Skocz do zawartości

odtwarzacz do ok 800zł (głównie apple, sony)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zgonie mojego kochanego ipod'a video i braku efektów reanimacji doszedłem do wniosku, że muszę zainstwestować w nowego grajka. I zaczyna się problem co wybrać. Po wykopkach w internecie i w sklepach zastanawiam się nad ipod: classic, touch 4g, nano 5g, video 5,5g (jedynie nowy co robi duży problem teraz) oraz sony NWZ-S765, NWZ-X1060 (lub X1050 różnica tylko pojemności) lub innymi godnymi uwagi. Co do tych wyżej to w classicu obawiam sie dysku więc na dobrą sprawę odpada, czytając porównania X1060 z touchem 4g lepiej wychodzi apple, ale go jeszcze nie słyszałem więc nie wiem jak stoi dźwięk do np. video. Od odtwarzacza oczekuję: -pojemność min 16gb, ale lepiej min 30gb, - wytrzymałość, -bezawaryjność, - jak najlepsza jakość dźwięku, zgrabny z wyglądu. Co do muzyki zależy mi na czystości, ,,ciepłocie" dźwięku oraz jak najlepszej jakości głównie w mp3. Rodzaj muzyki wszystko, ale głównie z gitarą basową czy perkusją. Słuchawki na chwilą obecną to Mee M2. Odtwarzacz nie musi mieć zbędnych bajerów chodzi jedynie o jakość muzyki i pojemność. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym całym mętlikowym wyborze :) Za każdą nawet najmniejszą pomoc czy odpowiedź z góry dziękuję :)

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X ma bardziej analogowe brzmienie, lekko ocieplone ale dźwięk pozostaje naturalny. T4G gra również dość ciepło ale w inny sposób - taki cyfrowy. W X-ie czasem zapominam, że to gra "zwykły" przenośny grajek, czuję taką "magię" pewnie podobną jak niektórzy użytkownicy ipoda w touchu 4G. Z kolei na mnie dźwięk ipoda już tak nie działa. Wiele osób ma odwrotnie i nic w tym złego ani zaskakującego.

 

Jak lubisz typowe ciepłe brzmienie, najczęściej określane jako "fun" to przesłuchaj Sony A86x - gra naprawdę świetnie i jest łatwiej dostępny od X-a. Ma więcej basu niż X, trochę mniejszą rozdzielczość ale i tak to moim zdaniem topowy grajek w Twoim budżecie. Gra w sumie dość podobnie do T4G ale dla mnie ma ciekawiej brzmiącą średnicę oraz lepsze walory ergonomiczne w postaci fizycznych przycisków. U mnie X > A86x > T4G, ale to wynika po prostu z moich preferencji, być może Twoje są inne dlatego nie pozostaje Ci nic innego jak odwiedzić sklepy :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego bys nie kupił, bedziesz czuł teraz wycofaną średnicę ;) A jeśli nie, to podbite pasma skrajne, bas i wysoki. Co wychodzi na jedno.

Innymi słowy jesli nie chcesz kupowac znow tego samego, to polecam kupic od razu zestaw(ze względu na synergię). Dodatkowo: 800zł na odtwarzacz przy takich słuchawkach to trochę smieszne rozwiązanie.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X ma bardziej analogowe brzmienie, lekko ocieplone ale dźwięk pozostaje naturalny. T4G gra również dość ciepło ale w inny sposób - taki cyfrowy. W X-ie czasem zapominam, że to gra "zwykły" przenośny grajek, czuję taką "magię" pewnie podobną jak niektórzy użytkownicy ipoda w touchu 4G. Z kolei na mnie dźwięk ipoda już tak nie działa. Wiele osób ma odwrotnie i nic w tym złego ani zaskakującego.

 

Jak lubisz typowe ciepłe brzmienie, najczęściej określane jako "fun" to przesłuchaj Sony A86x - gra naprawdę świetnie i jest łatwiej dostępny od X-a. Ma więcej basu niż X, trochę mniejszą rozdzielczość ale i tak to moim zdaniem topowy grajek w Twoim budżecie. Gra w sumie dość podobnie do T4G ale dla mnie ma ciekawiej brzmiącą średnicę oraz lepsze walory ergonomiczne w postaci fizycznych przycisków. U mnie X > A86x > T4G, ale to wynika po prostu z moich preferencji, być może Twoje są inne dlatego nie pozostaje Ci nic innego jak odwiedzić sklepy :)

imo blokada glosnosci dyskwalifikuje A86x na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś PX360 na A86x i grał całkiem głośno... Dojechałem może do 20 kresek na 30. Na X-ie jest to 14-17. Myślę, że 3-4 kreski różnicy wielkiej nie robią a przynajmniej ja grajka z tego rodowodu bym nie skreślał.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :) Co do słuchawek to kupowałem je pod video z budżetem do max. 70-80zł z nastawieniem na bezawaryjność i nie miałem co narzekać bo spodobało mi się ich brzmienie w tym zakresie cenowym i wytrzymałość. A jeżeli chodzi o sony A865 to naprawdę ma aż tak dużą blokadę głośności? Do odtwarzacza będe używać głównie pchełek przez ich mały rozmiar i łatwość transportu. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi mojego video bo niedawno padł mi dysk i wymieniłem na cf 32gb, a tu bęc płyta główna zaraz :/ A co do Sony z rodzinki A86x i jabłuszka T4G to jutro wybiorę się do sklepu i zobaczę jak sobie one radzą. A co do Sony X 10x0 to istnieje możliwość, że go znajdę i posłucham w jakimś sklepie sony, bo o ile o nim szukałem informacji to wyszło, że to jest kilku letni odtwarzacz i na dodatek w Polsce nie był bardzo rozpowszechniony. A w tym wszytkim jak radzi sobie NWZ-S765?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wrq... Mee M2 to nie są słuchawki na miarę grajków o jakich tu rozmawiamy... Zainwestuj chociaż w jakieś Xearsy... Tanie i dobrze się zgrają zarówny z Sonym jak i ipodem. S765 nie jest zły ale jednak gra słabiej od A czy X. Jak już masz wydać 500 na S to lepiej dołożyć do A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek to napewno prędzej czy później bym je wymienił. Jedyną obawą i strachem dla mnie w słuchawkach są jacki, które często mi padały. Już wybiegając do zastosowania słuchawek, używam ich głównie do biegania oraz jazdy w środkach komunikacji co powoduje częstym wyjmowaniem i wkładaniem ich do kieszeni. Więc poprostu nigdy nie wybierałem drogich słuchawek, zwłaszcza jak w domu wolę słuchać z wieży i płyt. A co do kupna nowych słuchawek to przeznaczyłbym na nie max. 150zł, no chyba że byłyby naprawdę godne polecenia w wytrzymałości i jakości wykonania to tak z 200zł, ale trochę nieufnie i niechętnie. Tak pomyślałem to chyba bym tak właśnie zrobił, że kupiłbym nowy odtwarzacz i w tym samym czasie nowe słuchawki, a M2 byłyby jedynie do shuffle i do biegania ;) Popatrzyłem jeszcze teraz na xearsy to napewno półka wyżej, ale niewiem na ile mi indywidualnie by podpasowały oraz ciężko byłoby chyba z serwisem w Polsce oraz wypróbowaniem jak coś z danym grajkiem.

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałości polecam poszukać jakichs słuchawek ze stajni Brainwavz lub MEElectronics, w tej cenie mozna znaleźć najlepiej wykonane słuchawki, szczegolnei jesli chodzi o przedów. A juz jak wybierzesz model, to dobierzemy odtwarzacz, by była dobra synergia, ok ? Nie musisz wydawac calej kasy moim zdaniem... Rozumiem, ze nie kazdy chce kupowac drogie doki na wyjscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w razie czego Brainwavz robi problemy z popsutym jackiem czy poprostu wymienia jacka lub słuchawki? No nic dzisiaj podjadę do mm oraz saturna i porównam sony nwz a865 i touch'a 4g. A jak już wybiorę odtwarzacz to wtedy zacznę wybierać słuchawki bo będzie wiadomo do czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym grajkiem to nie ma większego problemu aby go odsłuchać. Nie znam sl-ek ale skoro PX-y napędzał lepiej od T4G to nie sądzę aby to był taki słaby mocowo grajek.... No chyba, że w Saturnie specjalnie wystawili grajka bez blokady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym tourne po sklepach wszystko staneło na tym, że: - po przesłuchaniu toucha i nwz a865 jak napisałeś ichris obydwa ciepłe i podobne brzmienie, ale coś bardziej ruszyło mnie w touch'u. Mając obok już NWZ-S765 to też w niego włożyłem swoje 3,5 mm i też miło grał. W moim odczuciu słuchając jedynie w sklepie wziąłbym chyba z sony nawet nwz s765. Myśląc dalej wybrałbym raczej toucha patrząc przez dźwięk, większą ilość części zamiennych na rynku oraz braku uczucia zamulenia jak w sony. Zastanawiając się nad touchem doszło do mnie, że zaletą toucha nad sony są również aplikacje. Więc czy na touch'a można byłoby ściągnąć np. EQ lub inny program do odtwarzania muzyki. Szukając na allegro T4G znalazłem dwa (http://allegro.pl/show_item.php?item=2006750770 , http://allegro.pl/ipod-touch-4g-32gb-shsh-ladowarka-odb-os-i2017928389.html) które najbardziej pasowały by mi cenowo, stanem i pojemnością. Co do słuchawek widziałem dziś w empiku Muzx extra406 oraz SoundMAGIC PL50 i jak te słuchawki grałyby z T4G porównując je z brainwavz m2 ( znalazłem porównanie ich i mówiąc szczerze zrobiły na mnie wrażenie i link jakby ktoś chciał przeczytać ;)http://www.audiohead.pl/index.php/2011/07/recenzja-sluchawek-brainwavz-m1-2-3-cz-1/ ). Fajnie byłoby gdyby Muzx extra406 lub SoundMAGIC PL50 były również godne polecenia, gdyż na święta dostałem kartę na 100zł do empiku więc na dobrą sprawę o połowę taniej bym miał słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym tourne po sklepach wszystko staneło na tym, że: - po przesłuchaniu toucha i nwz a865 jak napisałeś ichris obydwa ciepłe i podobne brzmienie, ale coś bardziej ruszyło mnie w touch'u. Mając obok już NWZ-S765 to też w niego włożyłem swoje 3,5 mm i też miło grał. W moim odczuciu słuchając jedynie w sklepie wziąłbym chyba z sony nawet nwz s765. Myśląc dalej wybrałbym raczej toucha patrząc przez dźwięk, większą ilość części zamiennych na rynku oraz braku uczucia zamulenia jak w sony. Zastanawiając się nad touchem doszło do mnie, że zaletą toucha nad sony są również aplikacje. Więc czy na touch'a można byłoby ściągnąć np. EQ lub inny program do odtwarzania muzyki. Szukając na allegro T4G znalazłem dwa (http://allegro.pl/sh...item=2006750770 , http://allegro.pl/ip...2017928389.html) które najbardziej pasowały by mi cenowo, stanem i pojemnością. Co do słuchawek widziałem dziś w empiku Muzx extra406 oraz SoundMAGIC PL50 i jak te słuchawki grałyby z T4G porównując je z brainwavz m2 ( znalazłem porównanie ich i mówiąc szczerze zrobiły na mnie wrażenie i link jakby ktoś chciał przeczytać ;)http://www.audiohead...vz-m1-2-3-cz-1/ ). Fajnie byłoby gdyby Muzx extra406 lub SoundMAGIC PL50 były również godne polecenia, gdyż na święta dostałem kartę na 100zł do empiku więc na dobrą sprawę o połowę taniej bym miał słuchawki :)

 

a jakbys porownal glosnosc w touchu i a86x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem na maksa a86x zapomniałem choć widziałem, że się innych pytałeś. Porównując sonego i toucha większy zapas był odczuwalny w touchu. A co do odp. wrq z 1:41 to dopiero zauważyłem. Z dobieraniem to zrobię raczej odwrtonie, bo będzie większe pole manewru bo na dobrą sprawę odtwarzacze do wyboru są tylko 2 grające podobnie i każdy miło, a ja jestem już bardziej przekonany na touch'a. Dobierając słuchawki będę mógł wykrzesać bardziej to co będe chciał usłyszeć. I ze słuchawkami będzie mniej problemu bo będe miał odtwarzacz oraz swoją muzykę i już w sklepie dobiore dokładnie to co będzie najprzyjemniejsze. Oraz jeżeli polecasz głównie MEE oraz Brainwavz z jakości wykonania i dźwięku to bym się na te firmy najbardziej nakierowywał.

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym (zbyt) szanującym się sklepie nie dadzą Ci do odsłuchu doków - niestety czeka Cię zakup w ciemno. Chyba, że ktoś w miarę doświadczony bierze słuchawki na testy i rewanżuje się recenzją na forum ale to już inna bajka.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje w audiomagic (nawet na forum mi ten sklep polecali i na ich stornie jest dużo recenzji z foum) to nawet sami zaproponowali czy niechce sprawdzić parę modeli, by najlepiej wybrać. Z mojego punktu widzenia lepiej dla sklepu poświęcić jedną parę, żeby więcej sprzedać i w napewno w niektórych przypadkach droższe modele :)

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc widzę, że audiomagic jest wręcz legendarny :) Swoją drogą od siebie ten sklep można polecać klaszcząc skacząc i gwizdając, bo to był pierwszy sklep w którym byłem z taką ilością dobrych słuchawek oraz podejściem do klienta :) Więc rozumiem, że lepiej najpierw odtwarzacz, a później podreptać do audiomagic?

Edytowane przez mart3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie dziwiło, że lepiej kupić słuchawki, a później odtwarzacz lecz nie była znana jedna ważna kwestia :) , a co do odtwarzacza jestem już pewny, że to będzie właśnie touch 4g 32gb. Znalazłem dwa które by mi odpowiadały, ale problem tkwi w sprzedawcach którzy nie chcą sprzedać swoich maleństw i nieodpowiadają na moje maile :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności