny, ale czytałem, że ma dużo błędów i trochę za mały ekran. a nowy kosztuje tyle co nowa trójka na allegro.

 

więc chyba wezmę tego wava 3. mam nadzieję, że dźwiękowo nie odstaje, aż tak dużo od jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wave 3 i słuchawki a-jays two. Wcześniej miałem sennheiser cx300. Obydwie pary słuchawek sprawdzałem na Wave 3 i N8 kolegi. Po prostu niebo a ziemia, przy czym Nokia leży na ziemi. Wave 3 mam ponad 8 miesięcy i nie ma na co narzekać. Pod każdym względem ma też lepszy wyświetlacz, filmy mkv 720p śmigają aż miło, w dodatku z napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N8 to masa gadzetow i innowacji zamknieta w tej chwili w najgorszym systemie jakim jest symbian. Dlatego polecil glaxy s nikt nie mowi ze n8 jest slaba tylko ja np. twierdze ze sam koncern nokii ja zepsul. Czyli zbudowac wieze aifla i obkleic ja tektura :(

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na Wave'a I. Można go trafić za 400-500zł na gwarancji a nawet nówkę za 700-800.

 

Bateria trzyma ładnie, gra świetnie, zdjęcia wychodzą naprawdę dobre. Wg mnie nadal warto go brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie (link w sygnaturce) masz jak wydłużyć czas pracy. Standardowo z Badą 2.0 trzyma krócej niż z 1.2. Wyłączysz licznik % i wpiszesz kod i masz naprawdę dłuuuuższy czas pracy. Jak w Badzie 1.2. Powiem tak: wczoraj o 11 włączyłem wave'a 1 - bawiłem się, robiłem zdjęcia, słuchałem muzyki, gadałem 30 minut, wysłałem 50 smsów, siedziałem na necie przez wifi - stan baterii po 24h - 54%. Wyłączyłem licznik % i wpisałem kod przy 80% baterii (przez godzinę bez tego zwiało mi 20%)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór ;) Daj znać jak przyjdzie co sądzisz o dźwięku ;)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności