Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki + źródło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku mam prośbę byście nie besztali mnie za kolejny "podobny" temat na forum. Zanim postanowiłem go napisać przejrzałem mnóstwo tematów ale nie mogłem odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi, lub chociażby jakichś typów.

Moja sytuacja ma się tak. Obecnie czego używam to SH HD201 wpięte do zintegrowanej karty dźwiękowej w kompie i znam jedynie taką jakość dźwięku (słuchanie z mp3 dobrej jakości).

Niedługo dostanę zastrzyk gotówki i chciałbym zainwestować w nowy sprzęty który pozwoli mi:

- zaznać nowej jakości muzyki, słucham głównie rocka, metalu, popu, wszelkiej muzyki instrumentalno - wokalnej, unikam za to muzyki typu hip hop, trance, house, electro itp. gdzie główną rolę gra potężny bas. Zależy mi na selektywnym czystym graniu, gdzie góra jak i dół będą wyraziste i ze sobą świetnie grały.

- używać go do grania na perkusji, to znaczy jako odsłuch ścieżek, kliku czy innych instrumentów z zespołu, czyli dobra izolacja + odpowiednia moc bym bezstresowo mógł słyszeć to co mi gra.

- bezpieczne słuchanie, to znaczy, z racji że gram na perkusji, nie chcę czegoś takiego, bym kosztem mojego słuchu musiał podkręcać słuchawki by przebić się przez perkusję. Zależy mi na tym by sprzęt grał an tyle dobrze, bym nie musiał słuchać na 3/4 głośności jak nie więcej by cokolwiek usłyszeć i mieć z tego frajdę. (tu wiąże się pytanie czy dokanałowe czy zamknięte?)

- na swobodne przemieszczanie się z nim

 

Czego nie potrzebuje:

- zbędnych bajerów, przeglądania zdjęć, dotykowych ekranów itp.

 

Moje dotychczasowe wrażenia z poszukiwań:

Wziąłem swoje HD201 i poszedłem do saturna. Podłączałem po kolei do odtwarzaczy, lecz wszystko to co usłyszałem nie przebijało znacznie tego co słyszę na komputerze. Najbardziej moją uwagę zwrócił odtwarzacz creative X-Fi, tam usłyszałem coś nowego i fajnego, ale jak poszperałem to okazało się, że głównie to zasługa tego softu X-Fi, na dodatek, który niestety oprócz plusów ma sporo wad (np. zniekształcanie dołu). No i też oczywiście musiałem podkręcać prawie na maksa by było dobrze wszystko słychać.

W każdym razie głowy nie zrywało.

 

 

Zatem proszę Was byście pomogli mi dobrać odpowiedni sprzęt do wypisanych wyżej potrzeb.

Osobiście preferowałbym słuchawki dokanałowe, ale słyszałem opinie że one bardziej szkodzą na słuch niż zamknięte (jeżeli to bujda to wyprowadźcie mnie z błędu). Zamknięte też mogą być.

Budżet to obecnie 500 zł. Jeżeli w tej cenie nie ma rozsądnego rozwiązania to podawajcie w cenie najbliższej temu progowi. (najwyżej poczekam i dozbieram).

Ogólnie nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie odtwarzacz + słuchawki, czy odtwarzacz + wzmacniacz + słuchawki, chodzi mi głównie by to wszystko dobrze grało i spełniało wymagania.

 

Z góry dziękuję.

 

Ps. Dobrym rozwiązaniem byłyby słuchawki SH HD 380 Pro? Jeżeli tak, to jakie do nich źródło by dało radę je napędzić?

 

Ps 2. Właśnie chyba znalazłem brzmienie którego szukałem:

Audio Technica M50 + cowon c2 + fiio e11

 

Skreślam to co wcześniej powiedziałem, tony niskie odpowiednio podane są ******ste :D W każdym razie urzekła mnie ta konfiguracja.

Ma jednak dwa minusy: słaba przenośność, cena.

Da radę coś temu zaradzić? (jakaś inna konfiguracja o podobnym brzmieniu? ale tańsza?)

Oczywiście nadal zależy mi na dużej izolacji.

Edytowane przez darthkurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności