Skocz do zawartości

JB ios 5 problem z repo w Cydi


Maraks

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

WojtekC poprosił o poradnik JB na 5.0.1, macie:

 

Potrzebujesz:

- urządzenie na które możesz wgrać iOS 5 (min. iPod 3G/iPhone3GS)

- redsn0w w wersji 0.9.10b1 lub nowszej

- plik z iOS 5.0.1 (duży, minimum 600MB, możesz pobrać np. z www.getios.com)

 

 

1. Włączasz iTunes, na zakłądce z info o iPodzie klikasz odtwórz trzymając shift i wskazujesz 5.0.1 (jeśli już masz czysty 5.0.1 to pomijasz ten punkt). Czekaj aż wgra oficjalny soft.

 

2. Włącz redsn0w, kliknij extras, potem select manually IPSW, wskazujesz, dostajesz komunikat że rozpoznało

 

3. Teraz wstecz, jailbreak, next...

 

4. W tym momencie musisz wprowadzić sprzęt w DFU. Musisz mieć wyłączonego iPoda, podłączonego do komputera i trzymać przyciski tak jak odlicza program. Jeśli nie wychodzi - poszukaj na yt.

 

5. Po wykryciu po prostu czekasz, po restarcie masz trwały jailbreak.

 

Pamiętaj, że dotyczy to wersji 5.0.1 - jeśli na dniach apple przestanie podpisywać tą wersję bo wypuści 5.1, przypuszczalnie załataną, nie będzie możliwości downgradu (chyba że masz SHSH ale to już do wyguglowania, raczej wyższa szkola jazdy).

 

Jeśli będą głosy że potrzeba, mogę zrobić porządniejszy poradnik ze zdjęciami, niemniej sądzę że jest w miarę przejrzyście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na T3G i iOS 5.0.1, JG Tethered wgrywany Redsn0w 10b1 problemów takich nie mam. Możliwe, że problem pojawia się w T4, albo coś źle zrobiłeś. Nie sprawdzałem do tej pory tego JB na T4.

 

Tą wersją redsn0wa masz jailbreak untethered...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu filmik z wgrywaniem jailbreak'a jakby ktoś potrzebował. Żeby nie zakładać kolejnego tematu, może tu ktoś mi pod tym pomoże. Mój problem polega na tym, że zmieniając tagi mp3 w itunes na ipodzie zmienia się artysta, utwór na nieznany oraz dodając utwory w itunesie niektóre nie chcą się skopiować i koło utworu są dwie strzałki w kółku. Próbowałem odtwarzać ipoda oraz wgrałem jailbreak'a i dalej to samo. Pozatym czy da się jakoś skopiować muzykę z T4G na dysk, bo oczywiście apple nie pomyślało, że komuś może być ciężko wrzucić utwory lub ma je tylko na ipodzie. Za pomoc z góry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz jailbreak, to dostań się do struktury katalogów np. DiskAidem i muzykę masz w folderze /var/mobile/Media/iTunes_Control/Music/

 

Aha - niestety jest zakodowana. Spróbuj programu iRip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JB w poniższym linku jest wszystko. Nie trzeba żadnych filmów z niewiadomo jakiego źródła z jutube, wystarczy dobrze poszukać. Jest to proste jak budowa cepa, tylko trzeba dokładnie zapoznać się z tematem zanim przystąpi się do roboty.

 

REDSN0W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc z wrzucaniem na dysk. Ale wiecie co jest powodem, że ipod nie może okreslić wykonawcy czy nazwy utworu?

 

Wydaje mi się, że problem polega na itunesie bo touchcopy 11 czy diskaid też nie widzą tagów. Co do itunes'a problem jest z tym najnowszym i z poprzedniejszą wersją. Próbowałem ściągnąć wersje 10.0, ale ipod ma widzimiesie, że musi mieć najnowszego i nie działa. Spotkał się ktoś z podobnym problemem w itunes'ie?

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem. Ogólnie całą bibliotekę miałem otagowaną discogsem w foobarze na komputerze + folder.jpg w folderze z albumem, aby iTunes widziało okładki masowo wgrałem plik graficzny + lirycs do wszystkich utworów w tagi za pomocą iArt. Może masz coś pokombinowane z ID3v1 i ID3v2, użyj jakiejś dobrej aplikacji do tagowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz problem z foobarem i itunes'em, że z foobara do itunes'a nie możesz przeciągnąć i opuścić mp3. Wiem, że wcześniej tak robiłem i to było naprawdę bardzo bardzo wygodne zwłaszcza z dużą ilością muzyki i podczas przesłuchania odrazu przerzucałem do itunes'a. Mówiąc szczerze nie pomyślałem, żeby w foobar'ze otagowac, a nastepnie wrzucić do itunes'a muszę spróbowac i zobaczę jak to będzie.

 

Tak jak myślałem winą był wspaniały itunes tylko jestem ciekawy kiedy i czy wogóle naprawią ten błąd. A czy istnieje jakiś dobry zamiennik itunesa'a działający z touchem?

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie wtyczkę foo_discogs do foobara, mega wygodne narzędzie. Tylko nie dodaje okładek do pliku (w sensie nie integruje w tagach), ale od tego znalazłem w/w iArt który mi dodał do tagów covery. Poza tym używając foobara korzystam z wtyczki lyrics2 z ustawieniem takim, aby automatycznie pobierany tekst wrzucał do tagów, także jeśli tylko utwór był choć raz przesłuchany na komputerze i potem wrzucony do iPoda, mam tekst piosenki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki problem z iTunes lol. Czego nikt inny nie ma takich problemów jak Ty? Bo nieumiejętnie się tym posługujesz. Do tagów polecam MP3Tag, edytowanie pojedyńczych plików, masowo.

 

Sposób w jaki ja taguje swoje pliki:

 

ścieżka: 1, 2, 3, ..., n

numer dysku: 1/1, 1/2, 1/n, etc.

dodaje również artyste albumu zgodnie z artystą

do tego okładki

reszty opisywać nie muszę, jest logiczna.

 

Wydaje mi się też, że program potrafi aktualizować wersję tagów w utworach. Gdy znajdzie starsze pyta o aktualizacje. Posiada również możliwość pobierania danych o płytach z różnych serwisach. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli w oknie, które się wyświetli po prawej stronie jest inna kolejność utworów niż po lewej - trzeba to zmienić, ponieważ program przypisze informacje z lewej strony do plików z prawej strony zgodnie z ustawioną pozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób, ze mnie MetalBoy666 już takiego kretyna, żebym nie umiał posługiwać się itunes'em ;) Na innych ipod'ach nie miałem problemów z tagami tylko na tym. Teraz tak pomyślałem, że z poprawnym tagowaniem od poczatku był problem, a że touch'a mam od początku miesiąca to zabardzo tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności