Skocz do zawartości

Co Jest Z Tym Paskiem Bateri


Tomq

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Mam problem z paskiem bateri w Iaudio X5.

Otoz uruchamiam odtwarzacz wlaczam muze itp. i patrze na wskaznik bateri. Widac ze jest caly pelny. Po 5 sekundach pokazuje mi ze mam wieksza polowe a po nastepnych 5 wraca do normalnego stanu!! Zdarzylo mi sie cos takiego kilka/nascie razy i zaczynam sie tym powaznie martwic!!! Pomozcie dobrzy ludzie

Z gory wielkie dzieki

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nigdy nie zdażyło ci się coś takiego w komórce podczas upałow albo mrozów? :)

 

... to dlatego w instrukcjach pisze "temperatura użytkowania -5 do 30 stopni" albo w innej wersji "0 do 25"... ;)

 

pozatym wskaźnik baterii nie jest tak do końca idealny, i o ile to jedyna "nieprawidłowość" jego działania, to bym się nie przejmował... przynajmniej puki upały nie przejdą ;] bo w przeciwnym razie coś jest nie tak z baterią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie w playerku akumulator padł :( Naładowany na maks, trzyma mi jakieś 1,5/2h słuchania muzyki :( Wiem czemu się już tak stało. Przeważnie, a raczej zawsze rozładowywałem odtwarzacz do końca i ładowałem do końca, a jak niedawno przeczytałem baterie typu Li-on i Polimerowe tego nie cierpią i przez to za każdym razem tracą swoje jakieś związki chemiczne, które doprowadzają do niszczenia baterii:/ Ale mam nadzieję że na gwarancji mi uznają to, iż bateria mi trzyma bardzo krótki czas i wymienią na nową :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie w playerku akumulator padł :( Naładowany na maks, trzyma mi jakieś 1,5/2h słuchania muzyki :( Wiem czemu się już tak stało. Przeważnie, a raczej zawsze rozładowywałem odtwarzacz do końca i ładowałem do końca, a jak niedawno przeczytałem baterie typu Li-on i Polimerowe tego nie cierpią i przez to za każdym razem tracą swoje jakieś związki chemiczne, które doprowadzają do niszczenia baterii:/ Ale mam nadzieję że na gwarancji mi uznają to, iż bateria mi trzyma bardzo krótki czas i wymienią na nową :blink:

Czyli co? Mogę ładować baterie tyle i kiedy mi sie podoba?? Ja zawsze słyszałem że to wtedy sie najbardziej niszczy jak sie tak ładuje nie do końca przez kilka minut itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ładować baterie tyle i kiedy mi sie podoba?
nawet powinieneś

 

zawsze słyszałem że to wtedy sie najbardziej niszczy jak sie tak ładuje nie do końca przez kilka minut itp

 

co za ekspert to stwierdził? O_o w odtwarzaczu masz akumulatorek litowy a nie niklowy (a już na pewno nie niklowo-kadmowy o który temu komuś chodziło)... a na domiar tego akumulatorki litowe to coś zupełnie innego niż nawet niklowo-wodorkowe...

 

dla przykładu akumulatorki litowe bardzo nie lubią być rozładowywane (to je niszczy) a bardzo lubią być doładowywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności