Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Bullety do Q3?


Play

Rekomendowane odpowiedzi

bry

przymierzam się do zakupu samsunga q3. jednak trzeba by dobrać do niego jakieś fajne słuchawki, czyż nie? ;)

zastanawiam się głównie nad Bulletami. lubię, jak bass nisko schodzi, lecz najważniejszy jest dla mnie średni bas. nie chcę, żeby się rozłaził, ma być fajnie kontrolowany. średnie i wysokie w miarę równo, nie chcę ostrego cięcia wysokich. brzmienie dynamiczne, lecz raczej miękkie. preferowana muzyka - elektroniczna (dnb, psy trance, acid itp). pytanie tylko, czy bullety nie zamulą mi Q3?

 

zastanawiałem się jeszcze nad Eternami (chociaż nie wiem, czy scena nie będzie dla mnie zbyt szeroka), Klipsch Image S2 (trochę tajemnica dla mnie) i ewentualnie M2 (zamuli q3?), ale z recenzji najbardziej spodobały mi się bullety. proszę o ewentualne porady

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullety to na pewno świetny wybór, grają lepiej od M2. Trudno jednak powiedzieć jak zagrają z Q3, obawiam się, że może być zbyt ciepło.

 

Same słuchawki grają bardzo dynamicznie w każdym paśmie, bas też dodaje im agresywności. Więcej jest tego wyższego niż niższego (proporcje ~70:30) ale dzięki temu słuchawki sprawdzają się w różnych gatunkach, bas jest mocny, głęboki ale i szybki. Z X-em oprócz genialnej dynamiki mamy również świetną przestrzeń, separację i mnóstwo powietrza - szczególnie tego ostatniego może trochę brakować w Samsungu. Chwilę słuchałem Silverków z R0 i... no to nie było to. Lepiej wypadł T4G choć było to już typowo funowe granie: słodkie, bez tak dużej ilości powietrza ale wciąż dynamiczne i cieszące uszy. Ciekaw jestem jakby wypadły z Zunem HD...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie co pod bullety w cenie q3? nie ukrywam, że napaliłem się na te słuchawki, ale nie ma sensu ich brać, jeśli nie znajdę jakiegoś bardziej neutralnego grajka pod nie w tej cenie. podpowie ktoś coś? :) bo nie mogę znaleźć w recenzjach nic, co by mi podeszło. e2, n2 czy sansy ponoć też grają ciepło, więc odpadają. jakiś sony? iriver? podrzuci ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taczki spoko, ale one ogromne są. znajdą jakieś używane nano w podobnej cenie, które grają tak, jak te taczki?

chętnie się dowiem, jak się zgrywają bullety z clipem :) także czekam na Twój test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nano to podobno dobrze gra 2g. Sam się zastanawiam nad czymś małym i poręcznym na wiosnę/lato do biegania i wybór może padnie na nano 6g, które z kolei gra bardzo podobnie do T4G.

 

Nie mam w tej chwili dostępu do Bulletów ale przesłuchałem CC51 na clipe+ i nic specjalnego imo. Jak chcesz Samsunga Q3 to bierz do niego CC51. Są mniej basowe od Silverków, w podobnej cenie i powinno być git. No chyba, że szarpniesz się na nano 6g - genialne brzmi z Mee CC51. W sumie nie wiem ale używkę 8GB można już chyba kupić w okolicach 300?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no to jest już kilka opcji :) mam jeszcze możliwość przetestowania Nokii N8 i chętnie bym ją sprawdził z Bulletami (na moich obecnych BW Alpha N8 gra raczej neutralnie, więc myślę, że z Bulletami mogłaby zagrać nieco cieplej). zawsze można sprzedać Bullety, gdyby coś było nie tak. niemniej, dzięki wielkie za pomoc :)

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverki grają z charakterem i potrzebują neutralnego źródła. Podkolorowane źródło zabija w nich największą zaletę czyli niespotykane w dokach ilości powietrza. Świetnie się zgrywają z X-em. Natomiast CC51 same w sobie są troszkę ocieplone ale charakteru za wiele nie mają. Z neutralnym X-em są równe i czasem brakuje wykopu. One zgrywają się dobrze z czym ocieplonym i osłodzonym: Sony A86x, nano 6g. Obstawiam, że ze Samsungami też byłoby dobrze. Ogólnie jednak trochę wyżej stawiam Bullety pod względem jakości dźwięku ale z kolei CC51 nie mają efektu mild driver flex, który w Silverach czasem irytuje.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz czytam o tym efekcie. Co on powoduje? Google nie daje jakiejś konkretnej odpowiedzi

Na chwilę obecną biorę pod uwagę 3 opcje:

Bullety + N8, jeśli wyciułam trochę więcej kasy

Sprzedaz bulletów i zakup tych mee + nano 6g, gdyby n8 mnie nie zadowoliło

Przy mniejszym zasobie pieniężnym cc51 + q3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt zassania się słuchawek. Nie ma cyrkulacji powietrza wewnątrz ucha, tworzy się (coś jakby?) próżnia i dźwięk ulega lekkim zniekształceniom. To się dzieje przy używaniu gumek zapewniających idealną szczelność takich jak w moim przypadku Thomson Hed16. Nie jest to coś z czym nie da się żyć. Masowo ten efekt występuje na przykład w popularnych Xearsach. Po prostu wystarczy włożyć słuchawkę na odpowiednią głębokość do ucha i jest ok. W zimie jest to irytujące bo na przykład czapka/kaptur dociska wystające z ucha bullety i niestety wtedy ten efekt zassania się pojawia ;) W różnych gumkach ten efekt może mieć różne nasilenie. W CC51 też on występuje ale w minimalnym stopniu. Z doków, które słuchałem to nie było go chyba w AKG K370, Brainwavz M2 i BsCCD co z kolei odbijało się na słabej izolacji w tych modelach... ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności