Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki na scenę - co jest mniejszym złem dla ucha?


Rekomendowane odpowiedzi

A co do tego "działania magnesu", napisz coś więcej, wyjaśnienie, bo niestety na razie wygląda to ...mało prawdopodobnie. Że niby w nausznych nie ma magnesu? Jest, tylko znacznie większy ! A poza tym, jaki wpływ na człowieka ma taki magnes... o jakim wpływie w ogóle mowa?

To chyba chodzi o zjawisko z którym np Ultrasone chce walczyć technologią ULE. Jakiś wpływ pola magnetycznego przetwornika na zdrowie, mózg itp. IMHO to trochę audio voodoo.

 

A z doków skoro w SE530 brakowało basu to może... SE215?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie ;) Dźwięk nie taki klasowy, ale przestrzeń ponoć i tak lepsza niż w niższych modelach z przetwornikiem armaturowym(se315 np). A i cena znacznie lepsza, więc jeśli okażą się wystarczające, będzie to kolejny powód do zadowolenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tylko weś zdecyduj jak nie można obsłuchać. To jak kupować ciuchy w sklepie po ciemku i bez lusterek :(

 

Sprawdziłem jedynie te Shure SE530, mogę je kupić za 739 PLN, używane (podbno sporadycznie).

 

...no niech to szlag :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tylko weś zdecyduj jak nie można obsłuchać. To jak kupować ciuchy w sklepie po ciemku i bez lusterek :(

 

Sprawdziłem jedynie te Shure SE530, mogę je kupić za 739 PLN, używane (podbno sporadycznie).

 

...no niech to szlag :/

A byłeś osobiście w Audiomagicu za tymi Westone? Może zadzwoń do Patryka i się umów wtedy kiedy on będzie? Shure jak mówiłem w media-centrum. I to powinno dość rozjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W media-centrum nie ma możliwości odsłuchu... ŻADNYCH słuchawek, o które pytałem.

"ż" jak żenada.

Przykra sprawa. Byłem zdecydowany na zakup i mam blisko.

 

Do Audiomagic się wybiorę ale nie wiem będzie coś wartego obsłuchania. IE8 nie mają dostępne (tyle wynika z informacji na stronie). Tym Westone zaś nie ufam jakoś. Brak odpinanego kabla i ta przejściówka na dużego jacka jakoś do mnie nie przemawia :/

...mam nadzieje, że się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to o Shure jeszcze w LFX można pytać niby. Dziwne że media-centrum odsłuchać nie dali. Niedawno jak byłem w ich oddziale na Al. Krakowskiej to facet stwierdził że na Bemowie spokojnie można obadać słuchawy.

A co do Westone, odpinane kable mają UM2-RC i UM3x-RC. Miałem kilka dni UM3x-RC i powiem że wykonanie jest bajeczne, tylko charakter grania nie mój. W3 owszem się "nie odpinają" acz od tego zawsze są W4-RC (tylko drogo jak diabli). O... jeszcze niby w komisie za niecałe 200zł siedzą UE Super.fi3. Odpinany kabel jest, pytanie jak to gra (nie słuchałem) i czy Ci wygodą podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej proponował SE215. Jest membranka, basu nie będzie za mało, całe pasmo mają w miarę kompletne i grają w stylu Shure. Tanie, wygodne, dobrze izolują i mają odpinany kabel. Nie zagrają może tak szczegółowo jak armatury ale jak na tą klasę sprzętu i cenę to są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senków IE8 nie polecam, w ogóle o nich nie myśl, bo kiepsko izolują, Żadne też z nich monitory... Jak wyżej, z tanich i "bezpiecznych" to SE215, obudowę i kable(odpinane) mają jak pozostałe modele z serii, bardzo wygodne i świetnie izolujące. A reszta, to własnie jakieś wyższe westone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności