Skocz do zawartości

Rozbita szyba nano 6g.


Karo0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis mi upadl moj ipod i pekla szybka, dotyk normalnie dziala, mozna obslugiwac normalnie. Tylko mam pytanie, czy jak tego nie rusze, a zakleje folia/tasma to sie nie rozleci? Ile kosztuje wymiana tego w serwisie? I ostatnie, czy mogl bym wymienic to sam, jaki jest koszta takiej szybki? Dodam tylko ze ipoda mam z programu wymiany i gwarancja mi sie skonczyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kleić taśmą - poliwęglan.

Szybkę kupisz nawet na allegro http://allegro.pl/wyswietlacz-ekran-lcd-do-ipoda-ipod-nano-6g-i2547260530.html

Jeśli masz jakie takie zdolności manualne możesz sam wymienić, jeśli nie czujesz się pewien poślij komuś z forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tu jest ekran sprawy, zbita jest ta szybka tak jak by ochronna.

 

Bardziej o to mi chodzi:

http://allegro.pl/ekran-szybka-digitizer-szyba-do-ipoda-ipod-nano-6g-i2559955205.html

tylko ze dodtyk dziala dobrze.

 

Napisalem tasme/folie :)

Edytowane przez Karo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na ebay'u widziałem ekran + digitizer za znacznie mniej niż mozna go dostać w polsce, coś koło setki. Wtedy taka wymiana ma sens. Sam zresztą kupiłem nano z pękniętym wyświetlaczem z myślą naprawy. Tak wyszło, że działa dobrze, i na razie nie chce mi się go wymieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic, ale mój jest głównie na rogu pęknięty - nawet jak jakiś kawałek mały odleci, płakać nie będę, dalej będzie się dało używać. Tymczasem, żadnych ubytków nie widzę. Jeśli już to polecałbym normalną folię, którą stosuje się do ochrony ekranu przez zarysowaniami - ma o tyle dobre właściwości, że nie utrudnia obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nano 6g działa na tej samej zasadzie (mówię o dotyku) co telefon to chyba wymiana digitizera samego wchodzi w grę. Miałem również stłuczonego galaxy ace, któremu sam też dotyk działa, a wyświetlacz był nietknięty. Digitizer był co prawda przyklejony do wyświetlacza, ale podgrzanie tego kleju suszarką spokojnie pozwoliło na zdjęcie dotyku i swobodną wymianę.

 

Mogę się mylić :)

http://www.ifixit.com/Answers/View/34182/How+to+separate+the+LCD+from+the+digitizer+on+6th+gen+Nano

Albo nie :D Sam nie wiem. Myślę, że jak sprzedają osobno digitizer to coś w tym musi być, w dodatku, że lcd i digitizer mają osobne taśmy więc nie jest to 1 klocek :)

Zdjęcie0832.jpg

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można od Azjatów jeszcze taniej dostać :)

Jeżeli autor jest zainteresowany mogę pomóc w sprowadzeniu za grosze.

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności