Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 200 zł - iPhone 4S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Słucham muzyki na słuchawkach głównie z iPhone'a 4S i iPoda Nano 4G. Do tej pory użytkowałem Brainwavz Alpha i fabryczne apple'owskie pchełki. Mam jeszcze jakieś nauszne Sony, ale nie są jakieś genialne. Postanowiłem odsprzedać te słuchawki i kupić coś nowego.

 

Słucham wszystkiego poza rapem, disco i polskim hip-hopem, jednak głównie jest to rock i pochodne. Gustuję w słuchawkach dokanałowych, jednak nie wiem, czy za kwotę do 200 zł dostanę coś, przy czym zauważę różnicę po dotychczasowych brainwavz. Ważna jest dla mnie oczywiście jakość dźwięku, no i design. W oko wpadły mi a-JAYS Four, mają dodatkowo pilot, który jest dla mnie dużym plusem.

 

Czy możecie polecić coś dla mnie? Prosiłbym też o opinię o a-Jays.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, trudno będzie mocno przebić Alpha do 200zł IMHO. One jak na swoją cenę potrafią baaaardzo wiele. Ewentualnie jakbyś powiedział czego Ci w Alpha brakuje to było by łatwiej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na izolacji to ze świetnym pilotem i bardzo dobrym dźwiękiem masz Brookstone CCD.

Jak wolisz bardzo dobrą izolacje kosztem pilota to polecam Fischer Audio Silver Bullet. Obie pary kupisz z lekko ponad 200zł (nówki) ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :).

 

@4ndr3: Alpha byłem zachwycony, bo przesiadłem się z jakichś beznadziejnych Philipsów, gdzie bez korektora nie można było słuchać muzyki. Użytkowałem BA przez jakieś pół roku tylko na iPodzie, słuchając zarówno z, jak i bez korektora (rock). Słuchawki mi się po prostu osłuchały. Z korektorem grają niezwykle czysto, podoba mi się większość dźwięków, jednak czasami zapiszczy tak, że aż głowa boli. Na początku słuchałem w ogóle na max. głośności, od jakiegoś czasu jednak moje bębenki chyba nie akceptują takiego stanu rzeczy :D. Bez korektora z kolei głowa i uszy odpoczywają, za to dźwięk nie wydaje mi się już tak klarowny. Słucham tylko mp3 w 320 kb/s. Niestety, Apple nie akceptuje flac.

 

@ichris: Brookstone, z tego co się zorientowałem, trzeba sprowadzać z USA - nie chce mi się w to bawić. Z kolei Fishery nie podobają mi się, jeśli chodzi o design, a to dla mnie dość istotne. Pilot byłby spoko, naprawdę sporo wygody daje w iPhonie.

 

A co sądzicie o a-JAYS Four? W ogóle to nie oczekuję, że nagle dostanę nową jakość dźwięku. Nie jestem też audiofilem i nie potrafię ocenić poszczególnych aspektów słuchawek. Albo podoba mi się to, jak grają, albo nie ;). Brainwavz chce wymienić głównie dlatego, że już mi się osłuchały i znudziły, przydałoby się trochę odświeżyć doznania muzyczne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłem. Po prostu przeglądałem wstępnie i jaysy wpadły mi w oko. Chciałem się jednak tu poradzić, bo myślałem, że może jednak znajdę jakąś alternatywę lub ewentualnie usłyszę opinię o jaysach. Dostałem kilka propozycji, jednak nie przypadły mi do gustu bardziej, niż jaysy ;).

 

Z tego co wyczytałem, to bardzo podobnie. Four ma pilocik, three lepsze wyposażenie.

 

Dzięki wszystkim za pomoc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłem. Po prostu przeglądałem wstępnie i jaysy wpadły mi w oko. Chciałem się jednak tu poradzić, bo myślałem, że może jednak znajdę jakąś alternatywę lub ewentualnie usłyszę opinię o jaysach. Dostałem kilka propozycji, jednak nie przypadły mi do gustu bardziej, niż jaysy ;).

 

Z tego co wyczytałem, to bardzo podobnie. Four ma pilocik, three lepsze wyposażenie.

 

Dzięki wszystkim za pomoc ;).

 

Jays, mają fajny design i w miarę dobry dźwięk, ale wygoda to ich słaba strona, gumki z kompletu czy Comply, wypadają z uszu, musiałem zakupić dodatkowe by odczuć trochę komfortu :) Pozatym szybko się nudzą, na początku nie wygrzane grają dość haotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności