Skocz do zawartości

Kupno Ipoda


mops

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zakup iPoda Video 60 GB (ewentualnie 30 GB - jeszcze się waham) i mam parę pytań do was.

 

1. Czy warto kupować iPoda na Allegro (np. sprowadzanego) czy może lepiej dać więcej i mieć pewność, że w razie co jest gwarancja (w Polsce :) )? W zasadzie chodzi mi o stopień awaryjności iPoda.

 

2. Może ktoś mi poleci taniego sprzedawcę z Warszawy? :P (chodzi o nowego iPoda)

 

3. Dlaczego na Allegro jest takie zróżnicowanie cenowe iPodów Video 60 GB? Ceny wahają się od 1900 do nawet 1250 PLN.

 

4. Czy istnieje już oprogramowanie do zgrywania z iPoda plików muzycznych na dysk twardy (oprogramowanie dla Windows XP)?

 

5. Czy pliki video, zdjęcia również są zabezpieczane? Jeżeli nie to czy to znaczy, że mogę bezpośrednio wrzucić do iPoda i używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na Allegro jest takie zróżnicowanie cenowe iPodów Video 60 GB?

 

bo na allegro każdy może sobie cenę zażyczyć jaką chce? (najwyżej kupca nie będzie)...

 

... bo jeden sprowadzi za 1000zło i będzie chciał 100zło zysku, inny będzie chciał 200zło zysku, a jeszcze inny sprowadzi za 1500zło i będzie chciał 400zło zysku... ;p

 

Czy istnieje już oprogramowanie do zgrywania z iPoda plików muzycznych na dysk twardy

 

od zawsze, odkąd iPod istnieje... iTunes się nazywa... X_x

 

Czy pliki video, zdjęcia również są zabezpieczane?

 

pliki wideo z iTunes są zabezpieczone, takie które sam przygotujesz nie... a z zabezpieczonymi zdjęciami jeszcze się nie spotkałem...

 

pliki wideo możesz przygotowywać sam, ściągać z różnych stron (np. trailery w wersji "dla iPoda") czy też z http://video.google.pl (ściągnij -> dla iPoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo jeden sprowadzi za 1000zło i będzie chciał 100zło zysku, inny będzie chciał 200zło zysku, a jeszcze inny sprowadzi za 1500zło i będzie chciał 400zło zysku... ;p

Racja, chodziło mi bardziej o fakt czy one przypadkiem nie różnią się jakąś technologią (wersją). Ale skoro nie to oki.

 

od zawsze, odkąd iPod istnieje... iTunes się nazywa... X_x

No ja znalzłem info że istnieje soft do rozkodowania plików muzycznych iPoda (czyli już zakodowanych) jedynie dla MACa. Możliwe że to stare info, ale takowe było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy one przypadkiem nie różnią się jakąś technologią (wersją)

 

jak pisze że "iPod Video" to znaczy że Video (piątej generacji) i nie może być inaczej, chyba że patrzysz na wersję 30 i 60GB albo sprzedawca kłamie/myli się...

 

do rozkodowania plików muzycznych iPoda

 

chodzi ci o usuwanie zabezpiezenia? ale na tym forum się o tym nie rozmawia, ok? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenia DRM nie da się zdjąć ani z plików WMA ani AAC, zawsze polega to na nagraniu takich plików jako CD-Audio i ponownej kompresji (w czasie ripowania) albo nagrywanie ich (np. za pomocą rejestratora dźwięku) w czasie odtwarzania...

 

... zadowoleni?

 

a pliki AAC z iPoda da się na komputer fizycznie przenieść (iTunes robi to automatycznie :P )... tyle że nic poza iTunes ich nie czyta, podobnie nie jest możliwa żadna bezpośrednia konwersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zakup iPoda Video 60 GB (ewentualnie 30 GB - jeszcze się waham) i mam parę pytań do was.

 

1. Czy warto kupować iPoda na Allegro (np. sprowadzanego) czy może lepiej dać więcej i mieć pewność, że w razie co jest gwarancja (w Polsce :) )? W zasadzie chodzi mi o stopień awaryjności iPoda.

 

2. Może ktoś mi poleci taniego sprzedawcę z Warszawy? :P (chodzi o nowego iPoda)

 

3. Dlaczego na Allegro jest takie zróżnicowanie cenowe iPodów Video 60 GB? Ceny wahają się od 1900 do nawet 1250 PLN.

 

4. Czy istnieje już oprogramowanie do zgrywania z iPoda plików muzycznych na dysk twardy (oprogramowanie dla Windows XP)?

 

5. Czy pliki video, zdjęcia również są zabezpieczane? Jeżeli nie to czy to znaczy, że mogę bezpośrednio wrzucić do iPoda i używać?

 

 

1. ze sprowadzanych ipodow w gruncie rzeczy nie masz gwarancji w Polsce, ale mimo to uwazam ze warto bo jest to sprzet ktory raczej sie nie psuje imho (mowie o ipodzie video) takze powinien ci wytrzymac

2. jest ich masa na allegro

3. jak khron napisal kwestia marzy

4. jest. z PC do ipoda wrzucasz muzyke itunes, w druga strone jest sporo roznych alternatyw, jedna z ciekawszych jest darmowy share pod

5. ogolnie rzecz biorac dopoki nie kupisz zabezpieczonego pliku to nie jest on zabezpieczony. tyczy sie to muzyki, wideo, czy tez zdjec.

zdjecia wrzucasz na ipoda w dwojaki sposob. Mozesz wrzucic je luzem na dysk - wtedy nie sa widoczne w ipodzie, albo zsynchronizowac itunes z folderami zawierajacymi zdjecia (na komputerze). Wtedy zdjecia sa w ipodzie. Mozesz tez wybrac opcje kopiowania zdjec w oryginalnym rozmiarze - wtedy masz i miniaturki widoczne w ipodzie i zdjecia na dysku tak jak bys je mial bezposrednio z cyfrowki.

Wszelkie media wrzucasz przez itunes

 

i kilka sprostowan

1. ipod video to 5 generacja, pojemnosci 30 i 60gb, wyswietlacz lcd 2.5' 320x240 pikseli

2. z ipoda na komputer bez problemu zrzucisz zawartosc bezstratnie, to po prostu pliki ktore kopiujesz na dysk. Itunes robi taki myk ze wrzuca je ponazywane w swoj sposob ze sa niepofragmentowane (odpalcie kiedys ipoda w defragmentatorze dyskow, po prostu niesamowity widok, prawie nie ma plikow pofragmentowanych) w ukrytym folderze. Jesli otworzysz ten folder i pliki w nim to normalnie bedzie odtwarzac sie muzyka, z tym ze nie sa zachowane nazwy plikow - jedynie zawartosc tagow o ile pamietam, stad tez uzywa sie programow jak sharepod zeby nie bylo problemu ze znalezieniem szukanego pliku w gaszczu folderow.

3. na ipodzie masz nie tylko aac, masz tez mp3 i mp4 (brr co za slowo) chodzi oczywiscie o wideo skompresowane h.264 + strumienie audio aac w jednym kontenerze mp4

4. co rozumiesz przez rozkodowanie? Jesli chodzi ci o wyciagniecie muzyki z ipoda to sposob masz powyzej

jesli chcesz odblokowac drm z plikow sciagnietych z itunes media store to zupelnie inna para kaloszy (swoja droga jesli jestes w polsce to niemozliwe zebys je mial i ta sprawa cie nie dotyczy)

5. jedynym zrodlem zabezpieczonych plikow na ipoda (tak ze nie odtworzysz ich na innym kompie ani innym ipodzie) jest itunes media store, ten problem mieszkancow polski nie dotyczy bo itms nie jest tu dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie trochim

 

wszyscy ktorzy siedza w temacie wiedza jak to naprawde jest z drm

i dlatego tez ze wzgledu na antypiracka polityke tego forum, i powiazanie go ze sklepem z internetowa muzyka, dla nowicjuszy przyjmujemy oficjalny stan rzeczy, ktory mowi, ze DRM zdjac sie nie da.

 

kto bedzie uparty/zainteresowany, sam skonfrontuje ten fakt z rzeczywistoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie, zaoszczedzisz okolo 9zł w najlepszym wypadku, cena ipoda 30gb z gwarancja wynosi w polsce 1499zl i roznice sa niewielkie, rzedu rzeczonych 9 zeta, czasem na allegro pojawiaja sie malo uzywane/nowki z gwarancja, ale to bardzo rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz odtwarzacz sprowadzany z innego kraju ue, prawdopodobnie apple w warszawie nie bedzie robic problemu jesli tylko przedlozysz im dowod zakupu z data i numerem seryjnym odtwarzacza (tak przynajmniej mi powiedzieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A powiedzcie mi jeszcze, czy wszelkie dodatki (np. stacje dokujace) sa raczej dostepne w wersjach bialych czy bez problemu nabede rowniez wersje czarna pod mojego iPoda?

 

2. Czy firmware (orginalny by apple) jest dostepny w polskich wersjach jezykowych? Chodzi mi o przypadek nowej wersji firmwaru do pobrania z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jek chcesz miewć gwarancje to jak kupisz w Euro AGD RTV to od firmy apple dostaniesz na 1 rok + od Euro dostaniesz jeszcze jeden nczyli to będę w sumie 2 lata. A co do akcesoriów to zdażają się czarne, ale to jest mniejsza mniejszość, jakby co to zawsze mozna akrylem na czarno pociągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej lepiej kupić wersję białą... jeżeli chce się do swojego iPoda dokupić później jakieś akcesoria. Szkoda bo czarna wersja ciekawiej wyglada.

 

A czy ktoś z was odważyłby się kupić iPoda Video po b. atrakcyjnej cenie, zapakowanego, przywiezionego z USA zdalnie - bez jego obejrzenia? Bo wlasnie sie zastanawiam czy ryzykowac. Mozliwosci sprawdzenia nie mam bo sprzedajacy jest na drugim koncu polski, a cena to okolo 1250 zl takze bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarnego ipoda i jakos na razie nie przeszkadza mi jego "kolorystyczna niekompatybilnosc" z akcesoriami, dok mam bialy, (a caly sprzet na biurku czarny/srebrny, masakra) ale jakos nie przeszkadza mi strasznie, myslalem o tym zeby go przemalowac ale to moze pozniej :)

 

co do sprowadzania sprzetu z usa to jest to na tyle bezpieczne ze mozesz kupowac w w ciemno :) chyba najgorsze co moze sie stac to hotpixele ktore swieca tylko na jasne kolory, ale tego apple i tak nie wymienia wiec mysle ze spokojnie mozesz sciagac z usa. Ja pol roku temu kupilem swojego 30gb za 1100pln i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e... to znaczy że jak kupie czarnego iPoda to bede miał do niego białe słuchawki? :angry: lipa

 

Szkoda ze na allegro nikt z Warszawy nie sprzedaje iPoda Video 60 GB tak powiedzmy po 1300 PLN :( Moze ktos ma znajomosci? Kupiłbym nawet stacje dokującą z pilotem :P

 

A właśnie jak wygląda sprawa, bo chce kupić stacje dokującą ale z pilotem do iPoda. Może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności