Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] xb500 czy xb700


Gudek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wacham się pomiędzy oboma modelami sony. Niestety nigdzie nie mogę przymierzyć tych modeli. Za xb500 przemawia cena i to, że będę mieć tylko iphona 2g do napędzenia ich. Jednak obawiam się paradoksalnie ich wielkości, ponieważ mam dość duże uszy i nie wiem na ile będą wygodne. Również śledziłem parę dyskusji na zagranicznych forach, gdzie oceny dotyczące jakości dźwięku obu modeli są bardzo podzielone. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć które wybrać?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XB700 są mniej zmulone, 500 mają bardziej zalany środek i są ciemniejsze brzmieniem. A... i mają większą impedancję niż XB700 co dziwne. A 700 są leciusieńkie do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za słyszalny bas mozna przyjać czestotliwosci od ~30Hz do ~200(?)Hz, i tak, czestotliwosci do ok powiedzmy 80Hz to tzw subbbass, czyli niski bas, ktory wlasciwie jest takim powiewem niskich czestotliwosci, niektorzy mowią, że jego sie bardziej czuje, niz slyszy, co oczywiscie nie jest do konca prawdą. Midbass czyli średni zakres tych czestotliwosci od 80-140(?)Hz, to bas brzmiący dosyc nisko, posiadajacy jednak wyraźną fakturę. Wysoki bas, to pozostałe czestotliwosci. Dla przykładu, to właśnie ten wysoki bas najczesciej niemiłosiernie buczy w dyskotekach i bagaznikowych subwooferach leciwych BMeK.

 

Cyfr nie bierz na powaznie, bo pewnie inaczej to wyglada w rzeczywistosci. Chodzi o ogolne pojęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam obecnie xb500 ale na allegro czaję xb700 .Jak myślicie warto ??.Mam porównanie z hd380 które powiem szczerze miażdżą xb500 jakością reprodukcji średnich i wysokich tonów,Grają o wiele czyściej.Czy xb700 można ustawić tak aby bass był nadal mocny ale żeby mi wszystkiego nie mulił.Odniosłem wrażenie że niektóre utwory są za bardzo basowe i muszę w eq zjeżdżać z niskimi.Wtedy jest ok ale nie ma uderzenia choć mogłoby być bo np hd380 grały czysto a i bass można było podbijać bez zalania nim reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności