Skocz do zawartości

Smartfon do 1500zł


Z0rr0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat jaki smartfon wybrać do 1500zł.

Podoba mi się HTC Sensation XL oraz XE, Samsung SGS2, iphone 4s(za tą cenę ciężko ;/ ), Galaxy Note.

Zalezy mi przede wszystkim na wyświetlaczu (rozdzielczość, wielkość około 4'), procku (aby wystarczył do komfortowej pracy, najlepiej dwa rdzenie), jakości muzyki ( Mam iPoda touch 4g, który pójdzie pod młotek. Nie chciałbym ta zmianą iść krok wstecz), minimalna pamięc 16gb, podstawa- RAM! iPod touch ,ma zdecydowanie za mało i często łapie zwiechy, tego ma nie być!

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Arc S'em się bawiłem, i nie przypadł mi do gustu. Bardzo tandetne wykonanie.

 

iPhone często łapie zwiechy? Hmm...

 

A czemu nie iPhone 4?

 

Nie iPhone, ale iPod Touch 4. Niby podobne, ale połowa mniej ramu i potrafi bardzo zdenerwować!

 

iPhone 4 rozpatrzałem, ale zdenerwuje się gdy wejdzie 5, a ja będę dopiero zaczynał przygodę z 4 ;/ Pomimo wszystko będę musiał to tez rozpatrzyć.

Dobrze by było, gdyby ceny jakoś zaczęły spadać, bo póki co ceny 4 to jeszcze paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie doczytałem. Ale też się dziwie, bo ja również posiadam ten odtwarzacz i żeby często łapał zwiechy - jakoś tego szczególnie nie zauważyłem. Jeśli już coś się pojawia to na tyle, że nie jest to uciążliwe, przynajmniej dla mnie.

 

iPhone ma 2x więcej pamięci operacyjnej niż T4. I tutaj to, że 4 ma "tylko" 1GHz na procesorze nie ma większego znaczenia, bo i tak działa sprawniej niż podobnej klasy (podzespołowej) smartfon na Androidzie. Poza tym jeśli szukasz względnie komfortowej i szybkiej pracy to moim zdaniem prędzej znajdziesz ją w urządzeniach z iOS niż Androidze. A najprędzej w WP7 ;)

 

Powiedz mi a czym się tutaj denerwować? Czym uważasz, że iPhone 5, czy jak on tam się będzie nazywał, będzie się szczególnie różnił od i tak już dobrego 4 czy 4S? System ten sam, aktualizację do iOS6 nadal dostaną iPhony od 3GS wzwyż oraz iPody touch od 3G wzwyż. Czy jakieś różnice stylistyczne/sprzętowe? Najprawdopodobniej większy ekran, poza tym szału bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak sobie patrze na moje typy i praktycznie najlepszą opcją będzie iPhone i HTC. Jednak jestem troszeczkę fanboyem apple i skłaniałbym się ku ich produktom ;P

Fakt, nie doczytałem. Ale też się dziwie, bo ja również posiadam ten odtwarzacz i żeby często łapał zwiechy - jakoś tego szczególnie nie zauważyłem. Jeśli już coś się pojawia to na tyle, że nie jest to uciążliwe, przynajmniej dla mnie.

 

iPhone ma 2x więcej pamięci operacyjnej niż T4. I tutaj to, że 4 ma "tylko" 1GHz na procesorze nie ma większego znaczenia, bo i tak działa sprawniej niż podobnej klasy (podzespołowej) smartfon na Androidzie. Poza tym jeśli szukasz względnie komfortowej i szybkiej pracy to moim zdaniem prędzej znajdziesz ją w urządzeniach z iOS niż Androidze. A najprędzej w WP7 ;)

 

Powiedz mi a czym się tutaj denerwować? Czym uważasz, że iPhone 5, czy jak on tam się będzie nazywał, będzie się szczególnie różnił od i tak już dobrego 4 czy 4S? System ten sam, aktualizację do iOS6 nadal dostaną iPhony od 3GS wzwyż oraz iPody touch od 3G wzwyż. Czy jakieś różnice stylistyczne/sprzętowe? Najprawdopodobniej większy ekran, poza tym szału bym się nie spodziewał.

 

Może to kwestia tego, że mam jailbrake? Podobno JB bardzo zmula urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam i jedyne co mocno zamula czasem mój system to Facebook, który JB nie wymaga ;) Może nie wyłączasz aplikacji, tylko wszystkie są w stanie uśpenia na pasku, lub niektóre nadal działają w tle? Jeśli chodzi o JB to o zamulanie systemu można posądzić głównie aplikacje do skórowania systemu (taką jak Winterboard), które (w przypadku Winterboard) bardzo widocznie spowalniają np. animacje na ekranie głównym, etc. Kwestia może też być wersji oprogramowania, z której korzystasz. KHRoN kiedyś pisał, że z reguły wersje x.x.x są trochę powolne w porównaniu do wersji x.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook owszem, meeega spowalnia. Aplikacje staram się wyłączać, a winterboard-u nawet nie instalowałem, bo po samej instalacji (bez wgranych theamów!) zamulał mi system niemiłosiernie.

A co do tego że wersja x.x.x spowalnia bardziej to prawda niestety ;/

Sam mam teraz soft 5.0.1, ale tylko ze względu na działające SiRi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamykania aplikacji polecam z Cydii CloseEnhancer, ułatwia i umila zamykanie aplikacji poprzez np. przeciągnięcie palcem do góry na ikonie lub ciągłym wyświetlaniu ikony zamykania.

 

Więc masz już jedną z przyczyn mulenia systemu. A czy są jakieś inne - to trzeba by już było sprawdzić indywidualnie przepatrując co Ty tam masz powgrywane ;)

 

Z iOSem i iSprzętem jest tak, że system jest poniekąd szyty na miarę dla wielu urządzeń, który wywodzi się od starszych urządzeń, na których już działał sprawnie, a teraz jest tylko ulepszany i ta sprawność działania jest cały czas ulepszana. Także można wygodnie pracować na 4S jak i na 2G czy 3G i nie martwić się bardzo tym, że pod maską siedzi procesor 400MHz czy inny, gdzie nowe smartfony mają po kilka rdzeni.

 

Podobna sytuacja jest z Windows Phone, na Androidzie chyba nigdy nie doczekamy się takiej sprawności działania i wygody z użytkowania.

 

Chociaż, co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności