Skocz do zawartości

HiFiMan HM-601 + RE-262


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku latach słuchania muzyki na moim IFP-790 + MX500 przyszedł czas na zmianę .... oczywiście lepszą .

Po przeczytaniu recenzii na temat mp3 wybórł padł na HiFiMan'a .

Przy wyborze kieruję się tylko i wyłącznie brzmieniem , nie interesuje mnie wygląd , duży wyświetlacz, wyświetlacz :) ,

duża pojemność , ergonomia , tylko brzmienie . Słucham muzyki instrumentalnej Jazz - Funk - Blues - Latin .

Co myślicie o moim wyborze ?

Czy macie inne propozycje w cenie 700-1000 zł ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman to ciepło grający player. Nie wiem jak RE-262, ale wiem że bym dobrał do niego takie RE-Zero. Które są dość jasne.

Do takiej muzyki grajek moim zdaniem idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie byłoby taniej i lepiej, ale... w tej klasie sprzętu ważniejsze od technicznych mozliwości, jakości dźwięku, jest zgranie się ze sprzętem. Polecam więc postaram się o samodzielne stworzenie takiego zestawu, na podstawie swoich uszu. Jesli jednak nie ma takiej mozliwości, szukać informacji w sieci na temat konkretnego połączenia, i na próbę wybrać właśnie takie.

 

iMod jest dobry, ale wymaga kupna osobnego wzmacniacza. Mając takiego imoda nano 2g 8GB(jesli nie jest to dla Ciebie zbyt mało) + iBasso T5, otrzymujemy świetny ultra-portable zestaw ;) Ja przez jakiś czas korzystałem z iModa Video 60GB +iBasso D4, to była krowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ciągnąć za sobą taczkę z akumulatorem ..... 8G to wystarczająca dla mnie pojemność . Jeśli chodzi o wzmacniacz to oczywiście liczę się z Nim :)

 

Której generacji Nano byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej niż WAV raczej nie trzeba, a licząc nawet po 600MB za album, to masz spokojnie 10 albumów. Z nano polecamy 1G, 2G, ew. 6G, choć tylko w dwóch pierwszych można dokonać iModa, w 6-ce byłby to "zwykły" line-out. Z czego 1G była tylko do maksymalnej pojemności 4GB(1-2-4), 2G są 8GB(2-4-8). Z kolei w 6-ce 8GB to najmniejsza pojemność.

 

 

Zdjęcia ipoda z przykładową wtyczką i wzmacniaczem:

http://forum.mp3store.pl/topic/82429-imod-5g-czyli-co-sie-da-wycisnac-z-popularnego-ipoda-5g-video/page__st__60#entry784903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenia ze słuchawkami dokanałowymi do takiego zestawu Imod + wzmacniacz (fiioE11) ? Posiadam Cx-300 i powiem szczerze nie podobają mi się . Przebasowione, rozlazłe, góra marna, środek ok , mała scena .kupione u polskiego dystrybutora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki to Audeo... :) Podpytaj zawisha. On miał iModa+E11+Audeo (tylko E11 na iBasso zamienił obecnie) i chyba muzyka też pi razy oko się zgadza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności