Skocz do zawartości

Karta 32gb i exFAT


kompan58

Rekomendowane odpowiedzi

Wg info na ceneo, karty które obsługuje to microSD. Jesli kupisz, SDHC takze będzie działać, jednak nie wg swoich maksymalnych mozliwosci, tylko jak zwykła microSD. Więc niby mozesz ją kupic, IMO jednak nie ma sensu, bo zwykłe microSD są chyba jednak tansze.

 

BTW, taka nołnejmowa tania ta karta jak na 32SDHC, ciekawe w jakiej klasie, -4 :P ? Ja bym się bał ją kupować. Poszukaj jakichś sensownych 16GB microSD, najlepiej 10class, transfer jest wtedy meegaa szybki :) W podrzuconym przez BamboszKa temacie wojt_bb ładnie opisuje dlaczego nie ma sensu kupowac na siłę 32GB. kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedys znajomy opowiadał swoje wrazenia z wakacji w Indiach. Kupił tam od jakiegos tubylca taniuchnego pendrive'a z niebotyczną pojemnością(oj, to nawet nie było jakies 32 czy 64GB tylko wiecej). Tak dużą, że wiadomo było od razu, że był to fejk. A on go mimo wszystko kupił, z ciekawości. Zastanawiał się w czym tkwi szkopuł. Bo hindus właczył pendrive'a do komputera, i pokazuje - jest te, niech będzie, 512GB !

 

Okazało się, że nie było tak jak w opisywanym linku. Na jego komputerze już pokazywało rzeczywistą pojemnosc, jakiś 1GB, czyli nie była to kwestia oprogramowania. Tylko właśnie czego?

 

Co nie zmienia faktu, że naklejka była na pendrivie, Kingston w-cholerę-dużo GB :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo i według wikipedi każda karta pow.2gb jest kartą sdhc.

Transfer aż taki ważny w mptrójce dla mnie nie jest, bo raczej niebęde co rusz przerzucał wielo gigowych plików tak jak to mam miejsce w pendrivie, tylko poprostu co jakiś czas dokładał troche muzyki (usuwać chyba niebędzie konieczności :D).

Gdyby nie 2letnia gwarancja nawet nie zastanawiał bym sie nad kupnem, a tak w razie gubienia danych czy trwałości niema problemu.

Martwiło mnie tylko czy poprostu, może okazać się że pliki będą widoczne na kompie, a na sansie już nie (jakiś inny format kompresji czy cuś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda , osobiście gdzieś wala mi sie karta 4GB która nie jest SDHC .. ciężko ją było kiedyś trafić i wielu sprzętach nie chciała działać ... Za to w takim plumtopie na WM6 śmigała bez problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia "duże karty SDHC" to hack, wykraczający poza standard SD i SDHC, więc raczej ciekawostka niż reguła :) poza tym dotyczyło to tylko kart 4GB... karty 8GB i większe to są zawsze karty SDHC, ale to że są SDHC, wcale nie znaczy automatycznie że są wydajne (class 2 i niżej) :)

 

... oczywiście nawet karta class 2 nie spowoduje, że muzyka będzie na odtwarzaczu zacinać, bo karta z odczytem nie wyrobi. Spowoduje to jednak, że właściciel takiej karty odbędzie przymusowe szkolenie z cierpliwości, jeśli zapragnie wrzucić na taką kartę "wiele muzyki naraz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zdecydowałem się jednak na zakup karty. Na allegro. W niskiej cenie. Jak się można było domyśleć była to podróbka nie oferująca zadeklarowanej pojemności 32gb. Skusiłem się tylko ze względu na 2 letnią gwarancję. Pierwsze co zrobiłem to wrzuciłem na kartę +8gb plików. Większość nie działała bądź znikła. Złożyłem reklamację która odbyła się bez problemów. Dostałem zwrot gotówki bez żadnych cyrków z ciągłym odsyłaniem i wymianą sprzętu na niedziałający. Zwrot dotyczył także kosztów przesyłki w obie strony.

Wiem było duże prawdopodobieństwo że karta to fałszywka ale istniała jakaś szansa że dostane sprzęt jakości kingstona z tym że bez loga kingstona i za dużo niższą cenę.

Jeśli czytasz to i miałeś wątpliwości czy kupować kartę na allegro po okazyjnej cenie to myślę że znasz już odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość, to chciałbym ostrzec żebyście nie kupowali nic, co do działania potrzebuje/używa systemu plików exFAT, szczególnie na allegro. Pendrive'y 256 GB za 50 zł i tak tanie karty microSD nie istnieją :(

 

A ciekawe, czy RB obsłuży to: http://www.ebay.co.u...=item1e6a30eb7e nawet wysyłka gratis :)

 

Mała poprawka: karty jak ta wyżej (SDXC), używają exFAT jako systemu plików, ale jest to markowa karta SanDiska, więc tylko coś noname+exFAT+podejrzana cena = oszustwo.

 

Już sobie odpowiedziałem, czy obsłuży ;) RB raczej exFAT-a nie czyta.

 

Po prostu jeśli chcesz mieć pewność, to kup chociaż GoodRAM, to "polska" firma.

Edytowane przez BisQiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności