Skocz do zawartości

Test Iaudio U3


NimnuL

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna recenzja zgadzam sie w 100% a propo filmow i zdjec. w telefonie m am wiekszy wyswietalacz 176x220, to jeszcze sie da ogladac jakies filmy ale raczej kabarety bo wielkich szczegolow tez nie widac ale przy dobrej kompresji czasami jakosc jest swietna. a ze sluchawakami to jak w kazdym iadio nie ma co sie nimi w oghole interesowac tylko zmienic. moim zdaniem najwieksza wada jest to ze to 10h (20h wg producenta) czasu pracy to duzo za malo. Trzeba wybrac albo cos pokroju A2 zeby filmy i zdjecia i przy okazji muze sluchac albo cos jak G3 do muzy i radia. a jak ktos potrzebuje glownie dyktafon to taki osobno lepiej zakupic boo te w odtwarzaczach to raczej dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mnie osobiście nie zdziwiła bezuzytecznosc funkcji odtwarzacza filmów lecz slaba jakosc dźwieku, te zaklocenia, szczegolnie w OGG, dramat.

 

A jaką miałes wersję firmware ?

Czy na pewno najnowsżą. Jak miałem U3 i AKG K26P to dźwięk mi sie podobał. Uzywalem najnowszego kodeka OGG-a zgodnie z zaleceniami KHRON-a na forum.

 

Co do mocy to zgadzam sie. Dla mnie T20 miał prawie taką sama dynamike i moc jak U3.

Pomimo diametralnie róznych paramerów (S/N 95 -> U3, 90 - T20, Moc prawie 2xmniej).

 

O firmware sie pytam, gdyż kiedys na iaudio.com czytalem post Tomka z polskie, ze przy glosnym słuchaniu dzwiek nie jest "czysty". Wszyscy zarzucili mu "głuchotę" i zbyt głosne sluchanie.

 

Ale on twierdzil, ze na dobrych IEM-ach, przy glosniejszym sluchaniu dziwek przestaje byc "czysty"

 

Po miesiacu napisal, ze przy nowym firmware to odczucie zniknęło.

 

Miałem U3 i korzystałem z niego jako z odtwarzacza muzyki. Ani razu nie skorzystalem z radia, filmow, nawet z opcji pen-drive. Dlatego zamieniłem go na RIO-KARMĘ która służy tylko do słuchania muzyki i ma rozwiązania, które powinny być zrealizowane w kazdym wspolczesnym odtwarzaczu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze w ostatniej chwili zalapalem sie na nieoszukanego iAudio F1.

Nie rozumiem tylko dlaczego UE wprowadzilo ograniczenia. W obawie o sluch? Chyba sa smieszni. Niestety spadek mocy to spadek dynamiki z lepszymi sluchawkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obawie o sluch?

 

a jaki mógłby być inny powód?

 

Niestety spadek mocy to spadek dynamiki z lepszymi sluchawkami

 

ile promili użytkowników takiej Karmy miało słuchawki lepsze, niż dodawane do niej MX300? jakby nie to że dodawano przynajmniej MX300, to... O_o

 

większość osób ma jednak do odtwarzaczy tanie, 16-sto omowe pierdziuszki... które wyją wściekle i wogóle... a dziecko ma taki odruch że daje "na maksa" bo tak jest kul, dżezi i wogóle to wszyscy słyszą czego on słucha...

 

pozatym i tak porównaj te 15mW na kanał irivera a 1,5mW na kanał w wykonaniu SONY... wciąż nie mam pojęcia, jak jest te 100 czy 90dB liczone O_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki mógłby być inny powód?

 

Cóż, nikt nie kaze sluchac glosno muzyki. Takie odgorne ograniczenia sa idiotyczne. Rownie dobrze mozna wprowadzic ograniczniki predkosci w samochodach osobowych do 110kph bo szybciej w Polsce jezdzic nie mozna. A wlasciwie to do 90kph bo autostrady mozna pominac.

 

 

większość osób ma jednak do odtwarzaczy tanie, 16-sto omowe pierdziuszki...

 

Ale chyba tylko z tanimi odtwarzaczami. Ktos inwestujący >500zł w odtwarzacz nie bazuje chyba tylko na zwyklych, tanich pchelkach? Wiele osob kupuje wieksze sluchawki, chocby popularne Koss Sporta/Porta Pro.

 

Sensownym rozwiązaniem bylby po prostu przelacznik ograniczajacy glosnosc. Mam cos takiego w Walkmanie SONY WM-EX404, przełącznik AVLS (Automatic Voice Low System? - moje rozszyfrowanie skrotu) sprawia, że glosnosc obniza sie bardzo wyraznie. I to ma sens. A jesli ktos chce sobie spieprzyć słuch to nic nikomu do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szkopuł tkwi w starych kodekach OGG. NA X5 mam tak samo - używając starych kodeków pojawiają się szumy i trzaski podczas odtwarzania. Od kiedy wszystko przekonvertowałem AoTuv'em 4.51b ,nie doświadczyłem żadnych...

 

A niech Unia ograniczy wszystki grajki do 1,5mW - IMO byłoby wspaniale :D Nie wychodziłbym z domu tylko 24h robił CMOY'e :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pliki z którymi nie radził sobie U3, na F1 brzmiały świetnie.

Korzystałem z nowego kodeka OGG Vobis, ale AoTuv'em sie nie bawiłem.

Pal licho same pliki OGG, problem jest choćby w samych szumach wlasnych wzmacniacza. Lubie muzyke klasyczne i np. koncert fortepianowy przez te szumy został zmasakrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym mówiłem, ale powtórzę

 

niektóre wydania mają szum "wgrany" w utwór (wina marnego masteringu)... np. słyszałem "Beethoven's 9th Symphony" by Berliner Philharmoniker... tak kompletnie zaszumioną że szok O_o a to miała być "zremasterowana", audiofilska wersja nagrania z 1953 roku O_o

 

także przesłuchajcie najpierw te utwory na kompie, albo posłuchajcie czy szum się wzmacnia w miarę podgłośniania utworu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre wydania mają szum "wgrany" w utwór (wina marnego masteringu)... np. słyszałem "Beethoven's 9th Symphony" by Berliner Philharmoniker... tak kompletnie zaszumioną że szok O_o a to miała być "zremasterowana", audiofilska wersja nagrania z 1953 roku O_o

 

Ten "szum" to były wyzsze harmoniczne od stradivariusa z 11-teo rzędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre wydania mają szum "wgrany" w utwór (wina marnego masteringu)... np. słyszałem "Beethoven's 9th Symphony" by Berliner Philharmoniker... tak kompletnie zaszumioną że szok O_o a to miała być "zremasterowana", audiofilska wersja nagrania z 1953 roku O_o

 

Ten "szum" to były wyzsze harmoniczne od stradivariusa z 11-teo rzędu ;)

 

Ale to ten 4 z lewej czy 3 z prawej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na samym początku myślałem, że jeden z moich "przesłuchanych" plików był lepiej przesłuchany niż był... nie był ;]

 

tak czy siak dzięki temu, zamiast CD-MP3 by Thomson miałem to samo by SONY (i zapłaciłem 2x więcej, ale faktycznie brzmiał lepiej ;] )

 

... a na końcu okazało się że Thomson faktycznie i tak jak i tak szumiał i trzaskał mocniej niż powinien ^^

 

[edit] czy nie uważacie, że najzabawniejszym słowem na forum jest "przesłu****ę"? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja ale nie zgodze sie z zarzutami co do zaklocen czy szumow - mam U3 ( z USA ) i slucham glownie oggow. Nic nie trzeszczy, nie szumi, nie znieksztalca ( chyba, ze muzyka ma przesterowany poziom ). Nie wiem jak z moca ale zadko slucham wiecej niz 28 przy 40-st skali. (32 Ohm sluchawki).

Ostatnio testowalem Sandiska E140 - stwierdzielem, ze dzwiek ma dobry ale kiedy po chwili znowu wlaczylem U3 - kolosalna roznica. Dynamika, selektywnosc dzwieku, duza glebia basu.

Co do filmow - nie dyskutuje, ktos ma slaby wzrok i go to meczy , ja czasami w pociagu ogladam i twierdze , ze nie tylko "da sie" ale i jest to przyjemnosc a nie meka - obraz jest ostry, plynny i bardzo czytelny choc faktycznie ekranik maly. Dla mnie - przydatny bajer.

Pozostaje mi twierdzic, ze albo autor recenzji mial jakis stary firmware albo zaburzenia sluchu.

Obecnie za jeden z najlepszych playerow PDA uznaje sie Iaudio X5 - U3 ma prawie albo identyczne bebechy odpowiedzialne za przetwarzanie dzwieku. (W tym przetwornik A/C i wzmacniacze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności