Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Ile muszę wydać, żeby było lepiej niż HD438?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Rozwaliłem wtyczkę w HD438, rozwaliłem w SHP5401 i zostałem na lodzie. Naprawa na razie nie wchodzi w grę, więc muszę kupić coś nowego. W związku z tym zrodził się dylemat, czy kupić coś po prostu przyzwoitego na przeczekanie do czasu reanimowania posiadanych nauszników, czy zainwestować trochę więcej w słuchawki z wyższej półki.

 

Ile musiałbym przeznaczyć na zamknięte, nauszne lub wokółuszne słuchawki, żeby poczuć sporą poprawę jakości dźwięku w porównaniu do Sennków HD438? Grać to będzie przede wszystkim z iAudio 7, iriverem e10, który niedługo trafi w moje ręce oraz discmanem Philipsa (nie pamiętam modelu, ogólnie daje rade).

Bardzo bym chciał, żeby były wygodne, pozwalały na wielogodzinne słuchanie bez drastycznego zmęczenia uszu. Rozmiar nie ma znaczenia, preferuję wokółuszne, więc liczę się z tym, że będą duże.

 

Wzorcem dźwięku są dla mnie Sennheiser HD565 (mówią, że szkoła ta sama, co HD580 i HD600), chciałbym żeby nowe słuchawki grały w tym stylu, czyli:

- bas pełny i nisko schodzący ale nie narzucający się, po prostu występujący tam gdzie ma być

- urzekająca, muzykalna średnica z pięknymi wokalami

- nie kłująca w uszy, ale też nie bardzo schowana góra

- to wszystko z dobrą rozdzielczością i z ładną przestrzenią.

 

Jakie modele spełniające powyższe (wiem, spore) wymagania moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Biorę pod uwagę zarówno te wymienione przez Ciebie, jak i 840. Słuchałem przez chwile 240 i podobało mi się. Jeśli wyższe modele prezentują podobny styl grania, może to być mniej-więcej to, czego szukam. Obawiam się tylko, że moje odtwarzacze mogą nie dać im rady. Poczytam więcej o tych słuchawkach w wolnej chwili.

Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, i doszukałem się następujących modeli:

- Audio- Technica ATH-ES7 (550zł)

- Shure SRH440 (350zł)

- Shure SRH840 (700zł)

- Sennheiser HD25-1 (740zł)

- Beyerdynamic T50p (750zł)

- B&W P5 (1kzł, używki na ebayu za 120 funtów).

 

Czy któreś z powyższych uważacie za wybitnie warte swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD25-1 uznawane są za wybitne w swojej klasie. Można ich słuchac godzinami bez zmęczenia, ale mają wyższą impedancję - 70Ohm ,więc trzeba sprawdzić czy dany DAP je wysteruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności