Skocz do zawartości

Dolutowanie Pamięci W Ifp-140


Kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie mam dwa playerki mp3 iriver IFP-140 oba sa takie same i pomyślałem że można by wylutować z jednego kości pamięci i dolutować do drugiego,kości są dwie dokładnie chodzi mi żeby dolutować wten sposub aby nałorzyć kostke na kostke i tak samo dolutować lutownica na gorące powietrze.

Kości są takie same więc moze coś by z tego wyszło i zamiast 64 było by 128,co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staraj się pisać bardziej po polsku... jakieś przecinki, kropki, akapity czy coś...

 

---

 

wydaje mi się że nałożenie kości na kość (rozumiem że chcesz zrobić tak, żeby jeden styk na płytce drukowanej połączony był z oboma odpowiednimi stykami kości naraz?) nic nie da... na płytce musiałoby być dodatkowe gniazdko pamięci a i tak nie miałbyś gwrancji że to zadziała

 

i jeszcze sprawdź czy odtwarzacze iFP-140 i iFP-180 miały ten sam firmware, czy nie... jeżeli nie to musisz go zmienić (tylko nie wiem czy przed czy po operacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie oto mi chodzi aby dolutować tak samo kostke na kostke do jednego styku na płycie głównej.

Zastanawiam sie nad tym eksperymętem, w IFP-140 kości są dwie po32Mb jedna więc dołorzyć takie same jeszcze dwie z identycznym symbolem nic by sie niezmieniło oprucz powiększenia pamięci poniewarz były by to te same kości.

Kiedyś gdzieś widziałem taki experyment tylko z jakimś innym układem tam taż były dodawane kości jedna na drugą o tych samych parametrach tylko powiększała sia pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod uwage jeszcze trzeba brać 2 opcje:

 

1-player sie niewłączy

 

2-nic się nie zmieni nadal może wykrywać jako 64Mb

 

pozatym nic niepowinno się zepsuć po takiej operacji.

 

Jeszcze tylko pozostaje nic niepić przed experymetem bo to bardzo precyzyjna robota no i tep wydmuchu niewiem jaką ustawić żeby niepżegrzać kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz proszę staranniej, bo nie chce mi się domyślać co chcesz powiedzieć...

 

---

 

nie jestem elektronikiem, ale wydaje mi się że położenie "kości na kości" i połączenie ich równolegle (czy szeregowo, jeśli by się tak wogóle dało) nie ma sensu...

 

a tak pozatym to próbuj, nie pamiętam żebym się spotkał z tego typu eksperymentem... więc pewnie będziesz pierwszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności