Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Ukradli HD201, co kupić wzamian?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio ukradli mi moje HD201 i jestem zły, ale muszę kupić coś nowego i chyba maksymalnie do tych 150zł. Sam nie wiem, może bym ukułał coś więcej, ale wolałbym się zamknać w tej kwocie mimo wszystko. Co radzicie?

 

Superluxy HD681?

Philipsy SHP5401?

Coś innego?

 

Ale z tego co szukałem to ani jednych ani drugich nigdzie nie ma, dopiero dzisiaj Superluxy znalazłem w mp3store.

 

Pewnie padnie pytanie czego słucham i jakie mam preferencje muzyczne. Tak więc zazwyczaj słucham metalu alternatywnego, progresywy, rocka i reggae. Co do preferencji muzycznych to chciałbym sprzęt, który miałby dość wyrównany dźwięk. Nie chciałbym ani za mocnego basu, ani za wysokiej góry. Środek musiałby to wszystko jakoś ładnie dopełniać, ponieważ gdy czegoś jest za dużo szybko boli mnie głowa po słuchaniu muzyki. Co do głośności to zalezy do dnia, więc nie mogę powiedzieć, że chciałbym głośne sluchawki lub że jest mi to obojętne. Chciałbym przede wszystkim słuchawki, które będą umiały grać głośno i konkretne na moim Samsungu Galaxy Gio jak na komputerze (niestety lapek bez konkretnej karty dźwiękowej - że też wziąłem taki syf -.-).

 

Jakie miałem odczucia po uzytkowaniu HD201? Bardzo mile się zaskoczyłem na początku, ale i nie brakowało negatywnych odczuć, szczególnie, że przy urządzeniach takich jak telefon komórkowy czy odtwarzacz mp3, nie grały zbyt głośno. Również jakość muzyki wydobywającej się z nich przy niższych głośnościach była o wiele mniejsza niż przy wyższych - taka dziwna chyba zależność. Albo jestem jakiś uczulony xD' Ale tak, jestem dość uczulony na muzykę - uwielbiam wysokie dźwięki, a te czasami w niektórych nagraniach bądź na niektórych słuchawkach ewidentnie są bezczeszczone. Do tego wysokie musiałyby być dopełniany środkami i dołami, aby nie biły za bardzo po uszach.

 

No i w sumie właśnie na tym mi zalezy xD Więc co polecacie?

Edytowane przez dizelpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy HD681?

Philipsy SHP5401?

 

 

Miałem je obie i jak dla mnie to SHP5401 są o wiele lepsze.

 

SL681 - średnio wygodne ; potrafią być bardzo kłujce w górnych rejestrach ; na słabym źródle (integra, nokia XM) nie dość, że wszystko będzie Ci grało w jednej linii (słabe wrażenie głębi) to głównie wyeksponowany będzie niski bas i górna średnica (a wtedy - słabe męskie wokale) . Ogólnie to bardzo dobre słuchawki (patrz recenzje), ale trzeba je podpiąć pod coś mocnego i ciemnego - inaczej są po prostu męczące na dłuższą metę .

 

SHP5401 - bardzo wygodne ; bardzo dobra separacja (słyszysz poszczególne instrumenty , dalsze plany) ; w miarę zbalansowane pasmo (góra nie kłuję) ; bas schodzi nisko (ale nie tak nisko jak w SL681) ; mniej wymagające jeśli chodzi o moc źródła ; o dziwo grają całkiem przestrzennie (<UR40 , ale >SL681) IMO .

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL681 = Superlux HD681 = SL HD681 = HD681 ;)

 

Jak to nie możesz znaleźć ?

 

http://www.ceneo.pl/3333446

http://www.ceneo.pl/10821292

 

Unikaj MM i Euro , tam chodzą po 119 pln.

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że nigdzie SHP nie mogę znaleźć : (

W sensie w sklepie w mieście do odsłuchu? Bo na allegro parę egzemplarzy się znajdzie http://allegro.pl/listing.php/search?string=Philips+SHP5401&category=66887

i na skąpcu http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/761792 chyba, że chodzi ci o inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie w sklepie w mieście do odsłuchu?

Dokładnie tak. Ale widze, że w eR-link są, a to Wrocław. Zajdę i obadam. A i czytałem, że mają bardzo cieniutki kabel. Warto kupować jeśli jestem raczej osobą, która to urwie? xD

 

Popatrz w Media Markcie jeśli masz gdzieś blisko, są Panasonic HTX7 za 139 zł.

Poszperałem w necie i widziałem, że ludzie je modują. Ja raczej bym się tego nie podejmował, bo mam talent do psucia wszystkiego co nie jest telefonem komórkowym przy takich działaniach :P Warto je kupować bez moddingu w porównaniu do SHP5401?

Edytowane przez dizelpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności