Skocz do zawartości

kodek apt-X


KoXu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak można wgrać kodek apt-X na SE W995 oraz Laptopa Toshiba Satellite A350D-20F?

Pytam się o to, ponieważ mam zamiar zakupić słuchawki Creative WP-350 luc WP-450 (sam nie wiem, które wybrać).

Czy myslicie, że ten sprzęt będzie przyzwoicie działał na tych urządzeniach?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzacz nic "nie wgrasz" jeśli już tego nie ma, zaś na komputer sam wiesz - musisz doinstalować kodek/sterownik (o ile taki istnieje).

 

Co do słuchawek zaś... albo wymagają one odpowiedniego nadajnika (znającego ten apt-X, wtedy musisz kupić odpowiednie urządzenie), albo jest to po prostu ładny tekst marketingowy (i np. jest to jakiś filtr, który stale działa w tych słuchawkach)...

 

Jeśli jest to faktycznie kodek/sposób przesyłu danych, to znaczy że musisz mieć nadajnik zgodny z tym standardem - zacznij więc od szukania informacji, czy jakikolwiek istniejący odtwarzacz nadaje w formacie apt-X a nie od kupowania słuchawek (które w sumie i tak będą działały z dowolnym nadajnikiem bluetooth zgodnym z ad2p) :)

 

fix: A2DP :)

 

o mam, tu są szczegóły:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_profile#Advanced_Audio_Distribution_Profile_.28A2DP.29

 

A2DP is designed to transfer a uni-directional 2-channel stereo audio stream, like music from an MP3 player, to a headset [...] It includes mandatory support for the low-complexity SBC codec [...] and supports optionally: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, AAC, and ATRAC, and is extensible to support manufacturer-defined codecs, such as apt-X.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, są one zgodne z A2DP co oznacza że będą działały z każdym nadajnikiem A2DP

 

obsługa dodatkowych standardów (poza ten simple codec) to już inna bajka i trzeba gdzieś taką informację znaleźć (zarówno dla nadajnika jak i dla słuchawek) ;)

 

[taki tam dopisek/marudzenie]

 

temat jak się okazuje jest ciekawy, bo sam zastanawiałem się nad słuchawkami bez kabla... ale okazuje się że - przykładowo - nie jestem w stanie znaleźć informacji jakie kodeki obsługuje iPhone 4, więc nie jestem w stanie potwierdzić że używa czegoś lepszego niż SBC (ten standardowy kodek A2DP)... co oznacza, że jakość będzie taka sama (niska) jak na pierwszych odtwarzaczach z BT, więc najzwyczajniej w świecie nie opłaca się zamieniać kabla na BT :)

 

wg. niektórych materiałów prasowych logitecha, iPhone oraz PSP powinne obsługiwać streaming AAC, ale nigdzie nie znajduję żadnego potwierdzenia - wręcz przeciwnie, przy streamingu prosto z OS X (z maka) można sprawdzić używany przez połączenie BT kodek... i jest to właśnie SBC - stąd jakość dźwięku jest jaka jest...

 

innymi słowy przy słuchaniu przez BT następuje rekompresja dźwięku do strumienia SBC niezależnie od tego, w jakim formacie mamy oryginalny utwór (dla zachowania najlepszej możliwej jakości pliki MP3 i AAC powinny być strumieniowane wprost - bez rekompresji - i dekodowane dopiero w odbiorniku, czyli np. słuchawkach)

 

... a gdzie tu jeszcze do bezstratnego apt-X :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności